Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226460 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2016, 10:47:05
Отговор #10

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
===
Това за  Аз управлявам Волга  сега ще го потърся  дали има сканирано и ако намеря ще го пусна тук , който я няма да я дръпне
===

Привет,колега!
Успех с реставрацията!
В постовете ти има много страст към колата и ти пожелавам да я довършиш, още повече, че както си написал разбираш от нещата.
Иначе, признавам на мен ми е трудно да разбера защо някой се заема да реставрира такава масова кола при положение, че няма сантиментална стойност самият автомобил. Имам предвид, че не е семейна ценност или реликва.
Има толкова по-запазени? Както и да е.
Похвално начинание!

По отношение на цитата, който съм изкарал по-горе: тук в "Продава" съм виждал десетки и десетки екземпляри от тази книга да се продават и то на символични цени.
Поразгледай, потърси и мисля, че ще намериш.

Успех!

Февруари 24, 2016, 14:41:11
Отговор #11

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Откъде си? Ако си в София, ще ми е интересно да я погледна Волгата. Мога да ти дам някои акъли какво къде продават, че ще стане дълга за във форума.

Така , сега по ред да отговарям :)
От София съм ,  в кв Левски съм  и това предложение да се видим при колата за мен   ще е много полезно ! Имам два текаламита  имам и Трабант  така че съм  горе долу наясно с процеса по гресиране, ще трябва в книгата да видя каква е схемата на гресиране на колата , това в последствие
Та ще се радвам да се видим :)

Каква реставрация ?


Поздрави за придобивката.

Отговора е до колкото ми стигнат силите, тръгвам с голямата кошница да видим на края , не обичам да се изхвърлям предварително , колата е от 79 та година  и е ПЪЛЕН КОМПЛЕКТ няма липси , единствено предната емблема, няма никакви липси, което  е предпоставка да си мисля за пълна реставрация , но до къде ще я докарам само оня отгоре знае :)  Идеята е да я светна в перфектно състояние  и да я карам  като личен автомобил , макар че ми е 4 та кола и да им плаща м на всичките режийните е тегаво :)

За годините  май няма значение годините,  виждал съм невероятни професионалисти на по 20 годишна възраст , момчета  с много знания и хъс   и съответно  50-60 годишни  мърлячи многознайковци работили в УБО ;)
Та според мен възраста е без значение

Благодаря за поздрава !!!!



Привет,колега!
Успех с реставрацията!
В постовете ти има много страст към колата и ти пожелавам да я довършиш, още повече, че както си написал разбираш от нещата.
Иначе, признавам на мен ми е трудно да разбера защо някой се заема да реставрира такава масова кола при положение, че няма сантиментална стойност самият автомобил. Имам предвид, че не е семейна ценност или реликва.
Има толкова по-запазени? Както и да е.
Похвално начинание!

По отношение на цитата, който съм изкарал по-горе: тук в "Продава" съм виждал десетки и десетки екземпляри от тази книга да се продават и то на символични цени.
Поразгледай, потърси и мисля, че ще намериш.

Успех!

Благодаря за  подкрепата , разчитам на  хората от форума преминали през моя път да помагат  с мнения  и инфо :)
Причината  да взема тази кола няма как да я опиша , това е все едно да каже някой колекционер на ретро коли защо е такъв ,  Волгата е чуден автомобил  , возията е уникална,  проходим , изпълнението му не е никак лошо ,  има си своите слабости но то коя ли кола ги няма , .
Харесва ми стойката на автомобила , ИМА ЛИНИЯ  има Характер колата , целия хром  , всеки един детайл който е по нея   си личи че е отделено време  и работа за него , сегашните коли са боклуци  които  една машина ги изплюва  на минута по няколко :)))

Личен автомобил семеен имам  и съм го попритегнал в състояние, въртиш -пали караш :)) 

Волгата лъха на тия години  в които е правена, добри или лоши те са  били и за нещастие са част и от нашето минало така че .... 

По-добра кола аз лично от тази не намерих а ровя и обикалям  къде ли не , тоест  цена  -състояние , колата е  подарък който  е хубава база за възстановяване :)

Книжката ще я намеря и купя на хартия,  но понеже на мен ми е далеч по-удобно да гледам нещата през монитора на компютъра та ще потърся и в цифров вид :)

Благодаря на всички за коментарите и подкрепата ,  това говори , че форума е жив и си върши работата !

Поздрави
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 14:44:55 от fokke »

Февруари 24, 2016, 20:24:31
Отговор #12

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Жив е той форума, жив е :) Има много замряли теми, вкл. тази на моята кола, но хората четат. Малко пишат, но съм убеден, че повечето одобряват всеки един нов проект, всеки нов (дори и само за форума) ентусиаст. Ае, добре си дошъл. Макар да не съм домакин, чувствам че мога да те приветствам.
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 25, 2016, 09:40:03
Отговор #13

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Браво-браво имаме хъс.  :)

Е, сега щом Момчил ще се включи - ще си с едни гърди напред, той е врял и кипял.

Айде мн.успехи от мен.   ;)

Февруари 25, 2016, 10:00:59
Отговор #14

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Браво!Ти си оценил що за кола е  ГАЗ 24,а аз винаги съм удовлетворен когато някой се захване с възстановяване на Волга.А да се възстановява такава кола определено си струва и без сантимент,дори и през соца не беше масов автомобил,а към днешна дата да го срещнеш в движение вече си е чист късмет.Единици са такива като мен,които карат ГАЗ 24 ежедневно,а дори вече почти не можеш да видиш някъде паркирана Волга.
Като състояние,конкретната кола има чудесен потенциал за възстановяване,ръждите не са толкова много,няма да е трудно да се справиш с тях.Свали главата и погледни гарнитурата,на нея ще личи къде е пробило,огледай и главата,възможно е да пробива от корозирал участък идващ от воден отвор.Вероятността да е пропаднала риза клони към абсолютна нула. За спирачки и ходова е безсмислено да коментирам,но с мащабни действия по външния вид има смисъл да се заемеш само ако след това колата ще бъде в гараж.Успех!
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 10:14:55 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 25, 2016, 19:18:08
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Не хъс, а направо лудост ме тресе по тая кола , нямам обяснение :)))

Много благодаря за пожеланията и подкрепата тук , учуден съм че толкова  хора се включиха в темата!!!
Да Волги не почти ами хич ги няма никъде, има тук там зарязани    но и те изчезват я на скраб я някой като мен който  иска реставрация или търговците .

Няма много ръжди , това ми бе първоначалната идея да намеря кола която няма за правене тенекии защото  ще ми е по-сложно със заварките .

Мотора ще го пробвам да го паля след като Момчил го погледне,  и види маслото , защото аз не съм капацитет, има вероятност  маслото да не е смесило с вода , просто да е старо и така да ми изглежда.
Днес ходих до Козлодуй от където взех колата с платформа и вече е пред блока ми :))) Направо не ми се вярва  честно казано :)))

Днес установихме че е с нова разпределителна капачка бубина  и кабели , явно са сменяни  а и свещите вероятно са нови.
Проблем изникна  с гумите , при опит да донапомпя едната предна  винтила скъса някъде вътре , явно е бил  готов   и е трябвало само да се пипне .

Външните гуми са ВИДА и са с мустаците още :))

И първия въпрос, къде мога да намеря 2 вътрешни гуми  14 цола ???






Февруари 25, 2016, 20:22:54
Отговор #16

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
По добре си сложи комплект нови безкамерни.Тези Видинки са на доста години,но може да ги караш ако те устройват.В един момент ще почнат да се цепят странично и ще трябва да ги махнеш отпред,след това може да ги сложиш отзад ,там ще карат без проблем.Вътрешни има и по магазините и в гумаджийниците.Като почнеш да ги махаш ще си сложиш 205/70/14, това са гумите на 2410,която всъщност е ГАЗ 24 трета серия.Така няма да имаш разлика в показанията на километража.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 25, 2016, 20:30:54
Отговор #17

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Утре почвам да търся на първо време вътрешни.  После ще купувам  нови гуми че всичко на куп ми идва нанагорно  и жена ми верно ще ме изгони да спя в колата :)))

Февруари 25, 2016, 20:49:04
Отговор #18

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Дека разцепи калника на 124-ката бе калпазанин.  :))


Е виж как докарана пред вкъщи количката радва повече окото.

Викаш кеф ти е - то покрай вас и на мене започва да ми става кеф.  8))

Абе кефя се на такива ентусиазирани колеги - независимо к'ва е колата.

Тря'а да има нови попълнения в ретроавтопарка в Бг постоянно.   8))








Февруари 25, 2016, 21:09:53
Отговор #19

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
  Е то в ретро автопарка  има много (предполагам, нали е соц)  , та аз надали съм  някакво изключение.. някой ден  дано ида на Спасов ден на  Ал Невски  като зрител