Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226479 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2016, 18:38:59
Отговор #100

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днешната работа по колата стартира с разглобяване на двата цилиндъра , горен и долен на съединителя.
Източих старата течност  и свалих  долния апарат  макар и малко трудно, буталото бе блокирало в натегнат съединител  но в крайна сметка  падна. От снимките се вижда състоянието на апаратчето след  миенето , вътре беше  лека патина на мястото на засядането . Почистих всичко  , купих и гумичка която се показа малко по голяма и не влиза в апарата с буталото ......... утре ще търся по другите магазини  една идея по тясна гума. Уж ми я продадоха  за такава но явно  е някаква куча марка и не е спазен размера.

Горния апарат го  свалих значително по лесно , беше раждясал външно  но не бе блокирал , така че по лесно го оправих и за него купих нови  гумички които пасват идеално.

След това така и така съм свалил долния апарат и достъпа до долната гайка на стартера е достъпна , та свалих и него  и сега го чистя
















Март 18, 2016, 19:20:26
Отговор #101

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Днешната работа по колата стартира с разглобяване на двата цилиндъра , горен и долен на съединителя. ...
За гумичките на долния цилиндър почти съм сигурен, че ставаха от Москвич, ама отдавна съм се занимавал с УАЗки и взех да забравям. За предпочитане и ако ги има в магазина е да ги сменяш к-т, целия цилиндър. Възможно е да има язви по стените. Въпрос на прецизен оглед е. Ако има ръжди вътре или в края на цилиндъра ги изчисти с водна шкурка 1000 със спир. течност.

След това така и така съм свалил долния апарат и достъпа до долната гайка на стартера е достъпна , та свалих и него  и сега го чистя

Като си свалил стартера, разглоби го. Виж състояние на четки и колектор. Ако има канал на колектора, занеси ротора на стругар да му пусне една стружка и да го изправи. Сигурно и втулките са за смяна. На първия клип се вижда, че трудно върти. Направи му една профилактика и не се занимавай повече с него.
Ламарините дето тракат около гърнето ги чух. Аз и Мичев говорим за друго тракане. Като се регулират клапаните, ще си покаже.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 19, 2016, 07:35:42
Отговор #102

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
Ако все още не си сглобил работният цилиндър на съединителя този дето е долу,вземи буталото иди на сгругар и го питай може ли да ти направи още едни канал като вече съществуващият,така че да можеш да сложиш още една гумичка.Лично аз като сменям гумички ги намазвам със рицинови масло, има го по аптеките,може и със свинска мас нищо че вече спирачните течности са по качествени...

Март 19, 2016, 19:26:38
Отговор #103

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравей Милене,  вече поставих  апарата на мястото му , но това  с втория канал не е никак лоша идея !

Въпроса не е в смазката а самата гумичка която ми бяха продали  беше по голяма с няколко десети и нямаше влизане, явно  е някакъв ментак , защото днес купих  руски гумички комплект с горните в пликче и си пише на руски , сложих новата и влезе без тоя зор който  искаше предната !

Сглобих и стартера  и го върнах на мотора,  работи чудно и е готов за следващите 50 хиляди. Имаше спечена грес  по втулките  и на бендикса , и на всички клеми   имаше патина. Разглобих и самия шалтер, не съм знаел че се разглобяват руските , до сега съм ремонтирал на западни автомобили, а там са капсуловани и като спре да залепва го мяташ в кофата и купуваш нов.
Сега мога да карам на стартер  ;D

Обезвъздуших системата с помощта на  най добрия помощник на  майстора , а именно жена му , тя помпи педала аз лежа под  кораба и  си мия очите със спирачна течност :))) Резултата е  че е обезвъздушено  но иска реглаж горе на педала но това утре .









Март 19, 2016, 20:17:00
Отговор #104

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
бендикса на стартера трябва да има недоход 4мм до предната шайба тази дето е фиксирана на оста на ротора,регулира се от белият винт за права отвертка на последната снимка......
а това за двойната гумичка на работният цилиндър на съединителя са го измислили руските таксиджии

Март 19, 2016, 20:22:16
Отговор #105

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много полезна информация, аз го регулирах точно така както беше  преди да го разхвърлям без да знам защо осста на болта е с ексцентрик , мислех че е износено  :))))

За цилиндъра обаче си мисля че ако се стръгне втори канал ще изтъни стената на  буталото , защото  под втория канал е конус за да стъпва  шилото  за вилката. Явно става щом хората са го измислили , вероятно  от този цилиндър изпуска  течност. Днес в магазина ми предложиха чисто нов  цилиндър но не го взех защото не бях сигурен че ще пасне на моя двигател , бил от УАЗ

Март 19, 2016, 20:24:11
Отговор #106

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Втулките на стартера се смазват с моторно масло. Резултата от смазването с грес си го забелязал.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 20, 2016, 08:19:16
Отговор #107

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
Работният ти цилиндър на съединителя е саморегулиращ,затова щока ти представлява това което си снимал, УАЗ а няма оригинилано саморегулиращ цилиндър, каталожният номер на цилиндъра който ти трябва започва с 24-..............,може и с 3102-...... да започва, разликата е в положението на щуцера за обезвъздушаване....

Март 20, 2016, 10:01:31
Отговор #108

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Имам въпрос към тези от вас които карат  Волга.
Имам проблем с карбуратора най-вероятно , при подаване на газ  мотора глъхне, вероятно се дави ,  така от разстояние някой може ли да даде съвет и мнение на какво се дължи и как би могло да се регулира ?

Март 20, 2016, 11:14:30
Отговор #109

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето и първия тест на колата,  леко дави   и  едно или няколко спирачни цилиндърчета са спекли, но колкото за тест  около блока става.  Много съм доволен че колата  тръгна , едната задна гума е с огромна буза и ще трябва да излети в космоса на боклуците :)))

Следват спирачна система  настройка на карбуратора и центровка на делко