Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226450 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2016, 16:44:07
Отговор #110

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето какво се случва с колата ми :

Бях купил  ремонтен комплект  за карбуратор , но комплекта се оказа  за различен от моя карбуратор . В следствие на това ,  в канала на  ускорителя  бях сложил игла която възпрепятства  връщането на  бензина в долната камера, НО  моя карбуратор е различен и той вече си има съчмата която  играе тази роля и в следствие на това колата  и самия ускорител не работят  коректно!
 Осъзнах грешката която съм направил  и махнах иглата . Другото което не съм съобразил е че  жигльорите  съм ги бил объркал тотално , наслагал съм ги  както дойде и това допълнително е  влошило работата на карбуратора.

Оправих  жигльорите  под напътствието на  хора от форума за което съм им благодарен , сглобих всичко и тествах. Резултата е все така плачевен ,  мотора на ниски работи  нормално , но подам ли газ  почва да тресе, не се форсира въобще ....

Нивото на бензина е на 2/3 което е верното ниво за този тип карбуратор .

Подавайки газ на ръка , не се вижда   или по-точно се вижда че от време на време  ускорителя пръска , , вероятно от него идва проблема  но както ме е учил моя дядо , "Днес като не ти върви  в нещо   го остави , почини малко пък на другия ден решението ще дойде "

&feature=youtu.be[/youtube]

Междувременно , си мисля за боята на колата , реално не съм спирал да умувам дали да оставя този оригинален цвят който  категорично не ми харесва,  или да сменя цвета на колата в нещо което ще е различно и не толкова типично за Волга

Със сигурност  ще е цвят , който е полаган в завода , вероятно  червен цвят от началото на серията




« Последна редакция: Март 22, 2016, 16:50:32 от fokke »

Март 27, 2016, 19:09:40
Отговор #111

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Имам въпрос към хората, които са сменяли  гумените уплътнения на свалящите се прозорци , и по =точно  долните външни лайсни  които обират водата  при свалянето  и пречат на водата да влиза във вратата.

Някой знае ли  от какво стават такива гумени лайсни  и от къде се купуват? Чувал  съм че ставали от Лада Нива но нивата бно се режело нещо .


Моите са толкова изгорели че на места ги няма  а трябва задължително да ги сменя  и то не от естетични  причини .


Март 27, 2016, 20:04:31
Отговор #112

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,всичко зависи от захващането на гуменото уплътнение към рамката на вратата .... има десетки модели от от съвременни автомобили които наподобяват твоето.Препоръчвам ти ако намериш алтернатив да свалиш от двуврата за да имаш повече материал за изрязване и пасване.
Успех!
retrobs.com

Март 28, 2016, 11:47:54
Отговор #113

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Относно цвета - някой беше пускал тук снимка на червена Волга и доста ми хареса как стои този цвят - хромираните детайли изпъкват много повече. Само имай предвид, че за да стане добре такова цялостно пребоядисване ще са нужни доста повече труд и средства - кошовете, вратите и колонките отвътре също трябва да се пребоядисат, а това предполага сваляне на двигателя, всички тапицерии и прочее... така че само от теб зависи с какви финанси разполагаш и съответно доколко смяташ да се задълбочиш в реставрацията.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2016, 23:59:42
Отговор #114

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Абе, Митко. ;)Ти как видя отвътре цвета на червената. Не си ли виждал оригинали с различни цветове на интериора и екстериора ?. Даже и в момента се търкалят няколко такива из района.

Март 29, 2016, 00:11:28
Отговор #115

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Румбата, (адаш), така е , зависи от захващането и вероятно като разглобя и разпарчетосам всичко за подготовка за боята  да се види какви са и от къде да търся. Има вероятност да стават Ладови или Москвичови. Като сваля  ще снимам и ще покажа да видим от какво стават, ще е полезно да  го коментираме в темата , за да може другите хора след мен които захващат 24=ка да не се лутат

Да червения цвят много ми харесва и на мен  и съм много на кантар  дали да я оставя светло син към сив цвят или да я  направя червена като вървите  от 69та година , макар моята да е по късна версия .
Наясно съм какво ме чака  като подготовка за боя ,  боядисвал съм  коли и съм запознат ,  Истината е че при други коли да, но при 24ката  като я оглеждах  няма боя в купето, има по колонките и вратите но то това дори и да не сменям цвета на колата  при боядисването й пак ще трябва да се подготви и боядиса.

Тапицерията е най малката грижа, облицовките на вратите  си остават същите,  кожата от седалките също остава, ще сменя само плата от тапицерията  ,  и ще сваля облицовката на тавана за пране , после ще го върна обратно.
Това е плана за сега/.

Днес  обух колата с Гуд иър  185на 70 , такива имам , но по-натам ще купувам истинския размер 185 на 80

Благодарение на Валентин  имам две джанти които  той е реставрирал чудесно ,за което му благодаря !!!

Март 31, 2016, 09:54:32
Отговор #116

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Уникална  тема  с мащабен модел на Волга  за деца в мащаб вероятно 1/2

Аз се занимавам с изработка на мащабни модели в големи мащаби на самолети като 1/3 и 1/4  и подобни проекти   ме влудяват  в добрия смисъл на думата:)

Огромно евала на  хората осъществили  проекта , знам колко труд е това !
Обърнете внимание на детайлите по табло, хромираните части :)

http://ucrazy.ru/foto/1454859770-volga-dlya-rebenka.html


« Последна редакция: Март 31, 2016, 09:58:22 от fokke »

Март 31, 2016, 11:51:16
Отговор #117

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес получих  един кашон 20 кила части  нови ! от един мой приятел !

Всичко е  ново но заради консервационната смазка всичко  изглежда  ползвано :)))

6 челюсти нови накладки

6 броя нови бутала

 лагери за колянов вал

ключ за смяна на къси-дълги

ново делко

 нова бензинова помпа която е различна от моята но е чисто нова

нов горен апарат за съединител

някакви детайли за скорости , не са ми познати все още ще проучвам въпроса какво е

клапаните не е ясно дали са нови , не мога да преценя, мога да пусна снимки с по-близък план ако някой може да подскаже


Капак за акумулатор нов , това ме изненада доста , не бях виждал  подобен никъде но е волгов

нова капачка за делко  и има детайли които не знам за какво са и ще разчитам на запознатите да подскажат


Вчера получих  от човек от форума и карбуратор ползван , нно от два дано успея да сглобя един  добър :)








Март 31, 2016, 13:08:20
Отговор #118

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
ПУСКАМ СНИМКИТЕ НА ДЕТАЙЛИТЕ КОИТО НЕ СА МИ ЯСНИ ЗА КЪДЕ СА, АКО НЯКОЙ ЗНАЕ  НЕКА СПОДЕЛИ

1 СНИМКА


2 СНИМКА


3 СНИМКА


4 СНИМКА


5 СНИМКА


6 СНИМКА


7 СНИМКА


8 СНИМКА


9 СНИМКА


10 СНИМКА

Март 31, 2016, 16:48:43
Отговор #119

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
1-?
2-фибър водна помпа
3-ресорен болт с тампон
4-шенкел с лагерните втулки /иглени в случая/
5-аксиален лагер на шенкела
6-зъбно колело задна скорост паразитно
7-храповик колянов вал
8-тампон ресор и някаква втулка, предполагам за бутален болт
9-конзоли за двигател
10-реле фарове