Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226449 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2016, 00:45:43
Отговор #140

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много ти благодаря за съвета, не знаех за съществуването на този препарат и ще го потърся в автомоагазините

Поздрави

Април 18, 2016, 18:27:24
Отговор #141

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето и вече изпраната  тапицерия  на пътническата предна седалка
Нещата не са никак зле с изключение на цвета на платнената дамаска която мисля да подменя с по-светла и свежа в същата гама.

Обърнете внимание на двете тапицерии на вратите , едната измита и третирана с препарат  а другата не е пипана от  преди балканската :)))








Април 19, 2016, 11:43:37
Отговор #142

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Определено имаш повече проблеми от мен с тапицерията, но за сметка на това корите за вратите ти са по-добри.

Април 22, 2016, 09:01:39
Отговор #143

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Искам да попитам волговодите  какво мислят за   смяната на  оригиналния карбуратор с такъв от Лада 07 , има ли смисъл , намален разход и  по добра работа на мотора или всичко са легенди . И ако някой е правил да поясни как става  присаждането на такъв карб ?

Април 22, 2016, 22:51:17
Отговор #144

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Отворите за закрепване на двата карба са еднакви. Няма много игра със жилата за газта и смукача.Обаче по малките комплекти и габарити
въздушни и горивни жигльори и емулсионни тръбички си казват думата.

Ще можеш да постигнеш оптимална горивовъздушна смес , но в по тесен диапазон на натоварване на мотора и при настъпване
ще чувствуваш явното недохранване и недостиг на вървеж .Основния коз е икономията , гледай да не е много бедна сместа, никой
мотор не обича бедна смес .Много добре пасва карб Weber 32/32 DGW от Форд Гранада Мк 2 2000 кубика V6 -так. Иначе съм гледал Волга с ладов карб.  :)
« Последна редакция: Април 22, 2016, 22:55:54 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 23, 2016, 00:12:50
Отговор #145

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Споменах ти при виждането ни. Карах я 6 години с ладов карб. с АГУ.Както си настроиш изпарителя. При мен, при нормално/икономочно/ използване и настройки-натиск на педала на газта- на газ 11л. на 100 км., бензин -10/100.Бях един от първите в Дупница и района с АГУ, монтирана в София и газ-станция имаше само в Перник и Сф. Апропо- ти си само на бензин. На бензин разхода повече от 11л. не ми е качвал и при различни натоварвания, но както каза и колегата, зависи от настройките на карба и от тежестта на кракът, натискащ педала на газта.

Април 23, 2016, 14:52:44
Отговор #146

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
ДААЗ 2107 е абсолютно ненужен на тази Волга,но не по причина че е лош карбуратор.
Просто ако правиш колата в оригинал и за рядко ползване по ретро мероприятия,трябва да си е с щатния карбуратор.Няма да е приятна гледка според мен,на ретро мероприятие да вдигнеш капака и там да цъфне филтър от копейка.
Ако планираш сериозно каране,в този случай  правилния ти ход е минаване на газ,а не смяна на карбуратор с малък ефект от икономия на гориво,за сметка на влошена динамика.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 23, 2016, 19:01:08
Отговор #147

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много благодаря за мненията и насоките !

Колата ще я карам редовно като  личен автомобил, за екскурзии  и междуградско, в София се търкалям с други две малолитражки така че за  градско имам кола , но не е изключено и волгата да я вкарвам  в града

Задължително съм й намислил ГАЗ след като я боядисам .

За ретро мероприятия надали ще се класирам , колата не е толкова атрактивна че да се меша с ретро маняците

Май 06, 2016, 20:25:16
Отговор #148

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново
ПО колата съм правил няколко неща ,  свързах  масления маркуч който излиза от спирателния кран  на блока, смених го защото стария се бе скъсал  и течеше, сега няма капка масло никъде :)

Имам два леко малоумни въпроса на които нямам отговор и се надявам да  каже някой нещо :)

След като мотора загрее до 80-90 градуса и го спра , в продължение на няколко минути се чува отчетливо чукане в областта на капана на главата ,  все едно някой почуква с чукче , ясни и отчетливи чукания вероятно от  изстиването на мотора.
Възможно ли е  по някакъв начин и причина поради клеасване или друго клапаните да остават в отворено положение и след спиране на мотора  да клопват в леглата ???

Другия въпрос е за сервото ,  колата има спирачки , ръчна всичко работи но спирачките са твърди и спират рязко . което навежда на мисълта за това , че сервото не работи! В този случай  ако по време на работещ двигател се извади маркуча  за сервото който излиза от блока  двигателя би трябвало да угасне,.  Е  при неработещо серво  при мен мотора гасне след като  извадя маркуча....... Замислих се че ако поради дългия си престой  е възможно  механизма да е клеасал  , видях че има пробка за текаламит, но се чудя дали мога да му набия грес или трябва да е масло ???

ПОздрави
« Последна редакция: Май 06, 2016, 20:46:18 от fokke »

Май 06, 2016, 22:20:12
Отговор #149

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Пробвай следното: На изгасен двигател натисни педала на спирачката. (Ще бъде достатъчно твърд, ще го усетиш при натискането) После го натисни пак при работещ двигател, ако не е омекнал и пак е твърд, значи сервото има нужда от профилактика. Според това, което чета може и от дългия престой на колата някоя от спирачките да задържа.
« Последна редакция: Май 06, 2016, 22:22:33 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r