Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226453 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 07, 2016, 15:14:53
Отговор #150

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
теста за сервото е:
преди палене се натиска педала на спирачката и не се пуска, стартер, при запалването на двигателя, педала леко пропада. Това е при изправно серво.  При неизправно няма реакция на педала.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 08, 2016, 13:29:22
Отговор #151

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Възможно ли е  по някакъв начин и причина поради клеасване или друго клапаните да остават в отворено положение и след спиране на мотора  да клопват в леглата ???

Замислих се че ако поради дългия си престой  е възможно  механизма да е клеасал  , видях че има пробка за текаламит, но се чудя дали мога да му набия грес или трябва да е масло ???

Не,ако ти задира клапан във водач,колата ще прекъсва,само един повдигач  примерно да счупи и почва да прекъсва здраво.
По втория ти въпрос,усилвателя на Вогата е хидровакуумен,пробка има,но за обезвъздушаване,не за такаламит.Спирачната помпа е голяма, диаметър 32 и при неработещо серво колата има чудесни спирачки,аналогична помпа на старата буханка спира 3 тона.
Ако не си карал друга Волга и нямаш база за сравнение,направи така: Във време на движение загаси двигателя и натисни спирачките с постояннно усилие,след което запалваш  без да намаляваш или увеличаваш усилието на педала.При изправно серво,след като запалиш,Волгата ще забие носа.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 08, 2016, 14:16:03
Отговор #152

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Преди да запаля колата за първи път премерих компресията и на трети даде по малко  от другите, след това запалих колата за първи път и  мотора работеше равно . След време разбутах и смених  карбуратора, делкото  и колата се влоши , ще търся  пластинки за реглажа на клапаните и ще проверя  зъбното колело на делкото да не е износено, имам ново.

Усилвателя вече е свален и е в банята за миене, скъсано е уплътнението на буталото , явно това е причината за да не работи , иначе мембраната е здрава но всичко е спекло от остаряла смазка.

 








Май 13, 2016, 23:28:24
Отговор #153

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Купих нов ремкомплект за сервото  и подмених гумичките  а самия голям клапан е здрав
Всичко почистих  и измих хубаво но не съм боядисвал детайлите, стори ми се че така както са би било по автентично, ако ме стегне шапката някой ден ще си поиграя с това

Утре мисля да го слагам и да обезвъздуша




















Май 14, 2016, 00:16:37
Отговор #154

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Предполагам си наясно, че тази кола има една особеност при обезвъздушаване. Отваря се клапана на разпределителя на спирачното усилие, иначе нищо не правиш. Всъщност сигурно вече си се обзавел с литература за автомобила :D

Май 14, 2016, 00:19:36
Отговор #155

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да имам книга но там е така преведено че  става само с догадки. Поради тая причина  ще съм благодарен за всеки съвет по самия начин  на обезвъздушаване !

Май 14, 2016, 00:25:12
Отговор #156

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не знам доколко ще съм ти полезен, че волга последно съм пипал 1996-та :D, по спомени радпределителят е на десният подкалник и се развиваше май с двуграният ключ за ексцентриците на спирачките. Най-добре колегите, които са наясно да се включат.

Май 15, 2016, 03:16:33
Отговор #157

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Здравей, това серво е доста сходно с това на Москвич 412....От къде си взе ремкомплекта ? Силно се надявам гумичките да са същите... За добрата работа на сервото , поне при 412, е много важно направляващата бронзова втулка да не е износена...Иначе  хромирания шиш започва да бяга малко настрани и от там не всеки път да сработва като хората...

Май 15, 2016, 09:44:51
Отговор #158

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вероятно са сходни сервата, купих ремкомплекта от единия от трите магазина за соц коли в София, магазина се намира на КОнстантин Величков

днес ще се борим с обезвъздушаването та да видим какво ще излезе

Май 15, 2016, 10:12:12
Отговор #159

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Едни и същи са сервотата, на Латвиите дори са по 2 такива.