Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228049 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2016, 20:19:36
Отговор #170

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да имам маркуч за обратен поток към резервоара но незнайно защо той е изолиран  и махнат от карбуратора , съответно е логично бензина да подлиза  като препълни .....

Хора, разберете, този маркуч не решава проблема! Проблема е, че карбуратора не държи ниво! А нивото е до средата на прозорчето или малко над средата. Не трябва да прелива!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 19, 2016, 20:24:30
Отговор #171

Активен dragomir_68

  • Публикации: 132
Точно така колега. На моята УАЗка е същия двигател без да има този тройник за излишния бензин и карбуратора не прелива.
ГАЗ 69

Май 19, 2016, 21:34:46
Отговор #172

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
 :-\ за триене
« Последна редакция: Май 19, 2016, 21:53:53 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 19, 2016, 21:51:33
Отговор #173

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз чета 3 книги и една българска но на някои места  има празнини, както  за поставянето на самата помпа към блока

В тези книги не пише ли как се регулира нивото на карбуратора?
Обърни внимание на игла и поплавък и леглото на иглата. Там може да има остатъци от стара разложена гумичка, които пречат за уплътняването.
 Свали капака на карбуратора, вдигни поплавъка с пръста да затвори иглата и надуй с уста през щуцера за бензина да видиш дали иглата изпуска. Ако затваря....и поплавъка не е спукан, следва регулиране, чрез огъване на онова палче на поплавъка, което натиска иглата. Слагаш капака и подкачваш ръчно. Колкото и да помпиш, Нивото не трябва да мърда над средата на контролния прозорец. Той и затова е сложен там. Също така, нивото не трябва и да е под средата на прозореца. Тогава пък няма да стига горивото в режим на натоварване.
 Като затвори иглата се усеща "омекване"на лоста за подкачване. И да, нормално е да виси надолу.
п.п. Гумички за иглата можеш да се снабдиш след като строшиш една запалка от 40ст. Вътре ги има същите и са устойчиви.
Тези в рем. комплекти не след дълго се скапват.
« Последна редакция: Май 19, 2016, 22:25:11 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 19, 2016, 22:32:15
Отговор #174

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Благодаря  на всички включили се в дискусията !

Имам три карбуратора  стари ползвани и на трите  входящия маркуч е с единично Г коляно , явно хората масово са ги изолирали  маркучите за връщане на гориво, вероятно е имало някаква причина , нямам идея

За Карбуратора , да така е , за да не държи ниво и да прелива проблема е единствено в иглата или поплавъка.
Ходих да купя от новите иглички с гумиран връх и за сега  не прави тия номера, а  днес  ме стегна шапката от всички глупости и хванах книгата и по чертежа в нея настроих  поплавъка на същите милиметри  дадени там като настройки и сега работи, колко  коректно е рано да се каже , защото  пристъпих  към реглаж на клапаните и чак след това ще усетя резултата от настройките на поплавъка

Одисеята с клапаните е  по средата ,  независимо колко добре чета  руската книга  човек винаги има шанс да направи грешка в поредността или нещо друго  докато се учи на  мотор непознат за него :)

Поздрави на всички

Май 19, 2016, 22:47:29
Отговор #175

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...Имам три карбуратора  стари ползвани и на трите  входящия маркуч е с единично Г коляно , явно хората масово са ги изолирали  маркучите за връщане на гориво, вероятно е имало някаква причина , нямам идея....

Никой нищо не е изолирал. УАЗ е със същия двигател и карбуратор, както писа колегата по-горе.
Там заводски няма излишен или обратен бензин. Няма и такава обратна тръба до резервоара. Явно само на Волга е така.
Аз пък съм изненадан от това. ;) Даже и сега го разбирам.

Какво си направил с нивото можеш много бързо и лесно да разбереш. Достатъчно е само да подкачиш ръчно на помпата.
Няма нужда и да я палиш.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 19, 2016, 23:20:11
Отговор #176

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Само да вметна , двигателите на УАЗ и газ 24 не са еднакви

Май 19, 2016, 23:31:36
Отговор #177

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Добре.
Те и карбураторите може да не са еднакви. Напр. с различни жигльори и дифузори.
Нас ни интересува как действа поплавъка и иглата в случая. А те са еднакви. Принципно са същите - с прозорче, управление и закрепване.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 20, 2016, 11:34:14
Отговор #178

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Във момента този свободния маркуч и да искаш няма къде да го вържеш.По причина ,че от карбуратора е свален тройника и е поставено коляно.Задължителто си сложи оригинален тройник с по голям и по малък отвор,като към по малкия се връзва сега свободния маркуч.

Виж какво съм ти написал преди три месеца,и защо ли съм го написал след като не си го направил.Обаче ако го беше направил,сега  нямаше да пишеш за нива,преливания и други подобни глупости.Дали ще вържеш обратния бензин или не,осланяйки се на принципа,че щом е работила без да е вързан, може и без него,си е твоя работа.На други коли го няма,но там са и други клапаните. Системата за обратния бензин,освен че намалява натиска на клапана,така също и охлажда бензина.
Без този тройник,при затворен клапан,диафрагмата от налягането стои  в долно положение и помпата не подава гориво,защото връзката между лоста и стеблото е контурна,диафрагмата се движи от стеблото само от горно към долно положение.Обаче натиска върху клапана на карбуратора от пружината на диафрагмата си остава.И ще продължаваш да охкаш,ама защо толкова бързо ми отиде клапана.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 20, 2016, 13:19:34
Отговор #179

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Напротив, прочетох го още тогава и от тогава  съм питал поне 20 човека  за такъв тройник , включително и всички магазини в София , или хората не са чували или нямат такова нещо.
Чета всеки коментар много внимателно , но това дали ще направя нещо по даден въпрос зависи и от това дали мога да намеря дадения детайл из обявите в OLX  и по магазините  ......
Все пак колата  съм я купил без да е в движение  и поради това се налага смяна или поправка на почти всичко  поради дългия й престой и намесата на разни "майстори" както е случая сега с клапаните на мотора. Някой  е натягал душмански  гайката на винта за реглаж на едната кобилица на трети цилиндър , че чак е  превъртял резбата на самата кобилица и от там на трети цилиндър налягането е по малко още от самото начало когато мерих компресията и претриса, като че е на три цилиндъра .

В крайна сметка  форума тоест Вие  ми помагате доста в работата ми по колата , трябва да се има предвид, че нито съм авто механик  , ното съм пипал руски автомобил някога ! Въпреки това  хвърлям доста усилия  и си блъскам главата  с доста проблеми и по мотора и по ходова част, и тук във форума качвам около 10% от нещата които правя  :)

С карбуратора нещата са ясно  и ще намеря тройник . За мен проблема който седи  на дневен ред е  реглажа на клапаните и правилното зацепване на делкото и намирането на ГМТ на първи цилиндър без да свалям капака на картера , НО това ще го коментирам в последствие след като реша проблемите по центровката на мотора