Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226562 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 20, 2016, 16:43:23
Отговор #180

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Тегава работа с тоя щуцер. Не предполагах че е дефицит. Като гледам по каталожен номер (24-1104211), май и в Русия отдавна е изчезнал от широко предлагаемото в търговската мрежа. Лошото е, че и по нови карбуратори, и употребявани масово са без него. Не знам на тая Волга на кой "капацитет" с какво е попречил. Не че е панацея, ама е тъпо, щото е нещо, което нито дефектира, нито пречи с нещо, а е полезно.
На другите колеги ще кажа, че винаги съм се ръководил от принципа - Щом е от завода, нищо не е излишно и нищо не е по-добро от него. Никога не ме е подвело. Още повече, че това е детайл, добавен впоследствие (1975), очевидно е имало проблем с предишното положение, те не усъвършенстваха както се прави сега, с цел само поевтиняване или понижаване на надежността, под предлог че такава е модата.
Ако не се намери при "стари волгаджии", мисля че не представлява кой знае какво да се изработи. Жалко че и чертеж никъде не намирам. Само знам че вътре има калибриран отвор, не много тесен, може би около 1 милиметър.

Май 20, 2016, 18:40:27
Отговор #181

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
.....За мен проблема който седи  на дневен ред е  реглажа на клапаните и правилното зацепване на делкото и намирането на ГМТ на първи цилиндър без да свалям капака на картера , НО това ще го коментирам в последствие след като реша проблемите по центровката на мотора.


ГМТ на първи цилиндър се намира сравнително лесно. Не е нужно да сваляш капак на картера. От там нищо не се разбира.
Над ремъчната шайба на коляновия вал има щифт. А на шайбата - белег. Докарваш белега до щифта. Най-добре с манивела. Трябва капака на клапаните да е свален, защото при това положение 1 и 4ти цилиндър са в ГМТ.
Но в случая единия цилиндър ще е с колебливо положение на клапаните, а другия със затворени клапани.
Този, който е със затворени клапани е в такт "сгъстяване". Можеш и да ги регулираш. Ако се случи 4ти, правиш още един оборот с манивелата на белег на шайбата и вече си на 1ви цилиндър в такт "сгъстяване". Тогава зацепваш и делкото.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 20, 2016, 18:46:00
Отговор #182

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И да не се забравя - делкото на ЗМЗ 402/УМЗ 414 волгово уазкови матори върти и съответно брои срещу часовниковата стрелка
1-2-4-3 е реда на работа там.  Зацепваш както ти е казал Жоро ,  при това палеца ти сочи 1  цилиндър и редиш кабелите. :)
« Последна редакция: Май 20, 2016, 18:49:11 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 20, 2016, 18:55:23
Отговор #183

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно така е с изключение на това че палеца НЕ трябва да сочи първи. Правя го по книгата руската а там до колкото ми позволяват познанията по руски пише следното :

Тоест  палеца трябва да сочи противоположната страна на контакта на първи цилиндър на който е написано цифрата 1 , така аз го разбирам ,






« Последна редакция: Май 20, 2016, 19:09:58 от fokke »

Май 20, 2016, 19:29:40
Отговор #184

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Слаби са ти познанията по руски значи :D, правилно ти го е написал Киро.Против - тоест срещу, насреща, насочени едно към друго.

Май 20, 2016, 20:19:36
Отговор #185

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Е,за зацепване на привода на делкото не е необходимо да се сваля капака на клапаните.Достатъчно е да се свали първа свещ и да се сложи примерно хартийка.Въртиш на кривия стартер,хвърчи хартийката,докарваш на белег и зацепваш привода като следиш за прореза преди и след зацепването.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 20, 2016, 20:24:23
Отговор #186

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
"хода сжатия" - такт сгъстяване. Тогава се подава искрата. Палеца сочи към първи цилиндър. На дистрибуторната капачката трябва да е маркиран с 1 , а тя има и точно фиксирано положение. 4ти също е в ГМТ, но е в такт "изпускане" на изгорелите газове. Срещу първи на капачката е четвърти. Няма логика да сочи там палеца.
Инфо за по-запознатите - Ако се случи 4ти на белега в такт "сгъстяване", по желание на клиента ;) делкото се зацепва към 4ти и кабелите на капачката се пренареждат. Киро правилно е казал реда на палене, това е и реда за регул. на клапаните. Делкото върти обратно на часовниковата стрелка.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 20, 2016, 20:30:25
Отговор #187

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Е,за зацепване на привода на делкото не е необходимо да се сваля капака на клапаните.Достатъчно е да се свали първа свещ и да се сложи примерно хартийка.

Да, адаш. Някои завиват и свирки на мястото на свещта. Трябва да се досещаш за какво ти говоря. Нека колегата да разбере принципа. Ще свали капака, ще види, ще си регулира клапаните...
И ми обясни на мен защо е този обратен бензин на Волгата. И защо не може без този тъп тройник. На нито една УАЗка няма такова нещо. Там всичко е същото. Принципа е същия.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 20, 2016, 20:32:43
Отговор #188

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456

Май 20, 2016, 21:45:18
Отговор #189

Неактивен победовод

  • Публикации: 836

И ми обясни на мен защо е този обратен бензин на Волгата. И защо не може без този тъп тройник. На нито една УАЗка няма такова нещо. Там всичко е същото. Принципа е същия.

Ами адаш,аз по горе съм го написал за какво е системата за излишно гориво на Волгата.Намалява налягането върху клапана ,по този начин се запазва уплътнението от фтор каучук.И втория плюс от тази система-охлажда се бензина.На УАЗката няма обратен бензин, да,но там няма и клапан с уплътнение от фтор каучук.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.