Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226432 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2016, 18:31:54
Отговор #20

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес  цял ден мия  Волга.... толкова години се е наслоявала тинята по нея , че зора беше голям , но с препарат   и четки встичко става . КОлата е пребоядисвана  неясно кога  но имам подозрения че стария оригинален цвят не е син а сив ! ще видим по нататък как ще се окаже

Освен това оправих гумата , купих си полска вътрешна 14ка от Радиал  и сме 6 :))

Не знам какво съм гледал при огледа на колата  но имах подозрения за маслото , днес вдигнах щеката и се оказа бистро , а  разпределителната , кабелите и бубината са сменявани , под шоферската седалка пък намерих пликче с с бенз помпа




Февруари 26, 2016, 21:31:20
Отговор #21

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Преди първото палене мисля да измеря компресията на мотора, от стоенето на едно място   сегментите спичат и може да стане беля после , за това мисля да си купя компресомер , гледам ги че са по 20 лева , то не , че след това ще ми трябва, но  няма от къде да намеря  назаем.

Мой приятел с който докарахме колата с платформа ме посъветва с оглед на това. че имам малки акумулатори  да си сложа  Москвичов стартер , пасвал  точно без преправяне но развъртал мотора много по-добре и то с по-малък  акумулатор.

Какво е вашето мнение за стартера ?

Февруари 26, 2016, 21:38:40
Отговор #22

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За пасването не знам дали ще пасне, ама за развъртането няма как да стане. И двата стартера са от старата школа, т.е. без редуктор, ако говорим за редукторни, бих се съгласил, но в този случай няма как да се получи. Дори поради простата причина, че единият трябва да развърти 1500 кубика, а другият почти 2500 с доста по-тежка карантия.Нямам конкретни данни за двата стартера, та може и да бъркам. :D
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 21:45:03 от michev »

Февруари 27, 2016, 00:11:55
Отговор #23

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Леко бъркаш. Мощността на този на Москвич е 1251 Вт (1,7 кс), докато този на ГАЗ 24 е 1030 Вт (1,4 кс).

Февруари 27, 2016, 12:43:19
Отговор #24

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Извинявам се тогава, интересно решение все пак.

Февруари 28, 2016, 10:58:51
Отговор #25

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Стартера на Москвича е пряк наследник на този от ГАЗ 21,затова е с тази мощност.Както и в 1982г. в Борисов унифицираха стартерите на Волгите и ГАЗките и станаха 1.5 КВт.Така че е безсмислено да се слага Москвичов стартер, при положение че има по мощни Волгови.Още повече,че релето на Москвичовия стартер е изместено с 45 гр. и е напълно възможно при работа на двигателя в някакъв момент да почне да удря в лонжерона.
Между другото заводския отбор от Борисов преди 5-6 години елиминира Левски за ШЛ,по спомен май ги би в София.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2016, 12:04:26
Отговор #26

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря за коментарите, в такъв случай 70 ампера  нов акумулатор  и нов стартер редукторен ....


Да попитам  и аз за тази аномалия с номерата , и аз имам на гредата над десния фар набит номер  който няма  общо с номерата от алуминиевата табела, , като идва  в кат  дали няма да имат повод да се заядат за този набит на гредата номер???

И втория ми въпрос е , поради невъзможност  да прекарам колата в 14 дневния срок  мисля  или да удължа периода  или да прехвърля  колата само по документи без да сменям номера , на времето така прекарах колата на жена ми без да карам колата  в кат но колата й си беше със софийски номера, а сега е с врачански а аз съм с адресна в София ????

Благодаря за  коментарите !!!

Февруари 28, 2016, 12:21:34
Отговор #27

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не се притеснявай,набития номер  вдясно е номер на купе,не на шаси,в КАТ това го знаят.няма да имаш проблем.Иди си пусни заяление в 14 дневния срок,там ще ти кажат после какво да правиш.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2016, 15:18:12
Отговор #28

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ясно , значи няма да има проблем.

Пускам снимка с въпрос  и въпрос без снимка :))

Как и от къде има достъп до машинката за антената , рових умувах и освен да се свали калника друг начин не виждам за достигане  то й ?

Какъв е маркуча  който не успях да разбера къде влиза ??

И маркуча  до стягата на алтернатора предполагам е  за парното , много е изгнил и ще го накася леко за да не търся друг сега ?






Февруари 28, 2016, 17:21:39
Отговор #29

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет. Горният маркуч се връзва към карбуратора. Ако не ме лъже паметта, е за излишното гориво и се връща в резервоара.Виж погледни си и двата маркуча от рез., да не са объркани.Входящият е по-дебел от изходящият.Но зависи какво ТНТМ е приложено от предишните собственици. Колкото до друг.- дебелия, правилно си предположил, но вземи си го смени за да не береш ядове след окъсяването, ако не е достатъчно свободен.