Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226529 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 28, 2016, 17:53:02
Отговор #30

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Във момента този свободния маркуч и да искаш няма къде да го вържеш.По причина ,че от карбуратора е свален тройника и е поставено коляно.Задължителто си сложи оригинален тройник с по голям и по малък отвор,като към по малкия се връзва сега свободния маркуч.
За антената разбира се не е нужно да се сваля калника,достатъчно е да се свали десния щит.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 29, 2016, 12:02:28
Отговор #31

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Макар  да е рано за боя и подготовка  се поразрових от любопитство какви цветове са боядисвани оригинално  24 ките и попаднах на полезна информация и  една добра тема

https://www.drive2.ru/c/2493222/




Март 01, 2016, 18:04:09
Отговор #32

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново
Вчера  мина Момчил да види колата и ми даде доста полезни съвети  за които аз не се бях замислял , аз съм човек , който  се вслучва в съвети на хора  които имат опит  в тази материя  като Момчил !

Днес си взех някои дреболии преди да паля мотора, а утре  едно момче от форума  предложи   да ми даде на заем неговия  компресомер  за което съм му безкрайно благодарен,! За пореден път се убеждавам , че  форума е много полезен и хората участващи в него са  свестни !

Ето ги и дреболиите, две водни  маркуча нови , моите не е ясно какви са ...., комплект платно с пружинки за бенз помпа , , разсъждавайки  че колата е седяла  толкова време на едно място платното дори и да не се е скапало е на път да  се скапе . Комплект  гарнитурки и разни джаджи за карбуратора, честно казано ги взех за всеки случай , а и май не съм сигурен  че са за моя  карб , човека каза че ставали но  ще стане ясно като разхвърля карбуратора . И комплект  гумички и пружинка за водната помпа .

Следва купуване на акумулатор  Монбат 70 амп , ще потърся първо в нета къде се продава на добра цена  и смело на пред към паленето  на танка :)))

Плахо попитах в двата магазина в които ходих дали имат нови резервоари , но  ме изгледаха  все едно питам за атомна бомба , та ми стана ясно че с новия   резервоар ще е мъка да се намери , а и ннямам идея какви пари са ......



Март 01, 2016, 20:05:03
Отговор #33

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
Честито за волгата!!!Прочетох цялата тема с удоволствие,споделям възхищението и на другите.Успех в начинанието по възстановяването на колата.Ето тук макар и на руски има доста полезни неща-  http://www.gaz-24.com/   както и тук   http://forum.allgaz.ru/

Март 02, 2016, 18:26:47
Отговор #34

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря за линковете, свалих си няколко  книжки  и се регистрирах

Сега търся по обявите  нови калници , макар  моите да не са зле, ще потърся нови , както и стопове, нови че тези са изгоряли
Ако някой има представа къде могат да се намерят  нови стъкла за стоповете да   пише :)
В OLX  си намерих крик , а трябва да купя и резервна гума , така че в понеделник съм и с крик ;)

Поздрави
Румен

Март 02, 2016, 19:53:52
Отговор #35

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Не искам да те разочаровам, ама тия маркучи дето си ги взел, по-добре остави старите, ако не текат и не са много напукани. Две години подред си купувам такива - не изтрайват и година. Накрая в търсене на алтернатива от руски форуми разбрах, че долния маркуч ставал от ГАЗ-53, а за горния ставал долен от 402 двигател (двигателя на 24-10), срязан наполовина. Не съм пробвал, а и си струва да се търси само ако заместителите са изпълнение, различно от... това. Тия уж са с оплетка, ала бала, ама се цепят точно между тия бандажи, струва си ако се намерят от гладките маркучи да се видят колко карат.
Ремкомплекта си е за К-126 карбуратор, сега дали за Волга, Москвич, или УАЗ, няма значение, ако не сменяш жигльорите (които по принцип съм чувал да не се сменят, освен ако не са, недай боже, чистени с тел или нещо подобно). Гарнитурки, игла, и т.н. пасват, нямаш грижи. Отваряш ли карбуратора, вземи му смени поне гарнитурите, дори и да ти се струват старите добри (което надали ще ти се стори де).
Ремкомплекта за бенз. помпа е добър, за водната също може би (поне опаковката му е по-лъскава от този, който намерих за мене си).
Монбат акумулатор изобщо не препоръчвам. Нито 70, нито 55, нито 44 ампера, въобще за каквато и да е кола. А дълги години имах опит с такива и настоявах на българско. От българските Искра са по-добри, аз в момента съм с украински 72 Ач, купувах го преди близо 2 години, беше по-евтин от българските.
Резервоара какво му е, тече ли? Принципно и моя набива много ръжда по филтрите и в карбуратора, ама аз и карам повече на газ. Иначе ако капе от някъде може да се калайдисва и кърпи, ама не знам с какъв успех.
Стъклата за стоповете старите ги няма по магазините, поне тези които аз знам. Има само тези дето са едно цяло стъкло. Те ги сменят края на същата тази 1979 или началото на 1980. По обяви, това е.

Иначе честито за придобивката, не се и съмнявам че Момчил е дал ценни съвети.  Моята също е 1979 г :)

Март 03, 2016, 09:25:25
Отговор #36

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Пусни една снимка на твоята кола , любопитен съм  да я видя  от 79та

Полезни съвети ми даваш. ще изчакам с резервните части  ако нещо протече или не заработи ще се сменя но не и предварително!

Сега съм налял цилиндрите с газ  и ще киснат до вторник  когато ще я стартирам .
Вчера   човека от  форума  любезно ми предостави  компресомер  за да измеря  компресията преди да сложа новите свещи и да паля , за което съм  му много благодарен !!!

Резервоара НЕ тече а и не съм го отварял , това ще е следващото  което ще правя след паленето ,  външно не е гнил но не се знае какво ще излезе като отворя капака му , ще изгреба калта и ще  го мина с телена четка поне да не пълни цедката с ръжда

На ръба съм да купя някоя втора волга без документи за части  ама вече в къщи ще ме бият и ще спя във волгата  та сега  съм на кантар още :))))

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ !

Март 08, 2016, 18:40:08
Отговор #37

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Купих днес  на Волгата един 74 амп  акумулатор  Гига Ват , с 12 лева по скъп е от Монбат  а биил продукт на Бош което  нем ли1чно ме съмнява но за 150 лева става

Следва  палене , утре ще я пробвам с нови свещи :))


Март 08, 2016, 21:33:01
Отговор #38

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Гигават ги водят ниският ценови клас на Бош, колко е така  - божа работа :D

Март 09, 2016, 18:04:11
Отговор #39

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров

Вчера   човека от  форума  любезно ми предостави  компресомер  за да измеря  компресията преди да сложа новите свещи и да паля , за което съм  му много благодарен !!!


Трябва да си помагаме с каквото можем. Айде дано имаш късмет и да даде добри резултати. Уредът мери вярно, може да му имаш доверие, наскоро го ползвах.

Всъщност каква е степента на сгъстяване на тоя мотор и знаеш ли какви са здравословните стойности на налягането на цилиндрите?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9