Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2016, 18:57:21
Отговор #40

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Никаква идея нямам , ще се разровя в книгите които намерих , вероятно е описано , междувременно запознатите могат да подскажат леко :)))

Днес  получих крика ,който на практика се оказа неизползван и като нов !

Март 09, 2016, 22:00:52
Отговор #41

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Намерих клип с кола точно като моята , същия цвят , само състоянието е леко по-различно  O0


Март 10, 2016, 09:05:50
Отговор #42

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Гигават ги водят ниският ценови клас на Бош, колко е така  - божа работа :D

Това е типичния за България тарикатски пиар съшит с бели конци,с цел баламосване на клиентите.Когато на мен ми ги приказваха тези работи преди година и половина си направих труда да видя как реално стоят нещата.Акумулаторите с тази марка се правят в шест завода в Европа,като нашите конкретно идват от Чехия,страната производител е закодирана в заводския номер.Собственик на заводите е американска компания.Същата компания е собственик и на търговското наименование "Varta" в частта и за акумулаторите.Това е.
Иначе по темата,74Ah на Волгата е напълно излишен раскош,55 максимум 60 са напълно достатъчни.Изправна и центрована Волга пали от втори оборот на манивела.
Степента на сгъстяване е 8.2,компресията при изправен двигател е около 11,някои пилят главата на 93 мм. тогава вдига до 14.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 10, 2016, 09:20:05
Отговор #43

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Полезна информация , Благодаря много !

Слизам след малко да  меря  налягането   и да я пробвам да пали

Март 10, 2016, 10:30:52
Отговор #44

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето го и резултата от теста на цилиндрите, както следва по ред

на другите снимки е окомплектовката в багажника  O0
ПЪРВИ ЦИЛИНДЪР

ВТОРИ

ТРЕТИ Е НЯКЪДЕ ОКОЛО 6 И НЕЩО 7

ЧЕТВЪРТИ


ТОВА Е ПОДАРЪК ОТ ТЪСТА МИ  ОТ ЛАДАТА МУ


Март 10, 2016, 12:32:08
Отговор #45

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще сваляш тиквата и щe пасваш  клапани , на трети цилиндър не ти притварят :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 10, 2016, 12:41:35
Отговор #46

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Това след като  запаля ще ги регулираме  , днес купих нови кабели  и руски свещи, но както всяка руска работа  на свещите им липсват горе гайчиците  и кабелите сега не могат да направят контакт,.... Тъпа работа, обърнах навсякъде  из колите ми да търся такива гайки  няма и няма,  а магазините ги продавали със свещите ми казаха хахаххах

Някой може ли да ми каже  тези тампони точно за къде са, и тая бензинова помпа от какво е защото я намерих под предната седалка явно или е сменяна или е взета за смяна но е различна от тази която е на двигателя ?








Март 10, 2016, 14:56:07
Отговор #47

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
 Тампоните, ако не ме лъже паметта, са за стабилизиращата щанга/по-големите/ и за ресьорите. Абе, ако имаш книга за Волга, някъде из схемите и чертежите ги има дадени с вид и размери. А помпата ми прилича на тези от  камион ЗиЛ или ГАЗ .

Март 10, 2016, 18:09:27
Отговор #48

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Тампоните са за горни и долни рамена на носачите и за реактивната щанга.Помпата е от Газела,може да се сложи на Волгата като се преработят маркучите, но на снимката изглежда че не е нова.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 10, 2016, 18:29:58
Отговор #49

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Не е нова, сега свалих от двигатела помпата и я мия в банята , платното е изгоряло но ми е проблем да сваля самото платно. Изглежда се натиска и завърта но тая манипулация я правя 30 минути и откачих и не се получава и това си е  :)))

След малко и снимки  на почистената помпичка :)