Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228026 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2017, 18:27:43
Отговор #450

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Малко снимки ейтака :)








Декември 09, 2017, 23:32:20
Отговор #451

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Не съм писал отдавна, то няма и какво , колата е зазимена понеже ламарините не са оправени , прекарана в проветрив гараж и чака температури над 20градуса
Междувременно вчера си купих нов плафон, стария се беше стопила пласмасата от някаква силна крушка .

Купих и задна долна маска. Интересно, не бях се заглеждал реално как е конструирана колата под задната броня. Оказа се че има допълнителна задна маска която ляга на конструктивния панел зад задната броня . Та купх такава задна нова маска . Пазарил съм и автоматични СССР колани и здрав лост за мигачите от едно момче , което разпарчетосва изгнила твора серия  Волга. Купето ще заминава за скраб.


Януари 16, 2018, 20:38:14
Отговор #452

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравейте , зимата е период в който събирам като пчелица , жужа из разни места и сайтове и събирам туй онуй за колата  :D

Ето поредните придобивки
Автоматични колани MADE IN СССР
Ключа за мигачи много читав , все попадам на скапани , явно е слаб елемент при тоя модел
Фарчета за мъгла , цялостно никелирани  мнгоо съм доволен за тях в добро състояние са
Един отразител за задната маска, за съжаление  само едно иамм , ако на някой му се намира такива отразители ще се радвам да си закупя
И най важната ми придобивка до сега  калъва за маската , много време го търсех и попаднах на една в добро състояние







« Последна редакция: Януари 16, 2018, 20:42:18 от fokke »

Януари 16, 2018, 21:05:46
Отговор #453

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колега, точно сега е времето за зимно каране и кефене преди да си й оправил ламарините... с изкърпена кола изобщо вече няма да е препоръчително карането на сняг, ако искаш после още дълго да се радваш на лъскаво и неръждиво купе. Взимай пример от Момчил как си я караше неговата 21-ца преди да влезе в тенекеджийното ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 16, 2018, 21:48:21
Отговор #454

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Така е , абсолютно вярно, но колата съм я зазимил , не й купих зимни гуми, не й платих гражданската , вкарал съм я под навес който го облякох с найлони и ваденето е тегаво, А и колата не е в СОфия а в троянско.
Ще го преживея тази зима, а след това на сняг улици с отъпкан сняг но без луга :)

Чесно казано много ми се кара тая кола, очудвам се от себеси , не съм очаквал че ще изпитвам невероятен мерак да карам стара кола

Януари 17, 2018, 02:27:40
Отговор #455

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
А тоя калъф защо ти е след като няма да я караш зимно време?  :D
Имай предвид, че ако все пак решиш да я караш с такъв калъф на сняг по нашите пътища, ще съсипеш хубавата никелирана решетка понеже задържа солта и влагата върху нея.
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Януари 17, 2018, 09:13:56
Отговор #456

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Не съм казал че няма да я карам зимно време , напротив , колата я правя за да я карам всеки ден целогодишно .  krankenstein писа, че не трябва след реставрация да се кара , което аз лично не го разбирам. Всеки има различна позиция, аз лично правя колата не за да я изкарвам 3 пъти в годината по празници, а да я карам активно както до сега, а след реставрация на ламарините и всички химии, които мисля да и намажа , не виждам причина да не се кара и по пътищата зимата.

Януари 19, 2018, 09:26:28
Отговор #457

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Не съм казал че няма да я карам зимно време , напротив , колата я правя за да я карам всеки ден целогодишно .  krankenstein писа, че не трябва след реставрация да се кара , което аз лично не го разбирам. Всеки има различна позиция, аз лично правя колата не за да я изкарвам 3 пъти в годината по празници, а да я карам активно както до сега, а след реставрация на ламарините и всички химии, които мисля да и намажа , не виждам причина да не се кара и по пътищата зимата.

Съжалявам за спама, но ето такива отговори обичам. Колите са да се карат, не да им трепериш като на малко дете. Браво !

Януари 28, 2018, 19:30:10
Отговор #458

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Поредната покупка от днес,  два моста , преден и заден от кола на около 70 хиляди.

Идеята е предния мост да се пръсне на части , да се подменят консумативните детайли тампони и всичко , да се мине на пясък  , после боя и сглобка, след това махам оригиналния и слагам този на колата

За задния  не ми е ясно още , не съм сигурен дали е по добър от моя, а и нямам иодея как да го проверя , за това ще го оставя в бокса за сега




Януари 29, 2018, 22:32:18
Отговор #459

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Задния мост може да се провери и на земята,но обективното му състояние без пълно разглобяване,ще е ясно само след като се качи на колата.
Но все пак,не разчитай много,че тази мостове са свалени от кола на 70х.Ако премериш вътрешния диаметр на сваления барабан,относително точно ще мога да ти кажа на колко по 70х. е била колата.Барабана е престъргван,замерването ще покаже обаче колко пъти,по външния вид ми се струва че е повече от един.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.