Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226498 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2018, 12:52:20
Отговор #460

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Като се върна ще премеря барабана отвътре и ще снимам да видим какво ще се окаже

Днес  купих чистоновите стопове за първа серия , не мога да изразя радостта си , търся толкова много време такива стопове с цялата основа че чак не ми се вярва че ги намерих , че дори и на доста сносна цена предвид раздутите цени които се искат за подобни неща вече.

Направо задно салто птравя от кеф :))))






Февруари 06, 2018, 17:13:40
Отговор #461

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Е браво,това е чудесно попадение,с тези стопове визията отзад ще е съвсем друга.Гледах преди време български катафоти,вярно,компромисен вариант са,но пък са чисто нови.Този твоя който го имаш не го изхвърляй,но не е и за слагане,счупен е. Може да го възстановиш с чуждо парче и да ти стои в резерв.Ако не успееш да намериш оригинални руски катафоти,може да разчиташ на български.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 06, 2018, 18:13:38
Отговор #462

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Понеже думата Катафот не я знам , предположих , че е руска и я чукнах в гугъл , и се оказа Отражател ....
Тези стопове на снимката са СССР руски оригинални , а тези на колата са също такива но са изпочупени, ще ги запазя старите , но след боята ще сложа тези :)

Мисля си понеже се цепят с времето по ръбовете , преди да сложа новите отзад  в канала където не се вижда да ги окантя с карбон и смола , така никога няма да се спукат

Февруари 06, 2018, 18:52:06
Отговор #463

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Между другото ето с какво се сдобих преди няколко дни :)   Купе на Волга в мащаб 1/10 , доста прилично изпълнение, ще го правя с дистанционно но дано намеря и време за детайлировката :)

https://aplastics-rc.com/store/bodies/volga-gaz-24


Има сайт в който се предлагат такива купета а в Украински сайт намерих и Лада самара , Ваз 2010 и лада четриочка ;) Иммам човек който ги внася в БГ и става бързо

http://hot-tab.com/index.php/products/1-10-scale-shells/item/8-htbw-004-2101











« Последна редакция: Февруари 06, 2018, 19:24:18 от fokke »

Февруари 06, 2018, 20:16:06
Отговор #464

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Понеже думата Катафот не я знам , предположих , че е руска и я чукнах в гугъл , и се оказа Отражател ....
Тези стопове на снимката са СССР руски оригинални , а тези на колата са също такива но са изпочупени, ще ги запазя старите , но след боята ще сложа тези :)

Мисля си понеже се цепят с времето по ръбовете , преди да сложа новите отзад  в канала където не се вижда да ги окантя с карбон и смола , така никога няма да се спукат

Да ,за светлоотразителите ,които стоят отделно отстрани на стоповете при теб говорех.Навремето ,за тези,отделните на ГАЗ 24 се използваше у нас паралелно и руската дума катафот.При теб те липсват,още от първите снимки.
Български стопове за ГАЗ 24 у нас не е имало никога.Продаваха се отделно,пластмасовата част на основата и стъкла наше производство,но дотам.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 30, 2018, 00:24:47
Отговор #465

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
И така , престраших се да се появя и аз с моята колица на едно такова престижно събитие като  Спасов ден на Ал.Невски :)
Уцели се страхотно време , с доста хора се запознах  и видях  други , които много сами помагали в работата по колата .

Приятно събитие  с много хора и много интересни коли !












Юни 02, 2018, 18:59:15
Отговор #466

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с този казус? Купих нова водна помпа преди 2 год но се оказа с 12мм по дълъг вала от оригиналната и поради това шайбите идват напред и не съвпадат с тези на алтернатора и на коляновия вал.

Оня ден купих оригинална стара помпа и днес я отворих , оказа се в добро състояние но искам да разглобя новата  да сложа вала от старата и да си карам , но не мога да разбера как се вади турбината от вала на новата помпа и как се маха предната й шайба , няма нито болтове , ни шпонки  нищо ........




Юни 02, 2018, 19:29:37
Отговор #467

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ремъчната шайба е монтирана на преса .... вади се с обратна скоба (за изтегляне).
Ако си направиш труда да вземеш точни размери на оста и корпуса може да минеш само със смяна или преработка на ремъчната шайба.
retrobs.com

Юни 02, 2018, 20:31:58
Отговор #468

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Прилича ми на еднократна.

Ако искаш да използваш само корпуса, май ще се наложи само хамалската. И пак не съветвам, щото може и в самата отливка да има разлики със старата, не само във вала. При това положение може да се окаже, че си я прецакал без да може да си свършиш работа.
Разгледай добре, но според мен си прави старите. За тях всичко го има.

Юни 04, 2018, 17:49:59
Отговор #469

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много благодаря за съветите!
Ще пробвам  предната шайба да я изкарам със скоба , ако не се получи няма да пипам нищо и ще ремонтирам старата. Дано старците имат ремонтен комплект за водни помпи че се оказа счупена пластмасовата шайба с две ушенца стояща под перката на вала
« Последна редакция: Юни 04, 2018, 19:18:49 от fokke »