Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 04, 2018, 21:59:05
Отговор #470

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Със скоба на дали ще я извадиш... най-много да изкривиш фланеца (много лесно става). За това според мен или си направи старата помпа ако оста не е ръждясала. Ако толкова имаш мерак за избирането, намери някоя втулка в вътрешен отвор колкото оста, така че да може фланеца да легне на нея и на преса да натиснеш оста. Според мен ще трябва и да се нагрее...

Юни 04, 2018, 23:25:43
Отговор #471

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много благодаря за съветите!
Ще пробвам  предната шайба да я изкарам със скоба , ако не се получи няма да пипам нищо и ще ремонтирам старата. Дано старците имат ремонтен комплект за водни помпи че се оказа счупена пластмасовата шайба с две ушенца стояща под перката на вала
Тази шайба е текстолитова по принцип, на Москвич 408 и 412 е същата. Ако не намериш, пиши да ти пратя.

Юни 06, 2018, 21:22:39
Отговор #472

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря ти , старата помпа изглежда не е работила въобще и ще възстановя нея ,  ако не намеря утре по магазините ремонтен комплект ще пиша за тоя малък детайл , наистина е бакелитов

Юни 13, 2018, 19:04:33
Отговор #473

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново :)
Подготвям колата за пътуване  до морето и искам да реша един стар проблем с колата , който не успях да донастроя до край
Става дума за спирачките , когато преди правих профилактика  смених  всички гумени елементи от сервоусилвателя  и при сглобка  колата беше УЖ  наред.
Проблема се състои в това, че  когато колата се запали  и поработи , педала на спирачката е мек и колата спира . Имам предвид че е мек тоест леко потъва както трябва да бъде , спира колкото натиск се приложи , плавно и нормално , НО следващото спиране или натискане на педала  то той вече е твърд и трябва да се прилага много по голямо усилие за да спира колата.

С две думи ,  първото натискане е меко и спира  и всичко е като съвременен автомобил , но следващото натискане вече педала е твърд . Колата и в двата случая спира

Няко има ли идея  каква би била драмата ?
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 19:11:31 от fokke »

Юни 13, 2018, 20:36:20
Отговор #474

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Губи ти се вакума, прегледай маркуча от сервото до колектора, самото серво добре ли е. :)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Юни 13, 2018, 20:42:10
Отговор #475

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сасмото серво битрябвало да е добре , поне всичко е сменено и адекватно сглобено , но загуба на вакум звучи доста логично! Благодаря за насоката !

Юни 13, 2018, 21:38:23
Отговор #476

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен има два варианта. Или не ти сработва всеки път клапана, който е на сервото, поради което постоянно имаш вакуум и от двете страни на сервото. Клапана като сработи ти пуска атмосферно налягане отзадната страна на сервото. Другия вариант според мен е да не ти уплътнява добре стержена в буталото на сервото. На него има една малка гумичка посредата... Когато се износи бронзовата втулка, която направлява стержена, той започва да не уплътнява точно в тази гумичка.

Юни 22, 2018, 16:19:29
Отговор #477

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес прекарах колата на ГТП  и  бе прегледана от тамошен майстор работил  навремето със соц коли. Спирачките са  супер, спира колата  явно сервото сработва но човека каза, че при натискане на педала  колата спира идеално , с мек педал както трябва да е , но след това е твърд педала защото сервото не връща и не освобождава челюстите веднага а ги държи известно време . Тоест има забавяне на отпускането на спирачките .........
Или цилиндърчетата задържат  или в сервото  нещо  не сработва, така че веднага да отпусне спирачките . Говорим за няколко секунди преди да отпусне , но това си е проблем ....

Юни 22, 2018, 19:40:30
Отговор #478

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
И понеже не мога да трая , след проливния дъжд  веднага разхвърлях и свалих целия сервоапарат. Ще му сменя всички гуми  пък да видим , ще го прегледам и за износване.

Следва обаче въпрос са обезвъздушаване на системата и тук е въпроса ми към знаещите.

От позиция 48, което се явява болт ли се обезвъздушава, развива и натиска педала ?


Юни 22, 2018, 19:45:45
Отговор #479

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И понеже не мога да трая , след проливния дъжд  веднага разхвърлях и свалих целия сервоапарат. Ще му сменя всички гуми  пък да видим , ще го прегледам и за износване.

Следва обаче въпрос са обезвъздушаване на системата и тук е въпроса ми към знаещите.

От позиция 48, което се явява болт ли се обезвъздушава, развива и натиска педала ?


Оттам е , Румене. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987