Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226597 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2018, 15:10:26
Отговор #490

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново.
Сагата по спирачките  на колата приключи днес с монтирането на нов серво усилвател  от старците , които междупрочем въобще не са старци :)

Колата в момента спира и поведението й при спиране е коренно различно от до сегашното за 3те години експлоатация в моите ръце. Явно самото серво не  е работило адекватно от самото начало, макар да го бях разглобил и сменил всичко. Причините са няколко, в скапаните рем.комплекти които се произвеждат сега и в това, че аз лично няма с как да сравня адекватно работеща система поради простия факт , че руска кола карам за пръв път ...
Сега педала е подобен  на съвременен автомобил и удовоствието от шофирането е далеч по-голямо :)
Понякога човек трябва сам да си поблъска главата и сам да открие топлата вода в името на това да се научи и има опит в бъдеще.

Меджду другото  видях в обявите и купих една задна маска, за толкоз години такъв детайл виждам за първи път да се онбявява и го грабнах веднага с идеята да се подмени моята задна маска , която е изгнила в основата а и е с поправки заради удър  още през соца .
Маската е чистак нова ,  и много й се зарадвах :)










« Последна редакция: Юли 20, 2018, 15:36:00 от fokke »

Юли 20, 2018, 15:56:17
Отговор #491

Неактивен sapov

  • Публикации: 10
Както бях казал още преди много години по повод лошото качество на руските резервни части-руснаците си имат собствено ЕСКД (Единен Справочник за Конструктивна Документация)...  :D
Дефицита ги караше навремето да правят така-при произведени нови части това което е пълен брак се хвърля, това което не е в допуск но не е тотален боклук се продава като резервни части, а това което отговаря на нормите и стандартите се вгражда в автомобилите....
И като сложим тук и някои естествени грешки предизвикани примерно от прекомерна употреба на спиртни напитки а в някои случаи и от желание за спекулация (например да се вземат нови но бракувани части и да се продадат като резервни такива) -вероятността да уцелиш годна нова резервна част става ТОТО 3 Девето теглене...  ;) :D
Казвам го с опита на бивш притежател на 2 броя Волга-ГАЗ 24, един брой ГАЗ 21 и още няколко транспортни средства от фамилията ГАЗ...  :)
Навремето през соца продаваните резервни части макар и донейде дефицитни бяха качествени, но след 1990г. когато тук се наводни от куфарни търговци в желанието си да изкарат някоя пара докараха и много нови но некачествени резервни части-боклуци....
« Последна редакция: Юли 20, 2018, 16:02:41 от sapov »

Август 03, 2018, 11:01:52
Отговор #492

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Абсолютно вярно !
КОлата спазва традицията и за пореден път преди плануван дълъг път  откривам проблем поради който няма да пътувам с нея... Явно се плаши от  дългите пътувания  :D
Сутринта с кафенцето почнах да оглеждам мотора, позапалих я  и поради факта че ми губи вода от някъде  се загледах да търся теч от някъде по мотора. Надявах се да е от кранчето за парното  , но не би :)  Над самото кранче гарнитурата на главата  е издъхнала и сълзи , толкова сълзи че предния път долях 3 литра , защото съмнително бързо ми вдигна темп до 80 градуса. Не е ясно за колко време губи тия литри но това е достатъчен факт да сменям гарнитура на 5 хил километра което е странно . Главата я бях стягал според указанията , с динамометричен ключ всичко по учебник и ето ........

Явно ме очаква сваляне на глава .....


Август 05, 2018, 23:15:02
Отговор #493

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Притяхал ли си я 2ри път след 500км ? Тия гарнитури имат свойството да охлабват много. Като си я сменял , проверявал ли си блока и главата дали са прави ?

Август 06, 2018, 14:24:20
Отговор #494

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Главата шлайфа ли я, гарнитурата каква е? И аз го гледах тоя филм и за това шлайфах блока и главата.

Август 06, 2018, 16:00:46
Отговор #495

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Тия таратайки по на 30-40+ години са така... едно правиш друго се чупи... и така докато не минеш през всичко. Има два варианта, единия е да се "ровиш" всеки месец да ремонтираш, другия е ала " Момчил" или айде 1-2 нива по-ниско :)   Ако си сложиш някаква нормална цена на труда, който влагаш и времето което отделяш, ще видиш, че втория вариант излиза по-евтино,а за кафе да не говорим :) Извинявам се за лиричното отклонение...

Август 08, 2018, 20:44:28
Отговор #496

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно така е Сахо , идеята с тия бараки е забавление , само и единствено, ако вземем да правим сметка на пари ще е грешен подхода, човек или се хваща на хорото и го играе или сЕди дома, чЕти Шок ... :)))

Притягах на около 600 км , бше поохлабиила леко , сега дори и да донатягам няма да има смисъл
Главата не съм я шлайфал при смяната на гарнитурата

Август 08, 2018, 21:37:42
Отговор #497

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ще имаш много приключение така! Задължително шлайфай главата. Провери и блока доколко е крив/прав.

Август 08, 2018, 23:41:25
Отговор #498

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Нялях му някаква боза за 15 кинта и сълзенето спря. Оказа се че губя антифриз по най-тъпия начин за който не съм и предполагал. Купих нова капачка за радиатора, и като доверчив консуматор , свалянм старата и слагам новата и всичко свети и мига :)))
Понеже се запънах да разбера от къде съм загубил 3 литра охладителна течност , запалих колата да работи и изчаках да стигне работна темп. След като вдигна налягане , клапана на капачката отвори за да прелее в разширителния , но в случая преля навън , тоест ако колата я карам това, че прелива през капачката няма как да се види. Кой да предполага, че ще ми продаде някой  капачка без гумено уплутнение и кой да преполага, че като си купя  нова капачка трябва да се кача до вкъщи , да изровя стара вътрешна гума от ЗИЛ и да си изрежа един ринг който да уплътнява, както и направих....
Тия коли ни връщат в соца не само с хубавите моменти, поклащането по двулентовия път за морето  с вятър в косите , а и с подобни глупости :)))

Август 09, 2018, 14:45:05
Отговор #499

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен от капачката си загубил има няма половин литър. При 412 няма разширителен съд, само едно маркуче до земята. Водата се разширява първия път, излишното изтича на земята и това е.