Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226469 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 10, 2016, 19:00:39
Отговор #50

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Като гледам компресията, този двигател може и да не запали. Най-много един-два цилиндъра да припалят.
Според мен се дължи на спечени сегменти от дългия престой. Май ще се отваря мотора. Някои наливат цилиндрите с газ за горене или керосин, за да отпуснат сегментите, но не знам до колко ще бъде ефикасно.
Колега, първо честито за Волгата. Със здраве да си я направиш и мн. да и се радваш. :)
Измери пак компресията, като преди това в цилиндъра, който ще мериш налей 20-30мл. моторно масло. През отвора на свещта. Ако се вдигне компресията, 100% са сегменти. Ако не се вдигне са клапани. Или са натегнати и не затварят или имат язви в леглата. И като мериш компресията, четирите свещи свалени и педала на газта натиснат докрай.
« Последна редакция: Март 10, 2016, 19:03:43 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 10, 2016, 19:16:36
Отговор #51

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Недей плю свещите, шайби нямат, щото са за кабели с лули, ти като гледам си взел маркови, няма лошо. Добре че ти е сменявана бобината, че тогава щеше да видиш зор с тия кабели.
Помпата, малко е специфично упражнението. Аз лично, монтирана на двигателя съм й сменял мембраната, като за отвиването не съм имал проблеми, а завиването го сторих аматьорската придържайки щока и натискайки пружината с ножица (ама гледай да не дупнеш мембраната). Иначе тая работа го дават по книгите да се върши с преса, ама къде ти такива работи.
Другата ти помпа е добре известната в Русия ПЕКАР-ска помпичка новоделка. Някои са доволни, ама като нищо в България да не се намират ремкомплекти за нея. Пък може и да се, все пак продават и газелови части.
Успех в начинанието!

Март 10, 2016, 19:48:20
Отговор #52

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166


Ето ти тук и видео за по нагледно на свалена помпа. Само че внимавай, тоя прави и глупости. Не се учи от него как разглобява и най-вече как сглобява клапаните. Обърка мястото на пружинката.

Март 10, 2016, 20:42:57
Отговор #53

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Мноог се радвам на коментарите защото от всеки коментар научавам по нещо !

Първо  , цилиндрите ги налях с газ за горене и седяха 1 седмица така,   , ще капна и масалце да видим , но задължително ще разхвърлям и стартера защото при нов акумулатор мотора върти тегаво и бавно.

За сега  газелската помпа ще почива,  а ето и свалената  оригинална , изчистена  и съхне, яд ме е че не я снимах  преди да я почистя , разликата е колосална !!!


Сега сглобявам и продължавам напред, със стартера и после карб :)



Март 10, 2016, 22:26:35
Отговор #54

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
@joro-120L - баща ми караше Москвич 2140 с компресия 4-6 атмосфери, години наред.  ;D

Март 10, 2016, 22:37:13
Отговор #55

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако колата е стояла дълго време без да се кара, е възможно да са корозирали леглата на клапаните и самите клапани. Имам предвид тези клапани, които са останали в отворено състояние, възможно е след като мотора заработи проблема да се реши от самосебе си. Говоря от личен опит. Аз бих сменил маслото и бих запалил мотора, след като поработи, реглаж на клапаните и  може и друго да покаже компресомера ;D Пък и винаги след това пак може да го разглобиш :D, ако реално се наложи
« Последна редакция: Март 10, 2016, 22:39:30 от michev »

Март 10, 2016, 22:47:05
Отговор #56

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
@joro-120L - баща ми караше Москвич 2140 с компресия 4-6 атмосфери, години наред.  ;D

Аз пък съм карал УАЗ 469/сещаш се с какъв двигател е/, който работеше на 3 цилиндъра, като не работещия цилиндър бе с компресия 6 атм.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 10, 2016, 23:34:44
Отговор #57

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За да няма хън мън  се амбицирах да намеря  данни от руска книга за обслужване на автомобила

Степен сжатия - степен на компресия


Март 11, 2016, 00:04:13
Отговор #58

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Степен на сгъстяване и и налягане в цилиндрите са 2 различни неща, не бъркай понятията :D

Март 11, 2016, 09:29:49
Отговор #59

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сжатия на руски означава компресия ....

Ето я и чистак "новата"  бензинова помпа , смених само едната гумичка на клапана за постъпване на гориво  , другите имат разлика с с тези от ремонтния комплект и реших да не ги пипам

Следва сваляне и същата процедура и със стартера

ПС;  Няма начин да се свали платното   без да се свали цялата бензинова помпа от блока, просто вилката е задължително да излезе назад  като се махне оста й ... тук разни пишман майстори пред блока даваха акъли  да се върти и натиска и то щяло да  откачи, ДА НО така е на москвич , тук шайбата  колкото и да я въртиш келфайда . Други даваха акъл да се пробута напред и да излезе от вилката което пак е невъзможно поради малкото пространство, така остава единствено да се свали вилката назад за да се изплъзне и освободи   шиша на платното