Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226427 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 30, 2018, 16:53:14
Отговор #510

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, а може и от неправилно ниво в карбуратора да е. Иначе спомените от такова пътуване са страхотни, само дето бученето и свистенето са почти никакви в сравнение с колите, които аз ползвам обикновено - все тип ретро-бегачки... последното пътуване до Варна, освен тези "екстри" доведе и до трайно ароматизиране на всички дрехи в сака ми с дъх на бензин - там имаше туба, а може би и пълният догоре резервоар в началото е разливал по малко... колата обаче не е моя, та така и не разбрах точната причина :) Само седмица преди това с моята зелена Шкода пътувахме до Сибиу, оттам обиколки чак до и по Трансфагарашан и обратно - минимум по 10 часа в едната посока, включая ферибота на Оряхово. Уж шкодата е малко по-комфортна, ама главите ни станаха като кошници, а левият крак изтръпна от постоянната работа с амбриажа :) Волгата си е лимузина все пак и навремето беше най-удобната масова соц. кола за дълъг път.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 31, 2018, 15:42:25
Отговор #511

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно това си помислих и аз, че при наклона в карборатора камерата се изпразва, но там нивото ми е като по книга на 2/3 ти от прозорчето. След това помислих за резервуара, но бях налал бензин, кой знае ........ :)

От доста време искам да питам специално хората каращи 24ки ,  при включване на 4та скорост от винаги ми "хърка"  какво ли не пробвах, подавам леко газ, без газ, и тн, така ли е на всички 24ки?

Август 31, 2018, 16:01:06
Отговор #512

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
...по всяка вероятност лагера на първичният вал на скоростната кутия е разбит или поне е със увеличен луфт по малко вероятно и лагерчето на задният край на коляновият вал.За да смениш лагера на първичният вал трябва да се сваля кутията тогава е момента да се смени и другото лагерче

Август 31, 2018, 16:13:28
Отговор #513

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Има още един вариант - нацепен от старост или не добре стегнат бензинов маркуч между резервоара и бенз. помпа, при клатенето на колата в завой може да засмуква въздух. Гледал съм го тоя филм... та ако не си сменял скоро бензиновите маркучи, направи го.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 01, 2018, 17:29:09
Отговор #514

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Маркучите съм ги сменил с нови , вероятно сондата е останала на сухо . Ще разглобя резервуара като имам време

Имам въпрос, намерих скоростна кутия и продавача твърди че е нова . Дайде съувет какво да гледам за да позная , че наистина е нова  а не измита примерно

Ето и няколко снимки :







Септември 01, 2018, 18:49:09
Отговор #515

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
...през пробката помириши вътрешността...ако ти замирише на чесън демек на ЕР90 значи е слагана...аз поне така си мисля ......

Септември 01, 2018, 19:17:40
Отговор #516

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Утре ще се разбере на място . Май работата е ТоТо 2  дори да е нова не било гаранция че е читава , квот ти се падне :)

Ровейки да видя повече инфо попаднах на тази тема , супер обяснено кк се ремонтира кутия

http://xn--24-6kclv.xn--p1ai/forum/index.php?topic=4739.0

Септември 02, 2018, 18:05:42
Отговор #517

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето я и кутията :
Колко е нова нямам идея, ако някой знае по какво личи да каже , може и да си поиграя да я отворя , вероятно ще проличи по износването вътре :)










Септември 02, 2018, 18:27:03
Отговор #518

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
То си личи,че не е нова/неупотребявана по следите на първичния вал от лагерчето в маховика ... ама колко оборота е направила по време на движение никой няма да може да ти каже на 100 % :)
retrobs.com

Септември 02, 2018, 18:42:13
Отговор #519

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Е то си личеше още там като бях,  че има следи от гарнитурата , но я взех :)