Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226539 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 30, 2019, 23:23:43
Отговор #540

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Здравей, добре си замислил процедурата, поздравления.
Относно развиването на болтовете на тампоните на долните носачи - искат си яка горелка иначе е голяма мъка без резултат. Есента сменявах тези тампони на моята Волга, даже писах в темата ми, че с баща ми се мъчихме доста. Само предният десен се разви след доста бой с чука, тампонът се оказа в прилично здраве за разлика от другите три - явно някога е бил подменян. Другите три болта не пожелаха да помръднат докато не дойде на помощ приятел с оксижен. Опитвахме с малка газова горелка и с чука, но без резултат. В последствие се оказа, че поставянето на новите тампони също не е тривиална задача, получаването на съосие и доближаването на носача до резбата на „макарата“ ни отнеха доста време и "игра" с хидравличен крик. При теб би трябвало да е лесно тъй като всичко ще е разглобено и ще се работи на удобно място.

Май 01, 2019, 21:07:45
Отговор #541

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Горелката не е необходима когато моста е на колата. Редукторния ключ за гуми развива всичко, но трябва ударна вложка, обикновената може да се спука, ако болта е много запекъл. При теб е на земята, опората е възможно да  почне да повдига моста. Пробвай все пак, начукай добре болтовете, пробвай с дълго рамо , ако не тръгнат, пробвай с редукторен, но по някакъв начин ще трябва да застопориш моста срещу повдигане - примерно двама стокилограмови да стъпят върху него.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 01, 2019, 22:10:01
Отговор #542

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Професионалните газови горелки вършат работа стига да знаете как да обърнете термичната обработка във ваша полза  :)
Загрява се гайката и веднага се охлажда с вода за да може разширението и после свиването на метала да разчупи корозията.
Ако нагрявате болта ще ви отнеме доста време да достигнете нужната температура и охлаждането може да го презакали и той да се скъса.
Професионалните ацетиленови горелки са от номер 1 до номер 6 + резак така,че диаметъра на метала подсказва кой да се използва. :)
retrobs.com

Май 13, 2019, 18:19:54
Отговор #543

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря ви за коментарите и идеите, ще го боря  скоро пък да видим какво ще стане :)

Днес един хубав Москвич срещнах в моя квартал, и реших да спра да снимам Волгата с него . Москвича е  в много добро състояние , нямаше човек около него но бе пребоядисван и в много добра кондиция




Юни 15, 2019, 11:56:40
Отговор #544

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Дъщеря ми вчера бе  битюренка :))  Та малко се разходихме с Волгата






















Юни 15, 2019, 12:23:51
Отговор #545

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Да ти е жива и здрава щерката и много късметлия в живота!

(царският бадж на решетката много отваря янгтаймера ;-) )

Юли 23, 2019, 23:58:31
Отговор #546

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вчера  тъста ми,  който е бил цял живот директор в Балкан Кар ме зарадва с нещо от миналото което си мисля, че ще пасне на задната седалка на Волгата . Борсалино с рекламен надпис на Балкан кар  и шапка с надпис :)




Септември 16, 2019, 19:13:16
Отговор #547

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте , имам следния проблем и се надявам някой да даде насока .
При студен мотор както е на видеото  налягането се качва до 2 , но при стопляне на мотора пада на нула, това е при големия маслен кръг, сега завъртях кранчето и изолирах масления радиатор с надеждата поне да не светва лампата когато колата загрее на 80 градуса на ниски обороти както прави при отворен маслен радиатор.
Въпроса е според експертите  каква е присъдата :)))

ПС: Стрелката си подскача  което също не ми е ясно от какво е

&feature=youtu.be

 

Септември 16, 2019, 20:32:39
Отговор #548

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Могат да бъдат много неща - лагери колянов вал, лагери разпределителен вал, маслена помпа, смукател на помпата, повреден привод на помпата /шестограма, който я задвижва, под делкото/. Без разглобяване трудна работа. Имал съм и друг случай, точно на ГАЗ 24, счупена пружина на редукциония клапан на маслената помпа. Маслото какво е, може и в него да е проблема.
« Последна редакция: Септември 16, 2019, 20:35:42 от michev »

Септември 16, 2019, 20:36:52
Отговор #549

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Могат да бъдат много неща - лагери колянов вал, лагери разпределителен вал, маслена помпа, смукател на помпата, повреден привод на помпата. Без разглобяване трудна работа. Имал съм и друг случай, точно на ГАЗ 24, счупена пружина на редукциония клапан на маслената помпа. Маслото какво е, може и в него да е проблема.
Тъкмо щях да цитирам Калоянчев от "Бон шанс инспекторе" ... "Да викнем баба Гана да хвърли един боб ... " :))
retrobs.com