Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226435 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 06, 2019, 17:18:32
Отговор #560

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Обмислям да се разделя с проекта,  но на куп ......

Декември 06, 2019, 18:15:52
Отговор #561

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Защо?

Декември 06, 2019, 19:21:03
Отговор #562

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Има такива моменти. Изчакай седмица-две, ще размислиш :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 06, 2019, 19:43:49
Отговор #563

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Защото  факторите са комплексни , обмислям го от около месец и още не съм тотално  решил, но имам доста спънки. Ударих момента в който  трябва да се  направят интервенции по купето които не са по личните ми сили. До момента по колата съм работил само аз и всичко което съм могъл да направя сам съм го направил и то не е никак малко. Въпроса е обаче, че няма да седна както Иво  прословутата Мазда да уча характеристики на металите и начини на аргонови заварки ... нямам това време , а средства за реставрация на купето на самия скелет колкото и да са малко не мога да отделя , а и няма майстори които да се навият да я почнат. Реално колата е за задна маска и 4 кръпки под пантите на предните врати.
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 19:47:10 от fokke »

Декември 06, 2019, 19:52:18
Отговор #564

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Защото  факторите са комплексни , обмислям го от около месец и още не съм тотално  решил, но имам доста спънки. Ударих момента в който  трябва да се  направят интервенции по купето които не са по личните ми сили. До момента по колата съм работил само аз и всичко което съм могъл да направя сам съм го направил и то не е никак малко. Въпроса е обаче, че няма да седна както Иво  прословутата Мазда да уча характеристики на металите и начини на аргонови заварки ... нямам това време , а средства за реставрация на купето на самия скелет колкото и да са малко не мога да отделя , а и няма майстори които да се навият да я почнат. Реално колата е за задна маска и 4 кръпки под пантите на предните врати.
Е,"няма майстори" .... толкова "майстори" има дето КЪРПЯТ ?!
retrobs.com

Декември 06, 2019, 23:30:24
Отговор #565

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Не прави глупости. После само ще съжаляваш!
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 07, 2019, 08:25:46
Отговор #566

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен си я карай така и правилният момент/майстор ще дойдат - после ще е кеф и ще се радваш, че не си я продал ;)

Декември 22, 2019, 10:10:01
Отговор #567

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Е,"няма майстори" .... толкова "майстори" има дето КЪРПЯТ ?!

МХМ има, като идеш да питаш при казването Добър ден , 98% мълчат , при въпрос за колата ти , се почва едно мънкане и с гигантска досада ти се показват 50те коли дето чакали и ...." абе по-добре хОди  питай нЕкой дуг  че неам време "

Любимо ми е да влизам в сервизи с въпрос за ремонт на някоя от колите ми, разбирам че поради факта, че цяла България кара гробници тия са се наяли и ги мързи да отговарят на въпроси дори. Това го има в БГ като норма, ходил съм в сервизи в Гърция , ми не ми мъкат да ти кажа , веднъш  ми се разпадна лагер компресора на климатика и колата виеше зверски в Ситония, ми човека веднага изолира компресора , сложи по къс ремък , обяси ми кво се случва  платих и  си доизкарах морето... Тук първата реплика ще е " Бе кво ще го прайш тоя кенеф , по-добре я давай в Надин и си вземи нова кола " , а като се обърна да видя той кво кара  е по-голям кенеф и от моя :))))

Та така с майсторите , това го пиша  с уговорката, че има и много свестни хора и съм попадал на много свестни майстори но са рядкост и са макс 2%

« Последна редакция: Декември 22, 2019, 10:16:45 от fokke »

Декември 31, 2019, 19:27:37
Отговор #568

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Обмислям да се разделя с проекта,  но на куп ......

Ако искаш мога да те свържа с бояджията на моята, кърпи, шие, пръска и какво ли не... Е, ще ти държи колата 1 година (моята сто почти 2 месеца), ще се разтече боята тук-таме, може някоя муха да залепне, но това са бели кахъри :D А сега сериозно, ако си влязъл в спиралата да имаш все по-малко време и желание да се занимаваш с колата, НО имаш къде да я държиш на сухо и не си стигнал до примерно 3000 лв (защото се съмнявам някой да даде повече и да оцени труда и времето ти, вложено в нея), по-добре я замрази и спри да й плащаш нещата. Може след време сина ти да ти е благодарен за това. А и волгите по-евтини няма да станат. След 10 години ще е още по-трудно да се намери читава. Ако няма къде да я държиш и ти е омръзнало, тогава наистина по-добре я продай. Това е според мен, а решението е твое :) Желая на теб и всички успешна 2020 и да ни донесе много здраве и щастливи моменти с нашето хоби

Януари 03, 2020, 13:21:45
Отговор #569

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Поздрави и успехи и на теб през 2020та година !

Още съм на кантар , минава ми и идеята да я пусна колата с всичко към нея и да мина на друга марка ,но да намеря кола без тенекиджийски нужди или поне да не трябва да се кърпи. В София няма къде да я държа на сухо, седи пред блока , до преди 2 седмици  беше  със застраховка и я карах, но сега спрях да й го плащам, че е със зимни гуми колата и не ми се рискува:)