Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226604 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2020, 09:48:16
Отговор #570

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Значи такива нечисти помисли изобщо не ми харесват ! Волгата си е много хубава. Може да си я караш така още много години. Има две три малки дупчици за кърпене които даже не се виждат. Едно хубаво полиране и ще стане като нова. Моля премахни тези лоши мисли за разделяне с волгата. Много си е хубава и така. Много малко волги останаха. Продадеш ли я не се знае кой ще я вземе и дали след един месец няма да я върне на скрап примерно. Аз моята не я давам на скрап, че се крепи само на кит и боя и половината кола я няма от ръжда буквално и ми е жал, та с твоята ли няма да се оправиш ? Доколкото помня имаше само едни задни амортисъори да смениш и да почистиш карбуратура. Външния вид за мен си е много хубав и няма смисъл да го правиш на този етап. Сто процента и така, даже и неизмита те снимат и те поздравяват навсякъде. Хората се радват. Мен само вчера ме снимаха поне три пъти с моя 412. А на волга хората се радват още повече. Вече ги няма. Така, че ще ти носи само хубави спомени. Надявам се да размислиш и да не бързаш с продажбата  O:-)

Януари 14, 2020, 23:53:23
Отговор #571

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Методи, абсолютно е така както казваш.
Днес карах колата из улиците на квартала за да й вдигна маслото малко , та останових че съм много за задни амортисьори.  Замислих се , дали не мога да ползвам  някакъв западен аналог  на тия задни амортисьори вместо да търся поредните боклуци от СССР . Тези които съм сложил в момента бяха чистак нови на 100 години от СССР и изкараха точно 5 хил км. Та ако някой знае съвременен еквивалент на задни волгови амортисьори ще се радвам на информацията много!
Нещата , които трябва да се правят по колата са и предницата , която трябва да гресирам , но ми се струва кауза пердута поради тотално спеклите канали на самите възли, трябва да сменя селекторната кутия , поне имам чисто нова заедно с хебела . И така , както казах и по-горе в темата , хем не искам да се разделям с колата защото ми носи доста радост( не ме интересуват погледите по улиците) , носи радост и на децата ми, които плакаха като споделих намерението да я махна, хем имам доста работа по нея , а бизнеса ми отнема все повече време от ежедневието ми , инвестираме в машини и производствени мошности  и се опасявам да не седи като паметник и да чака "по-добри времена"

Януари 16, 2020, 19:12:33
Отговор #572

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Аз си купих нови предни и задни от този сайт https://tehnochast.com/search.php?search=%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BE%D1%80 .
Колата все още не е изкарана на пътя и за това не мога да коментирам колко ще изкарат, но качеството изглеждаше добро.
В магазина в Хаджи Димитър също би трябвало да имат налични или ще ти поръчат.

Имам и някакъв спомен, че в книгата "аз ремонтирам Волга" имаше и упътване как да се рециклират оригиналните амортисьори. Погледни и там ако ти се занимава.
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 19:17:47 от RAPTOR »

Януари 16, 2020, 21:41:48
Отговор #573

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
OOO Много ти благодаря за линка към сайта !
Там намерих два  задни , единия на сузуки :

https://tehnochast.com/bg-product-details-15531.html

https://tehnochast.com/bg-product-details-15527.html

Единия пише че е за Газ 2410 , дали би станал на чиста 24ка ? Тук вероятно  би се намесил и Жоро от Асеновград :)

Относно  рециклирането, навремето дори  имах адреса на майстор , който пълнеше амортисьори на таксиджиите. Прави се щуцер  и се правят с възможност за пълнене.


Януари 16, 2020, 23:58:04
Отговор #574

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Моята ГАЗ-21 отзад е с амортисьори от бус Спринтер - стабилна работа!

Януари 18, 2020, 15:19:07
Отговор #575

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Според мен са еднакви, моята е междинка 2410 - новото купе и седалки със старото табло и врати и до момента каквато и част да съм купил за 24 е станала без проблеми на 2410.

Януари 18, 2020, 23:58:55
Отговор #576

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ще ги слагам като се постопли , че сега не е за ремонти :)

Искам да сменя гарнитурата на главата и водната помпа като се стопли , това са ми ремонти по мотора , и да настроя карба, че пак нещо първоначалното впръскване  не е като хората и от там мотора пак почна да глъхне при подаване рязко на газ.  Това вероятно си е стандартна болка на тия карбове , или може само на моя да е  така ...

След това искам да сменя секторната кутия.

Януари 19, 2020, 12:42:35
Отговор #577

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
... мотора пак почна да глъхне при подаване рязко на газ.  Това вероятно си е стандартна болка на тия карбове , или може само на моя да е  така ...

На мен ми звучи като не работеща ускорителна помпа, но не разбирам от карбуратори, така че може да греша. При моята предпоследният път, когато я изкарах се яви същото глъхнене (не ускорява веднага, май леко забиваше нос) при рязко подаване на газ. За щастие се оправи след няколко нарочни резки подавания на газ. Карборатора го чистихме с баща ми като купихме колата и нямаше подобни симптоми до споменати момент. Според мен, причината поне в моя случай, е нередовното каране и евентуално качеството на бензина, но пак може да греша... При последното палене нямаше проблеми, ще видим на пролет какво ще е положението.

Януари 19, 2020, 13:16:33
Отговор #578

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно ускорителната помпа е, въпроса е ,защо ми се появява циклично тоя проблем. Бях го оправил преди 3 години но сега пак е така , при подаване на гас глъхне и трябва да напомпя 2-3 пъти по рязко да вдигне обороти , при високи обороти не го прави.

Януари 19, 2020, 19:57:12
Отговор #579

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Хубаво трябва да се промие канала на ускорителната помпа, маншета трябва да се движи без да запъва.
Задните амортисьори са взаимозаменяеми, обаче много е странно, че съветски амортисьори са дали фира на 5 хил.
Обикновено, ресурса на съветските задни амортисьори ГАЗ 24, свършва заедно с ресурса на колата.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.