Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226537 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2020, 08:40:47
Отговор #590

Неактивен Димо

  • Публикации: 92



Грамада излъчва на 576 kHz Румене. Би трябвало да хващаш Хоризонт  през деня.
Иначе вечер,  поляци и руснаци на дълги, чехи през унгарци и поне 3-4 румънски на средни.

Трудно се хваща 576 kHz, предвид, че излъчвателя е във Грамада (Видинско). Доста си поиграх последно време с един VideoTon на Жигулата, стигнах до извода, външната телескопична антена бие многократно всички вътрешни по улавяне на сигнал. Вечерно време, особено в по-високите части на София се хващат споменатите от теб румънци, руси, чехи, унгарци.

Март 06, 2020, 08:50:41
Отговор #591

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
На Спасов ден ако съм там направо ти я давам да си караш колкото искаш :))

Радиото е оригиналното от колата , лошото е че врътките за фина настройка са адски изгорели и вероятно ще се наложи да си ги принтирам  на принтера, иначе самото радио работи , ако може да се нарече работене хващането на шум ..... няма предавания на къси и укв .

Колкто до цвета, жалко че не е като Ладата ти , която както там писах не й бих пипал цвета, жалкото е че Волгата е пребоядисвана в тотално неадекватния цвят, осигиналния е адски приятен , гълъбово сиво-син цвят , който ще  се опитвам да пресъздам някой ден когато колата се боядисва :)

Aaa, аз "от старите волгари още знам", че във Волга се возиш и то отзад вдясно!  ;) :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 06, 2020, 08:55:37
Отговор #592

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да сега като се замисля , антената ми е отворена до някъде и счупена във времето , което ме навежда на мисълта, че поради липса на цялата антена не мога да хвана нищо . Купил съм чисто нова антена , но всуичко седи на  купчини , защото чакат боята на колата .

Април 08, 2020, 02:20:19
Отговор #593

Неактивен Green_Label

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Поздравления за готината Волга и тема! Отдавна не ми се е случвало във форум да прочета 60 страници от до.
Направо ме мотивираш да създам и аз една подобна какво имам да правя по "моята любов и мъка" - Газ 24 '78, ~30к (половината на бащата, останалите мои).
🍻

Април 08, 2020, 21:32:58
Отговор #594

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря ти за поздрава, сега погледнах , че  сме чукнали 60 страници :))) Направо невероятно имайки предвид преди да купя Волгата колко търсих теми с Волги тук и беше много постно :)
Направо не се чуди, а прави тема за твоята , така хем ще видим какво си правил , хем ще се обмени опит , идеи и  инфо , то реално това е целта на тия форуми

Май 21, 2020, 08:44:21
Отговор #595

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вчера направих застраховка през Булстрад с бележка от БАК , много приятен човек  е прецедателя ...

Миналата седмица имах и много готина среща с мой приятел с Волга от София , но без тема тук във форума. Колата му е след боя .










Септември 08, 2020, 22:13:42
Отговор #596

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, днес се разделих с колата!
5 години  страхотни изживявания , за нито един път колата не ме е оставила никъде, само прекрасни моменти  и тотално изпъллнена програма от  удоволствия, които тя ни донесе на мен и цялото ми семейство :)  Доста работа й хвърлих, а и се опитах да направя в този форум в , който ме приехте доста приятелски една тема полезна на хората, като мен  хвърлящи се в нещо непознато  изцяло от гол ентосиазъм.
Честито на новия собственик , който вярвам ще продължи темата със същия плам както аз започнах  и ще довърши проекта на тази  красива кола:)
Поздрави на всички , които ми помогнаха по пътя до тук да събудя един мъртвец ( за справка страница 1 :) ) Благодаря ви приятели , че без капка корист дадохте своя пронос към моята работа!
Хора като Методи , който дойде и запали за първи път автомобила , на Момчил с еднИ от най-ценните съвети за един начинаещ ретро ентосиаст , На Жоро от Асеновград за всички съвети по телефона за какво ли не  и на всички хора писали до момента в темата  и допринесли да докарам проекта до този етап!!!!!

Естествено оставам и аз във форума с трабанта , Бенца и надявам се нов ретро автомобил скоро .

БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА !


To Be Continued............

Септември 29, 2020, 22:02:52
Отговор #597

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Малко се забавих с хвалбата, но за сметна на това ще докладвам какви ги вършим с баща ми по колата.
Започвам с една снимка от малко след покупката:

Започнахме с мерене на налягането на маслото чрез външен манометър, оказа се че колата държи 4 бара на студен двигател:

и над 1,5 на загрял до 80 градуса на охладителната система двигател:


Уредът го взех за теста от мой приятел майстор, който гарантира, че показва точно. До тук добре, явно показанията на уредите на таблото лъжат. Последва смяна на маслото на двигателя заедно с почистване и смяна на масления филтър и двата датчика за налягане на маслото.  Разлика в показанията на уредите на таблото не последва. За момента за виновник е набеден допълнително поставения ампермер и ще изхвърчи от мястото си в най-скоро време.

Междувременно се заех да проверя защо не светят предните габарити - оказа се, че бяха пълни с мъх, а единия директно се разпадна при опит да сваля стъклото. Бръкнах в запасите и извадих ползвана основа и "стъкло". Габарит пръснат на части:

Поставен с нови болтове защото старите се скъсаха:

Тук някъде се зачудих защо не виждам отвори за трапецовидните светлоотразители на задната маска. Колата е боядисвана и реших, че може да са китосани. Разгледах през багажника - няма ги кожите по стените и се вижда съвсем ясно, отвори няма и не личи някога да е имало. Поглеждам инсталацията при стоповете и какво да видя:


После се сетих да потърся до кога точно са се поставяли стоповете с три отделни стъкла и се оказа, че колата си е излязла от завода с новия модел стопове с вграден светло отразител. След тези разкрития събрах читав комплект стопове от ползвани такива, не че нямам нови, но на този етап ще стоят в запас. Като ми остане малко време ще оправя инсталацията и ще сменя стоповете.
 
Още от началото ми направи впечатление, че от парното не лъха топло при движение, дори го коментирахме с Румен преди покупката, а  кранът изглеждаше отворен. Предвид, че е слагана добавка за запушване на течове имах идеи какво може да се е случило. Съответно се заех да проверя какво е положението с охладителната система. Свалих парното и радиаторът се оказа тотално запушен - пускаш вода от единия край, а от другия нищо не излиза. Последва яко чистене - излязоха супер много кафяви гадости от него. Проверих го за течове след чистенето, почистих кожухът на парното и смених дунапрените в него - вече съм го играл това веднъж и нещата вървяха без изненади. Ето го радиаторът и събраното парно преди връщането в купето:


Така и така бях започнал, та свалих кранът на парното, този на блока, охладителния радиатор и корпуса на термостата. Промих блока и от него също изтече кафява гадост. Боядисах охладителният радиатор и дифузьора, поставих термостат и нов корпус за него. Смених кранът на парното с водопроводен ъглов 3/8 към 1/2, а крановете за източване на блока и охладителния радиатор ги замених с конусовидни месингови пробки изработени при стругар. Събрах всичко като сложих нови маркучи за праното и напълних с вода за проба, тъй като очаквам изненади.

Следващ по ред беше главният спирачен цилиндър. Това излезе от него:

Взех ремонтен комплект и с баща ми почистихме и сменихме всичко гумено. Разбира се почистихме помпата външно и я грундирах, боядисах и лакирах. Последва връщане на помпата и обезвъздушаване. Междувременно измих двигателния отсек и смених част от бензиновите маркучи, тъй като бяха напукани. После се заехме с регулировки - нивото на карбураторът беше на около 1/4 от прозорчето, вкарахме го в норми. Последва регулиране на клапани, чукче и наковалня и свещите. Накрая баща ми направи центровка и регулира карбуратора от болтчетата - кеф, колата започна да пали от четвърт и моторът заспа. Докато бащата правеше регулировките аз измих с водоструйка капака на клапаните и въздушния филтър, след това ги грундирах, боядисах и лакирах. Банята се отрази освежаващо на филтриращият елемент на въздушния филтър, а и сложих свежо масло в тарелката.
За завършек оставям освежения вид на двигателния отсек:

« Последна редакция: Септември 29, 2020, 22:47:00 от vani4a »

Септември 30, 2020, 09:39:54
Отговор #598

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво на вас! Волгата изглежда е късметлийка! Тия страдания с кранове и парно и аз съм ги минал. Направена като хората, Волгата има отлично отопление.

Септември 18, 2021, 19:52:40
Отговор #599

Неактивен moreg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
От 18  го обезвъздуших предния път когато инспектирах  сервото , НО рекох сега да попитам пак , защото реално като се погледне от дясната страна на основното бутално на сервото  при поставянето му дясната камера е празна от спирачна, течност , в тоя случай въздуха от нея не би излязъл от  вентил 18 . От него би излязъл въздуха от лявата камера или поне аз така си мисля... Иначе, да , от 18 се обезвъздушава апарата , а въздуха в тръбата което отива в разпределителя  в момента е с въздух също , той къде излиза ?


Здравейте, искам да попитам сервото трябва ли непременно да го обезвъздушавам, когато преди това съм обезвъздушил колесните спирачни цилиндърчета? клапана 48 го развих на два оборота и всички спирачни цилиндърчета се обезвъздушиха нормално и след това клапана го завих отново. Питането ми е за сервото и този клапан 18?
Става въпрос за Волга Газ 24 :)
« Последна редакция: Септември 18, 2021, 19:57:08 от moreg »