Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226687 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2022, 11:53:46
Отговор #610

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
...Бих искал някой ден пак да се повозя....

С удоволстие давам Волгата за кръгче, тъкмо ще се запознаем.  :)

Ако искаш работещо радио, ми го прати аз да го ремонтирам. ;)
Благодаря за предложението, но ще се въздържа, а и ми звучи леко висящо без да се спомене какво точно имате предвид под "работещо радио" и "ремонтирам". Сещам се за поне три различни подхода при проблем с такъв тип радио.

Колега,привет! Поздравления за прекрасната работа по Волгата.
Мога ли да попитам черния фазер откъде сте го купили и с каква дебелина е?
Аз проверих по големите вериги,но точно черен не откривам наличен.

Черният фазер го взех от https://kreative.bg, дано не се счете за реклама. Не мога да си спомня точната дебелина и сега проверих, но съм записал размерите на листа без дебелината - 2,80х2,07 метра.

Януари 05, 2022, 10:04:28
Отговор #611

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Мене пусто от време на време ме гони ентусиазъм за ГАЗ-24. Добре, че са такива теми да ми го охлаждат и да ми налеят малко разум. Няма как кола на 45г. да не иска отваряне на мотор и як ремонт по спирачки и ходова част. Всичките моите са минали по същия път, обаче не ми идва акъла в главата. Купуваш някаква заготовка и след това - каквото си направиш. Хубавото на Волгата е , че е ремонтопригодна и все още има части по магазините.
Ще се радвам да докараш колата насам, тамън да има какво да си чоплим пред блока. Не останахме много такива калпазани. Не знам дали сме си говорили за белия Фиат от жълтия блок - така и не знам на кой е, а е много хубав. Нещо не го виждам в последно време обаче.
За тресенето - виж си кардана. В общия случай е за нов.

Януари 06, 2022, 09:17:02
Отговор #612

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Газ 24 заслужава внимание, а ти със сигурност ще подбереш добър екземпляр от модела, ако се решиш, така че ще е интересно за всички. На мен пък ми се ще да заприходя една Газ 21, както ти споменах последният път, когато се видяхме. Намирането на такава обаче не е лесна задача, но аз продължавам да се оглеждам.

По тази Волга има още няколко неща, които ми се ще да препипам преди да я подкарам по-уверено. За след това съм намислил да я разходя до София, но да видим как ще се развият нещата. Иначе за белия Фиат не си спомням да сме говорили, а и май не съм го виждал. Редовно заглеждам един зелен Мерцедес 123, който за кола стояща на улицата е в доста добро състояние.
« Последна редакция: Януари 06, 2022, 09:26:11 от vani4a »

Януари 06, 2022, 10:36:41
Отговор #613

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Зеленият 123 е на бай Коце. Бил е шофьор в такситата, почнал е с Варшава началото на 70-те. Подари ми някои останали неща,цпримерно нов волан.
Коце имаше уникален светло син Москвич 408 с 4-те фара преди да вземе тоя Мерцедес, може би докъм 2002-3г. Страшно поддържана кола, на оригинална боя. Много километри, обаче като нов на вид.
В ония години около твоя блок имаше черна ГАЗ 24, Москвич 407, Москвич 403 на дядото на Митко и още камара Москвичи, Шкоди, Жигули и каква ли не гад. И умрялата Варшава на бай Митко - също таксиджия от държавните 142.
Фиатът спираше около острия завой - 125П от 1977 ако се не лъжа, оригинална боя и много хубав. На кой е така и не знам. Нали спираха там шано да не ги лови зоната. Сега са набучкали колци и тоя импровизиран паркинг поприключи.

На 24 им се точа открай време, ама пусто ми е някакво тесно и неудобно вътре. Последно се качвах в една - еми не ми е баш. Иначе навремето преди да взема Варшавата ходих до село Соколаре белослатинско за една жълта уж на оригинална боя. Отивам и оле мале. Не беше удряна само по тавана. Крива, мазана... Абе селска кола. Цвят охра - имаше такава охра до детската ясла в квартала като я посещавах осемдесеинякоя година.
Да видим, нищо се не знае.

Януари 06, 2022, 11:17:57
Отговор #614

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Тясно и неудобно във 24-ка???!!!??

Януари 06, 2022, 17:17:14
Отговор #615

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
За шофьора верно си е тесничко с оригиналните седалки и крепления. Говорим обаче за мъже над 1,85 и над 100-110 кг разбира се.
Примерно ГАЗ-21 или Варшава с целите дивани са по-удобни.
Пояснявам - иде реч не за широчината на купето, която е повече от в S-класа, а за фабричния ход на седалката напред-назад. Целта предполагам е била при каквато и да е регулировка, да не се губи място за задните пасажери, които са важните за такъв тип кола.

Януари 06, 2022, 23:01:21
Отговор #616

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com

Пояснявам - иде реч не за широчината на купето, която е повече от в S-класа,

Чакай, че се зачетох по-внимателно тук  при сравнението ... ;)

Януари 07, 2022, 10:32:26
Отговор #617

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Сигурно говори за тея новите S класи?

Януари 07, 2022, 16:00:33
Отговор #618

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Моите субективни усещания са същите като на колегата Ikonomov. Бил съм зад волана на поне 10 24ки, 2402, 2403 и 2410 в последните години и няма една да ми е ОК като разположение на волана, педалите, лоста за скорости и седалката спрямо тях. Воланът е много наляво, педалите са нагоре, абе специфична си е 24 за седене.

Чисто статистически - М21 и 24 са с почти еднаква широчина, 24 е с няколко см по-къса, макар че пък 24 е с 10см по-дълга база.
При 24 проблемът идва от малкия ход назад на седалката 9 и на 21 е малък), както и по-ниската с доста каросерия. Чертежите са за 2см разлика в полза на старата, аз го виждам като да има поне 10 повече в стария модел, като на 24 седалките са една идея по меки и по-се сплескват.
Със В140 - 24 е със 8см по-тясна и 40 или дори 50см по-къса. Нормално, просто Ес-класата е значително по-голяма кола и е от по-висок клас.
Вътре, ако гледаме чертежите - Мерцедесът е много по-голям, ама реално заради средната конзола едва ли е чак пък толкова с повече място. Поне моите усещания са такива.

Иначе на Варшава и на Волга М21 седалките са взаимозаменяеми - махаш едната, слагаш другата. На волгата е по-твърда и става на легло, което я прави по-удобна за кърска любов. Е, и се регулира наклона на две положения, което си е ок.
Варшавата обаче е по-тясна между колонките и като цяло е може би по-неудобна за седене от М21. Или поне седиш с по-сгънати крака и лоста за скоростите е по-надолу (отстрани на кормилната колона, а не над нея като на 21).

На мен като визия и 24, и 24-10, и 3102 ми харесват. Жена ми много не ги долюбва, били много квадратни. Не че Жигулата не е квадратна, ама а де. 21 изглеждала по-добре.

От потребителска гледна точка 24 има много по-удобен багажник. На 21 е ужасен - капакът се отваря малко и аз буквално трябва да съм клекнал, за да бръкна вътре.. Тука Варшавата много ми допада с нишата отляво за държане на туби и боклуци и с вертикалната резервна гума отдясно. Поляците са гледали внимателно какви са кусурите на М20 и М21 и са се опитали да ги коригират.


Януари 07, 2022, 19:57:08
Отговор #619

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Чакай, че се зачетох по-внимателно тук  при сравнението ... ;)

Разбира се, Волгата е един клас надолу (Е), спрямо S-класата (F), само че по европейската класификация.

Сравнението обаче има резон, тъй като Волгата отговаря 100%-ово не на европейската, а на американската класификация (съответно и съветския стандарт), като един типичен представител на Mid-size класа (съотв. Средний класс). Справка - по-малките представители на европейския Е-сегмент (като W123, например). Това обаче вълнува твърде малко хора.

Със W140 сравненията са неуместни най-малко от хронологична гледна точка. Имам и такава, така че също говоря от опит.
С пурата W126 обаче (както и W116 предполагам - това са S-класите от епохата на ГАЗ-24) обаче нещата са г/д съпоставими - конкретно вътрешната широчина, която имах предвид:
1450 мм за ГАЗ-24 срещу 1469 мм за W126  - и двете числа в широчина на задните седалки.