Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226463 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2016, 20:13:25
Отговор #80

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
иди я виж тази Волга. щото май само с писането ще си останем.

Какво означава да си останем само с писането , че не схващам ??
Нали за това е форума да се пише а това че се работи по колата , а не се драска по форума само е очевидно ...........


Ще проверя и контактния  за да се знае че съм минал всичко по запалителната система , но ток ходи  до  бубината :)

Март 15, 2016, 20:16:08
Отговор #81

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Щото не правиш това, което ти се казва
Не слушаш какво ти се говори. Нямаш и техн. познания. Повредите се търсят по определен ред.
има ток до бобината. има и след нея. следва чукчето почистване на контактите и проверка на разстоянието. Нещо от това да е направено?! преди ти бе написано.  сменяш кондензатори. Защо бе колега смени кондензатора????
« Последна редакция: Март 15, 2016, 20:18:28 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 15, 2016, 20:22:47
Отговор #82

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Joro  не сме колеги :)  а И това обръщение ме дразни , все едно сме таксиджии :))) аз поне не съм ;)

Реда по който правя неща  ми се струва, че го определям аз, а за  познанията  колкото толкова толкоз , тук не претендирам  да имам инженерни познания, че  да следвам определените  стъпки ;)

Ще помоля тона с който ми пишете да се посмекчи , зад клавиатурите седим различни хора и    не се познаваме на живо , което  предполага    елементарно уважение , иначе админа или модератора  ще се видят в чудо :)))

Поздрави на всички !

Март 15, 2016, 20:26:10
Отговор #83

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Спокойно,хора.
Колега, Фоке - съмишленици и колеги сме по форум и страст към ретро-автомобилите, не по професии.
Поне не е водещо.
Леко я карайте - темата за Волгата наистина става много хубава с компетентни мнения и съвети.

Март 15, 2016, 20:28:05
Отговор #84

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Фоке,
уважението също се изразява и в това да обръщаш внимание и на съветите от хората във форума, които съвсем чистосърдечно желаят да ти помогнат. Един от тях съм/бях/ и аз. Определяй си реда, както сметнеш за добре.

Поздрави. Желая успех.
« Последна редакция: Март 15, 2016, 20:34:06 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 15, 2016, 21:09:44
Отговор #85

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ще помоля  модератора или админа да забършат офтопика !

Март 15, 2016, 21:51:00
Отговор #86

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет и от мен. Амиии, не зная как да се обръщам към ''колегата''/по членство във Форума сме колеги, а иначе не знам/, но понеже се познаваме индиректно мисля, че  може и на име. Та, по проблема с тоците- Румене, ако в книгата която имаш, няма ел.схема на колата, то в нета излизат доста такива. Тези дни/ще се чуеме по тел. или на ЛС/ като ти донеса джантите, ще ти донеса и някоя литература . А дотогава, вземи погледни някой кабел от стартера да не опира по двиг. и да омасява/окъсява/. Същото важи и за делкото. Най-добре е с пробна лампа или мултицет.И аз си спомням подобен проблем преди години/15-16/, ама не помня точно на какво се дължеше. Все си мисля, че причината бе една жица около делкото или в самото делко/отдолу под авансовата плочка има една жичка-4;5 см и тя окъсяваше/.

Март 15, 2016, 22:11:54
Отговор #87

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравей Валентине
В неделя  купих ето тази книга http://img07.olx.bg/images_prodavalnikcom/80319164_11_800x600_knigi-za-avtomobil-gaz-24-volga-_rev021.jpg  , има ел схема, но както отбеляза  по-горния потребител с име Жоро  не съм грамотен да я разчета .  Ако не оправя нещата сам  и с помоща на всички вас от форума ще викна  човек електриджия който ще дойде  до колата и ще оправи нещата , в крайна сметка не всичко можем сами да си правим, а и не е нужно :)

Когато  тръгнеш към София се обади :)

Поздрави
Румен

Март 16, 2016, 14:01:14
Отговор #88

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
желанието ти е похвално, но трява и малко теоретическа подготовка.
ето от тук сваляш "Електрооборудване ГАЗ 24"   http://www.gaz-24.com/files/files_one/
От така сваленият файл разглеждаш стр.12 и после стр.35-42 достатъчно е само схемите да погледнеш,дори и да не разбираш руски.Схемата е точно на стр.35.
Книгата която си купил не е лоша ама е със много лош превод от руски
И никакъв еладжия въпроса е принципен за Волговода.
 

Март 16, 2016, 15:55:15
Отговор #89

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Брей, гледам толкова страници са се изписали по този проблем, сякаш Волгата е някаква сложна космическа технология от Байконур :D В крайна сметка не разбрах провери ли дава ли искра изхода на бобината и след кабела от нея към делкото? Ако няма там искра, пък както си писал ходи (+) до управлението за бобината, значи тя е за смяна, та както си тръгнал да сменяш с ново, смени и нея - няма нищо лошо, дори препоръчително е за над 30-годишните коли, стига новите части да не са ментета. Може все пак да не бързаш да купуваш, а да ползваш оборотна от друга руска кола, със сигурност работеща...
« Последна редакция: Март 16, 2016, 16:10:46 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.