Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226476 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2016, 18:04:59
Отговор #90

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да кажа нещо от 250 км дистанция. ;)

Четох и изчетох , и ме води на това че или чукчето/делкото  не си върши работа , или допълнителното съпротивление на
бобината ( вариатора ) е прекъснато.

Обаче , ако е изправно запалването , а вариатора е прекъснат симптома е следния - мотора припалва докато се върти
на стартер и угасва след връщане на контактния ключ.

Бобина особено маслонапълнена се поврежда много много трудно. Казал съм го не един път. По скоро мъката е в делкото
 разбит лагер на авансовата  плочка или некоректно отделяне или въобще неотделяне на чукчето. :)
Или прекъснато кабелче от чукчето до болта на извода за бобината. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 16, 2016, 19:44:21
Отговор #91

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно това се оказа, напълно прав си ! Самия проблем беше в  делкото , в плочката някъде е замасявало и мята искри  и на чукчето и наковалнята и на плюса на акумулатора/

До преди малко беше Методи тук , и добре че той дойде, на него дължа това, че колата запали  и учудващо  работи  тихо , мърка! Утре ще пусна клип ще проверя  налягането как държи и тн. Днес   поработи минута 2 и я спрях защото беше без вода ,просто  не беше идеята да я палим а само да видим какъв е ел.проблема.
Методи ще  си каже мнението но аз съм изненадан че мотора работи тихо без вибрации  при положение че  делкото не е  центровано  а и карбуратора беше пръснат  до болтче ....

Огромно благодаря  на Методи,  с три движения  и нещата  се решиха  !

Март 16, 2016, 23:04:55
Отговор #92

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето и няколко кадъра на колата вече измита и постегната .

В началото на темата  колата не беше пипана поне 5-6 години , имаше мъх












Март 17, 2016, 12:59:22
Отговор #93

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Радвам се, че заедно сте решили проблема - още едно доказателство за ползата от форума. А след банята цветът на колата изглежда много красив, въпреки забележките по боята :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 17, 2016, 13:20:03
Отговор #94

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново.

Да , за цвета имах съмнения , но най-вероятно ще го оставя в оригиналния вид.

Ето две видеа от преди малко , вече с вода , колата в началото  работи  неравномерно и с бял пушек , но после изчисти  , ще пипна леко центровката за да спрат  претрисанията и да се нормализира  работата на мотора.

Налягането на маслото   до 3 което  вероятно е нормалното състояние

ХУбавото е че за сега  водната помпа не е протекла , да се надявам  че няма да протече

Динамото  зарежда,защото  амперметъра  отчита







« Последна редакция: Март 17, 2016, 13:54:16 от fokke »

Март 17, 2016, 17:27:52
Отговор #95

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Ми, гледам, слушам - всичко изглежда наред с двигателя. Дори не се чуват клапаните на студено, което предвид че не са видели регулировка с десетилетия, е направо постижение. Естествено, хубаво е да се регулират преди колата да почне да се използва активно.
За налягането на маслото - най-добре го гледай едва когато колата излезе на пътя и стигне работна температура - 80-90 градуса. Тогава като си вървиш и двигателя е натоварен, ако е заковало на 2 атм. нямаш грижи. На празен ход ще ти е малко над 0-та. Това е. Въпроса е да не присветва лампичката вече. На студен двигател винаги идва повече. Разбира се, да си смениш маслото и филтъра преди това си знаеш.
Жалко че сте имали проблеми с електрото, важното е че колата вече работи. Хубаво е все пак да я види някога човек, дето разбира от тоци, щото имаш и амперметър, дето са си го слагали след това, 100% и други натаманявания на ел инсталацията има. Това с амперметъра е важно, как е поставен и дали проводниците са добре хванати и застегнати, щото той дори и в щатно изпълнение с годините си става направо пожароопасен - през него минава целия ток.
Естествено, нужно си е да се регулира карбуратора и да се види центровката на делкото. Ако бензина ти е посредата на прозорчето изобщо не го пипай, екстра си е. Това е, за съединителя и спирачките знаеш, след това си е готова за кръгче, а най вероятно и за каране. Преглеждаш светлините, решаваш въпроса с чистачките и си готов за КАТ. Успех!

Март 17, 2016, 20:37:09
Отговор #96

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ми, гледам, слушам - всичко изглежда наред с двигателя. Дори не се чуват клапаните на студено, което предвид че не са видели регулировка с десетилетия, е направо постижение.

Работи на 3 цилиндъра и се чува чукане. Като на клапани. Друго си е на живо да се чуе. Аз това чувам.
Сигурно 10 пъти върнах клипа с работата на мотора.
Фоке, /или кажи как се казваш/, развий свещите и виж дали има някоя мокра.
Това припукване в ауспуха, най малкото е от не регулирани клапани.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 17, 2016, 20:47:45
Отговор #97

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За друго по запис от телефон не мога да съдя, но както писа и Жоро клапаните тракат зверски, маслото на тази кола сменихте ли го?

Март 17, 2016, 21:02:16
Отговор #98

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
От клипа не се чува мотора, микрофона на телефона е некоректен !

Не чукат нито клапани,  а по-горе съм писал  и как се казвам и  какво трябва за да работи мотора  равно ....

Мотора не е пален от 6-7 години , сутринта реално  работи   с налята вода повече от минута ....... Маслото не е сменено , просто нямам време за всичко на веднъж.  Двигателя изчисти работата си  , след обед   работи вече равномерно след като си играх с делкото  но трябва да  се регулира леко и карбуратора , след това  лягам под колата защото е блокирал  цилиндъра на съединителя  и за да пробвам колата  за едно кръгче  ще ми трябва  да оправя и това, след това смяна на масло , двата маркуча за парното които протекоха  и си трябват нови.

Видеото го пуснах  за да покажа че колата работи, реално  двигателя  звучи по напълно   различен начин от видеото . Чукане има  на ламарини  около гърнето долу , лягах да гледам къде тропа но не разбрах на първо четене . Няма кусури мотора , клапаните не се чуват ,  лека игра с  центровката и карбуратора и ще е пушка :)

Поздрави на всички

Март 17, 2016, 21:11:59
Отговор #99

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...  а по-горе съм писал какво трябва за да работи мотора  равно ....

да, това го прочетох. все пак, развий свещите и кажи дали има някоя мокра.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.