Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 20, 2016, 21:49:21
Отговор #190

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Естествено че логиката показва, че палеца трябва да показва контакта на първи в капачката на делкото , но аз го чета и разбирам  обратното и въпреки недоверието ми  го правя по книгата както го превеждам, В Българската книга това е спестено и за пореден път се убеждавам че трябва да купя по -старо издание  на български , това е  непълно

Видеото е много показателно :)

Май 20, 2016, 22:10:46
Отговор #191

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ами адаш,аз по горе съм го написал за какво е системата за излишно гориво на Волгата.Намалява налягането върху клапана ,по този начин се запазва уплътнението от фтор каучук.И втория плюс от тази система-охлажда се бензина.На УАЗката няма обратен бензин, да,но там няма и клапан с уплътнение от фтор каучук.

прочетох какво си написал, но искам някои уточнения.
Клапан на иглата ли казваш. И кой бензин се охлажда. Този в резервоара ли?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 20, 2016, 22:12:53
Отговор #192

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН


Видеото е много показателно :)

Устройството и принципа на работа на ДВГ - още повече! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 20, 2016, 23:09:58
Отговор #193

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
прочетох какво си написал, но искам някои уточнения.
Клапан на иглата ли казваш. И кой бензин се охлажда. Този в резервоара ли?

Да, игла и тяло,това е клапана за подаване на гориво за който казвам.По другия въпрос,чрез системата за излишно гориво се превърта и охлажда по голямо количество гориво,през всичките елементи на хранителната система,резервоар,тръбопроводи и бензинова помпа,аз спряла Волга в жегите заради прегряване на системата не съм видял.
« Последна редакция: Май 20, 2016, 23:16:24 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 21, 2016, 12:58:50
Отговор #194

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
ОК.
УАЗ е със същата игла с гумичка на върха. Там проблем няма. Няма и проблем с охлаждането на горивото, нали, пак за сефте чувам, че бензина трябвало да се охлажда. И през това малко сечение на тройника колко ли обратен бензин ще мине при наличието на 80л. гориво в резервоара. Нито един бензинов соц. автомобил или камион, няма такова чудо. Те как работят без такъв тройник? Заводски! Как им се охлажда бензина? Моята Шкода що няма тройник и никъде в жегите не ме е оставяла заради неохладено гориво?
Това не е общо приет детайл в горивната с-ма на автомобила.
Пиша не за да споря, а че не виждам логика в този тройник, дето сте се хванали за него.
« Последна редакция: Май 21, 2016, 13:03:35 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 21, 2016, 13:15:12
Отговор #195

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В интерес на истината, охлаждане на гориво при карбураторен двигател е напълно безсмислено, оставете Волга и Уаз, аз на Зил и Газ, та и Урал с обратка на горивото не съм видял. Още повече, че при наличието на обратно гориво, отвора в този тройник трябва наистина да е калибриран на по-малък диаметър, което намаля дебита, и сериозно поставя под въпрос реалният ефект от охлаждането. По-скоро това се прави на намали малко налягането в системата, респективно върху игленият клапан на поплавъка. За охлаждане можем да говорим при инжекционни автомобили, където самата горивна помпа си загрява, и без бензин в нея много бързо умира, а и където от охлаждане се нуждаят горивната рампа с инжекторите, на която точно отгоре на главата не и е много хладно.

Май 21, 2016, 13:32:19
Отговор #196

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ники, говорим за карбураторни двигатели.
Инжекциона има обратно гориво, като при дизела.
Някои конструктори нарочно слагат смукателен и изпускателен колектор от едната страна на главата с цел затопляне на гориво-въздушната смес, за по-добро изгаряне.
Единствено този тройник може да има разтоварваща функция, както каза в участъка иглен клапан - бенз. помпа.
Но, при Волга бен. помпа не е извън земна, а е като на всички останали автомобили.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 21, 2016, 14:28:57
Отговор #197

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
С риск да засегна някои от експертите тука (казвам го без ирония), аз пък ще кажа как не само съм чувал, но и виждал как на УАЗ-ове прегрява помпата и бензина който е между нея и карбуратора. При това положение или започва преливане (ако се повиши температурата и налягането в тръбопровода), или пък ако прегрее помпата преди това, започва недостиг на бензина (поради превръщането му в пАри, вместо в течност).
Всички тея "ефекти" се лекуват с обратка. На Ладите също съм чувал за подобни проблеми, особенно на планински пътища с голяма денивелация, където започва да има големи амплитуди и в атмосферното налягане. Което няма как да не окаже влияние и на налягането в тръбопровода след бензиновата помпа.
За "нормалните" коли незнам, ама за УАЗ-ове това са често срещани "пътни" условия и определено има проблем с това. Най-често в съвременни условия на хората не им пука за това, щото всички отдавна карат на газ, включително и камионите. Но това е решението, и на Самарите (които пак са си карбураторни), вече от първия модел има обратен бензин. На достатъчно западни модели също съм го виждал.

Май 21, 2016, 15:19:00
Отговор #198

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Колега Икономов, аз пък не само съм чувал и виждал, но съм и обслужвал 30/тридесет/ години карбуратори и помпи на УаЗки и ЗиЛове. Пък и колко съм ги карал в жегите няма да разказвам. И не знам що сте такива инати. За кой ли път казвам - УАЗ НЯМА тройник! Заводски! Там всичко е Волга. Слагайте каквото си искате и охлаждайте бензина.
Щом на руснака му пречи топлия бензин, кво да говоря повече. Да вземе да направи един свестен автомобил накрая.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 21, 2016, 16:15:33
Отговор #199

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Е това последното е коментар по същество. Тука в тоя "спор" само един виждам да се инати, само не разбирам колега защо приемаш нещата лично и защо си мислиш, че ни вълнува какъв ти е опита с уазовете. Не приемайте априори, че другите през плет не са виждали.

Към колегата Румен - като зацепиш делкото, задължително след това центровай запалването. Иначе може да си направиш грешни изводи и за регулировката на клапаните.