Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228287 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2016, 18:56:16
Отговор #200

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
.... аз пък ще кажа как не само съм чувал, но и виждал как на УАЗ-ове прегрява помпата и бензина който е между нея и карбуратора. бензин.

Май ти започна пръв с опита ;) и като прегрее бензина какво става??......помпата спира да качва, нали? И проблема е в помпата, че е неизправна, а не в бензина.
Ако можеш вникни във всички мои постове по този въпрос. Не е от инат. Пиша едно и също няколко пъти, дано ме разбере някой.

п.п. цялата идея на участието ми в темата е помощ към колегата. И да му кажа, че и без тройник може. Да не се затруднява и да търси. Виждам, че са дефицит. Ако намери, да слага. Лошо няма.

Поздрави
« Последна редакция: Май 21, 2016, 19:22:24 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 22, 2016, 08:00:06
Отговор #201

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Е това последното е коментар по същество. Тука в тоя "спор" само един виждам да се инати, само не разбирам колега защо приемаш нещата лично и защо си мислиш, че ни вълнува какъв ти е опита с уазовете. Не приемайте априори, че другите през плет не са виждали.

Към колегата Румен - като зацепиш делкото, задължително след това центровай запалването. Иначе може да си направиш грешни изводи и за регулировката на клапаните.

Още вчера сутринта  презацепих  по правилен начин делкото  и колата запали на един или два цилиндъра , като се върна от провинцията ще  започна с центровка на делкото , а и ще купя нови свещи , че тия руски боклуци ме дразнят вече .

Май 22, 2016, 19:23:27
Отговор #202

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
ОК.
УАЗ е със същата игла с гумичка на върха. Там проблем няма. Няма и проблем с охлаждането на горивото, нали, пак за сефте чувам, че бензина трябвало да се охлажда. И през това малко сечение на тройника колко ли обратен бензин ще мине при наличието на 80л. гориво в резервоара. Нито един бензинов соц. автомобил или камион, няма такова чудо. Те как работят без такъв тройник? Заводски! Как им се охлажда бензина? Моята Шкода що няма тройник и никъде в жегите не ме е оставяла заради неохладено гориво?
Това не е общо приет детайл в горивната с-ма на автомобила.
Пиша не за да споря, а че не виждам логика в този тройник, дето сте се хванали за него.

Само конструкторите от ГАЗ,които са сложили този тройник,са в правото си да решат има ли логика в него или не.И чел съм,че  решението им да го сложат,е от тези съобръжения които съм описал.Да, последните карбуратори на УАЗките са с такава игла,на по старите каквато беше и моята,иглата е без гумичка с пружинка обираща вибрациите при движение по неравности. Това,че коли  с такава игла вървят и без обратен бензин,аз не съм го оспорвал въобще.И няма как да го оспорвам,на моята Победа също съм сложил Волгова игла и  върви  без обратен бензин,но колко игли съм сменил за тези 16 години откакто я карам,само аз си знам.Имам,слагам,в един момент ще си върна езика на поплавъка в положение за оригинална игла, и ще си сложа оригиналната ,каквато междувременно съм си осигурил.Няма да броя колко Волги съм карал,за 30г. съм сменил една игла.А УАЗката си спира в жегите с кеф и при напълно изправна помпа,карал съм я достатъчно дълго време,за да мога да го кажа.
От тук нататък,само и единствено,колегата заявил проблема е в правото си да реши,дали ще вярва на конструкторите от НиНо които са преценили,че на Волгата е необходима системата за излишно гориво и ще си сложи тройника.Или ще повярва на няколкото мнения  тук, че този тройник е излишен раскош и е безсмислено да се слага.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 22, 2016, 20:32:05
Отговор #203

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Адаш, на мен УАЗка не ми е гаснала в жегите. Ако има проблем, би трябвало конструкторите и там да сложат тройник.
Иначе от опит да ти кажа, че ми е гаснала по тази причина Молотовка - проблема се реши с един мокър парцал върху бенз. помпа. Аз съм последния тук, който ще отрече заводското. Винаги съм го ценял и придържал към него.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 22, 2016, 22:35:47
Отговор #204

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Аз лично бих се доверил както казва и победовод, на хората измислили и конструирали колата  и ще продължа да търся такъв тройник :)

Ето  другата ми ретромакина  която  е готова за подготовка за пребоядисване и разни други доизкусуряваки, колата е в движение


Май 26, 2016, 15:34:58
Отговор #205

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Еми Не мога да изчистя това прекъсване  и това си е , клапани правих,  ниво на карб , всичко по книгата нови свещи, не че старите бяха стари ....
Майната му , давам нататък ,  следва обезвъздушаване на  спирачната система заради ремонта на  усилвателя , и обезвъздушаване на  съединителя заради изтървали гумички ,щото са много качествени на един месец  и се скапаха ....

Днес си купих ново гърне   два  къси накрайника за кормилната щанга , два малки кръгли мигача за калниците, оказаха се дефицитна стока :)


Май 26, 2016, 16:42:32
Отговор #206

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
заради изтървали гумички ,щото са много качествени на един месец  и се скапаха ....

Ако използваш спирачна течност ДОТ 4, скапва гумичките.
Трябва да е ДОТ 3, за по-старите автомобили. Може и да са некачествени гумичките, но и от вида течност зависи.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 26, 2016, 21:58:47
Отговор #207

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Еми Не мога да изчистя това прекъсване  и това си е , клапани правих,  ниво на карб , всичко по книгата нови свещи, не че старите бяха стари ....

Днес си купих ново гърне   два  къси накрайника за кормилната щанга , два малки кръгли мигача за калниците, оказаха се дефицитна стока :)


Ако за дефицитна стока имаш предвид късите накрайници,точното определение за тях е ненужна стока. На Волгата накрайници не се сменят,слагат се нови болтове,след което дори няма нужда да се ходи на стенд.
Относно прекъсването,според мен е време да разпуснеш консилиума от пейката пред блока  и да намериш  човек от занаята който се познава със заволжските и уляновските мотори,той ще се справи с проблема.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 27, 2016, 12:02:01
Отговор #208

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Групичката  панелни майстори отдавна съм я отсвирил и разчитам на книгите  които имам и на форума тук .  Майстор няма от къде да намеря и да докарам до колата , просто не познавам такива .........................



За дефицитна стока имах предвид малките странични  кръглли мигачи , където съм питал нямаха , а този дядо вчера ги извади от кашонче с чаркове

За накрайниците имах предвид шарнирите с резба, нови са , с пробки за текаламит , взех ги защото  от опита ми с колите до момента  винаги са консуматив , за Волгата това може и да не важи :)

Това за ДОТ 3 вярно ли е , всеки различни неща пише и говори ???
« Последна редакция: Май 27, 2016, 12:20:28 от fokke »

Май 27, 2016, 17:59:19
Отговор #209

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Това за ДОТ 3 вярно ли е , всеки различни неща пише и говори ???

Вярно е, ама не знам как да те накарам да ми повярваш. Гледам, че майсторите пред блока си ги отсвирил. ;)
Четеш само книги и този форум. А тук никой не е казал нещо по-различно, за да се съмняваш.

п.п. понеже спир. помпа е специална и няма пластмасов резервоар, виж течността в резервоарчето на помпата на съединителя. Ако спирачната течност е започнала да почернява, това е сигурен признак, че гумичките се разлагат.
Това, като симптом, рано или късно. Като не я караш, може и по-късно да почернее.
Явно ДОТ 4 е с други съставки. Въведена е след ДОТ 3 и гумичките не са устойчиви към нея.
Аз така и не разбрах каква течност си използвал. Ако е ДОТ 4, смяна на течността в цялата с-ма и използване на ДОТ 3.
Така поне едната въпросителна отпада и остават само съмнения в качеството на гумичките или качеството на извършения ремонт или обезвъздушаването или проблеми с цилиндрите. Може да имат язви от корозия по стените и гумичките да не уплътняват. Получава при стари автомобили. Но това се оглежда и преценя по време на ремонта.
Т.е. най-добре знаеш ти в какво състояние са работните повърхности на цилиндрите. И главни и работни. Т.е. на помпите и на колелата и на съединителя
« Последна редакция: Май 27, 2016, 18:20:10 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.