Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228490 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 27, 2016, 23:05:25
Отговор #210

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Групичката  панелни майстори отдавна съм я отсвирил и разчитам на книгите  които имам и на форума........

Четенето винаги е от полза,помощта от тук също е важна,но има неща за които е необходим и опит.Примерно,в книгите много точно е описано как се настройва качеството на горивната смес,но реално за настройването е  необходим и слух и малко опит, за да може да усетиш двигателя и да постигнеш 1:15.С прекъсването е същото,възможните причини са толкова разнообразни,вероятноста да се реши проблема със съвети, без да е видяна  и чута колата е точно лотария.Книгите и монитора могат само да ти дадат насоката,с останалото ще трябва да се справиш сам,важното е че имаш желанието.Ако не успееш,не е беда,ще потърсиш човек,няма да ти е трудно да намериш в София.
Колкото до спирачните  течности,за тях информация в мрежата има качена предостатъчно и на руски и на български.За  ДОТ 3,ДОТ 4,ДОТ 5.1 и ДОТ 5.
Пише за състава им,първите три са гликолови,последната е силиконова, пише кои могат да се смесват и кои не трябва да се смесват и т.н.Никакъв проблем,като прочетеш,ще ти отпаднат и съмненията.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 28, 2016, 00:04:11
Отговор #211

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Идеята е след дългия си сън  колата да я събудя , да я покарам малко в София, това включва  оправяне на спирачна система,  ел инсталация  смяна на масла и филтри ( можело да се мие с бензин масления филтър) , да оправя гумите   и охладителната система,  след това колата минава за софийски номера през кат , застраховка , преглед , и я закарвам в  Троянско  където всичко ще бъде измито  , смяна на гарнитури по мотора,  оправяне и подновяване на  обзавеждането  , седалки  кори на врати и таван,  , подготовка за боя и пребоядисване с боя с която колата е излязла от завода, няма да сменям цвета.

До тук ми остава да оправя сълзенето на  водната помпа, да прегледам и  сменя ако е нужно накладките  и буталца с  гумички
Всичко  друго съм прегледал , сменил  и оправил .

Да, днес си мислех че сам няма да мога да оправя сместа  и няма да пипам карба за да не го разбъзикам

В село Борима троянско  имам човек, който работи само  такива мотори и няма да има проблем да се настрои работата на двигателя ,.  въпроса е да я закарам до там на самоход.

Форума е полезен , но и аз  умишлено пиша за всички подробности  по колата , понякога задавам излишно много въпроси с една единствена цел , темата да стане подробна за да може да помогне  и на други хора решили да се захванат  с реставрация на 24ка
Преди да купя колата  изчетох всички теми  за 24 ки и тук  във форума и във форум специално за газ,  но там  активността е почти нулева. Направи ми впечатление, че повечето теми  показват малка част от работата по колите  , на мен идеята ми беше да направя тема възможно най-подробна  и се надявам да се получава .

Май 29, 2016, 13:00:27
Отговор #212

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Днес свалих водната помпа.
Капе от лагера , има лек луфт и съм на ръба дали да не купя нова цяла помпа .

Другата неприятна новина е че при развиване на двата болта за капака на термостата  скъсах главите им , така са спекли  към алуминиевия капак че  нямам идея как ще ги измъкна.
Третата  новина е че водната помпа с изненада установих , че няма  термостат , някой майстор  е направил колата само с голям кръг .........

Май 29, 2016, 17:46:28
Отговор #213

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Значи  голяма борба днес с тази  помпа, нещата  не изглеждат хич добре.
Разядени са доста неща от алуминиевите детайли, капака на основното тяло и капака на термостата.

От долната страна на лагера има цепнатина,  не знам това така ли е произведено или е дефект ???

Питането ми е , помпа от УАЗ става ли  или трябва да се преправя ??












« Последна редакция: Май 29, 2016, 17:50:05 от fokke »

Май 29, 2016, 19:36:01
Отговор #214

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
От долната страна на лагера има цепнатина,  не знам това така ли е произведено или е дефект ???

Така е произведено. От там избива греста при гресиране. Или протича охл. течност при неизправност на помпата.

Питането ми е , помпа от УАЗ става ли  или трябва да се преправя ??

Става. Вземи нова. Продават се ремонтни комплекти, но не си струва занимавката.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 29, 2016, 20:32:32
Отговор #215

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Мда, доста зле изглежда. Не че непременно не може да върши работа, могат да се сменят всичките й части, включително и оста с лагерите, ама наистина отвътре си е грозно разядена, промивана е с агресивни киселини или несменян с десетилетия антифриз или вода. Ти си преценяваш.

В магазина на К. Величков има нова помпа за ГАЗ-24 - 150 лв е. Когато се каже, че "става помпа от УАЗ" е редно да се знае, че става "помпа в комплект", а не само т. нар. полупомпа, която продават масово. Демек УАЗ-овата помпа се отваря посредата, няма капак отзад, и се продава предната й част с оста, лагерите и турбината, споменах го като се видяхме. Ако купиш само това нищо няма да стане. Ако продават някъде и задната част на уазовата помпа, тя сигурно излиза на цена колкото оригиналната волгова. Всичко е до килограмите плътно желязо, това е.
А и също ако се смени помпата в комплект УАЗ-ова, трябва да се пригажда някакъв по-дълъг долен маркуч, щото щуцера идва по-нагоре.

Май 29, 2016, 20:44:36
Отговор #216

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Когато се каже, че "става помпа от УАЗ" е редно да се знае, че става "помпа в комплект", а не само т. нар. полупомпа, която продават масово....

Съгласен. Щом има в магазина, най-добре ГАЗ-24.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 30, 2016, 14:13:19
Отговор #217

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Колега, вземи препарат за развиване и раздвижване на клеясали съединения. С "Кока- Кола" няма да стане. Търси флакон с надпис Spanner бял на цвят, а надписът е син. Това е единственото ефикасно средство (с него успях да развия всичките болтове на ботушите в предните калници на Москвич 408, без да скъсам нито един от тях. Който е имал Москвич и го е правил знае за какво говоря). Произведен е в България, но е наистина ефективен. Избягвай да си даваш парите за бутилирани разстройства като WD-40. Скъпо е и не върши никаква работа! Като алтернативен вариант можеш да ползваш и DL-60-пак българско, но ефектът ще е спорен.
Препаратът изглеждаше по подобен начин :


В момента ползвам холандски препарат, закупен от строителен хипермаркет, но не е кой знае какво...
Ще се радвам и друг колега да сподели отзиви за подобни препарати.

Поздрави


Намерих  най-накрая фирмата производител

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7971.110.html


За водната помпа съм на кантар какво да правя , от една страна ми се иска да купя нова, но това ще стане по натам във времето ,   от друга, самото тяло на помпата е здраво, няма луфтове на лагера,  и ми трябват само заден капак  и горен за  термостата , иначе имам рем комплект за нея
« Последна редакция: Май 30, 2016, 14:20:05 от fokke »

Май 30, 2016, 22:31:35
Отговор #218

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Като съм почнал да разглобявам та поне до края да давам
Свалям главата  за смяна на гарнитура, ще я дам да й вземат една стружка  и да минат леглата на клапаните да видим причината за по-слабата компресия в трети цилиндър

Сега е момента ако има друго което да се ревизира при свалянето на главата да  подскажете ,  освен нагара от буталата не се сещам друго :)))))))



Юни 01, 2016, 16:53:38
Отговор #219

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Ето какво е дереджето на главата и клапаните .
Беше ми по лесно да направя видеото от колкото да пиша , клапаните не изпускат , а буталата нямат луфт на пипане