Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226528 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 02, 2016, 09:36:28
Отговор #220

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Биха ми помогнали вашите мнения за състоянието на главата .

Юни 02, 2016, 13:16:16
Отговор #221

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
независимо от състоянието на главата лично аз бих направил следното:
ако е висока 98мм свалям я на 95мм, прави се на 94,4мм но бих си оставил запас за всеки случай
ако е висока 94,4мм бих и пуснал един вятър на фреза...
при необходимост смяна на водачи,нови гумички, ъгли клапани и припасване на клапани
скъсяване на прътите ако не са къси от 287 мм при височина 98мм  на главата на 283мм ако се направи на 95мм
тъй като е свалена главата свали и картера, подпри ризите отгоре да не тръгнат да излизат, извади буталата със сегментите/едно по едно и спазвай посоката "напред"/,извади сигментите ,провери дали в каналите на буталото няма натрупан нагар, ако има свали го/накисване на буталото с челото надолу в гореща нафта и изстръгване на нагара със счупен сигмент/,провери хлабината на сегментите в ризата, ако е над нормата потърси нови сигменти, желателно да не са хромирани а фосфатирани.Провери хлабината бутален болт- горна глава на мотовилката, при осезаема хлабина нови втулки и разстъргване до размера на буталният болт
провери и биелните шийки при необходимост замени биелни лагери с такива-0,005 да не бъркам нулите....

Юни 03, 2016, 10:57:14
Отговор #222

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Главата я измерих и е на 94.5 ще я разглобя и ще сменя гумичките и ще мина клапаните с шлаф паста в леглата им.
Със сигурност ще те послушам за буталата и сегментите но това ще го направя на малко по -късен етап.

Благодаря !


Юни 03, 2016, 11:14:29
Отговор #223

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
забравих в предният пост да уточня, след като припаснеш клапаните проверката на плътност се прави с газ за осветление/то не че вече има свастна такава/ или нафта изпаряват се бавно и имат по голяма проникваща способност...лека работа по припасването

Юни 03, 2016, 23:01:16
Отговор #224

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Със сигурност ще те послушам за буталата и сегментите но това ще го направя на малко по -късен етап....

Това е чудесно. Но, на по-късен етап пак ще трябва да сваляш главата....за буталата и сегментите.
Може и с бензин да провериш уплътнението на клапаните.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 05, 2016, 20:18:26
Отговор #225

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Пиша с въпрос за гумичките , на снимката съм показал старата която е черна и новата  бяла, новата не влиза хубаво  на мястото си и седи по високо, не съм сигурен дали да я слагам , който е запознат да пише дали стават , ако ли не ще остана старите те са меки не са се опекли което е странно ???

Другото питане ми е при поставянето на гарнитурата да я мажа ли с графитна грес ,  силикон ли да ползвам някакъв или да си я оставя суха и да затягам ?



















Юни 05, 2016, 20:53:17
Отговор #226

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет от Дупница.
Моето мнение е: тези белите, да не ги слагаш, понеже материала е такъв, че бързо ще спече и става като прегорял бакелит. Относно гарнитурата-само с грес, без силикон и след някой и друг км. пробег, пак леко натягане на главата и преглед хлабината на клапаните.

Юни 05, 2016, 21:21:36
Отговор #227

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много ти благодаря за бързия отговор ,  тия белите  действително и сега са по корави от оригиналните , така че връщам оргинала :)) като почне да подпушва  сваляне на всичко плюс ризи и бутала

Валентине ще ти се обаждам скоро , не съм се отказал :)

Поздрави

Юни 05, 2016, 22:45:40
Отговор #228

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Аз все пак съм за нови гумички. Не тия, но все ще намериш някои по-свестни, особено след като вече имаш свалена мостра  ;)

P.S. Ще шлайфаш контролно главата преди поставяне, нали?

Юни 05, 2016, 22:51:27
Отговор #229

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Мисля да не я минавам,  това което се вижда на повърхността е боя от карбоновата гарнитура, която не съм махнал, главата не е прегрявана , и не е нащърбена при ваденето.

Утре ще отскоча до друг магазин да видя ако има от черните гумички, но се чудя дали да не надена и  на 8те клапана по една гумичка или само на смукателните