Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228277 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 05, 2016, 23:00:31
Отговор #230

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Шлайфането е 15-20 лева, аз лично препоръчвам да я минеш, така и така си я свалил и не я бързаш колата.
« Последна редакция: Юни 05, 2016, 23:03:10 от boykoff »

Юни 06, 2016, 17:48:30
Отговор #231

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Само за протокола,  тия гумички които аз имам на мотора  били за Перкинс мотор, , в момента имам 3 вида гумички като старите ги оставих ,защото  бяха най читави
Кои са верните гумички може да каже някой като победовод, белите са за  водачи  с по тесен профил , май на уаз са такива. За 24Д  от ранните като моя са само гумени шапчици без пружинка.

Преди  да сглобя  извадих  кило кал от блока, добре че крана за източване ми се разви та видях каква тапа е имало на него, като разрових  се оказа блато. Знам че има схема да се изчисти  блока  като се сглоби двигателя но не ми даде сърце да сложа главата преди да съм изчистил цялата кал около ризите

Така, до тук  минах един вятър на главата , оклепак гарнитурата с графитна  грес и  стягане с между 7.3 и 7.8 кгс-м

Смених и гайките с нови








« Последна редакция: Юни 06, 2016, 17:54:03 от fokke »

Юни 07, 2016, 20:38:20
Отговор #232

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
На 24Д до началото на 80-те гумичките са  без пружинки,но те не се поставят на водачите,има втори канал на смукателния клапан,гумичката стои там.Ако твоите клапани са с два канала,са за такива гумички,но при желание не е проблем да се поставят с пружинки на водачите,но само на смукателните.Докато вече на ЗМЗ 402 гумички има на всичките клапани.След началото на 80-те ,на всичко наред,Волга,УАЗ вървят еднакви гумички с пружинки.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 17, 2016, 23:50:33
Отговор #233

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Това е спрейчето за карба




Аз продължавам с профилактиката на всеки един детайл и добре че пипам и отварям на всякъде, оказа се че доста елементи седят на магия, като днешния  опит да поставя вече измития радиатор. Няма да описвам какво падна от него , и котлен камък и мухи от външната част , сега е измит идеално. При опит да поставя едно късо маркуче на крана за източване  то се счупи и добре че така стана, оказа се че е стояло на магия и е било въпрос на време да протече. Вече е запоено от мой приятел със сребърен припой
Радиатора вече ри е на мястото , оправих и почистих и крановете  излизащи отзад на блока, на практика се бяха превърнали на буца  ръжда, но вече са лъснати  и почистени








Юни 19, 2016, 14:33:58
Отговор #234

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Магията на руската машина , източвам 6 литра масло , наливам 4 и на щеката е до горе :))))

Юни 25, 2016, 19:20:25
Отговор #235

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Щом си налял 4 л. ,тази магия ще те удиви допълнително.Като запалиш колата ще установиш ,че маслото на щеката го няма и ще налееш още два литра. :))
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 26, 2016, 12:27:57
Отговор #236

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Това го написах  по-скоро на майтап , ясно е че  маслото  трябва да напълни навсякъде :)

Последното нещо което остана да направя е водната помпа и по-точно самата турбинка ,  ще търся в понеделник по магазините дали има да се продават само турбинки , иначе  имам ремкомплект за водна и го сложих

Юни 26, 2016, 23:09:43
Отговор #237

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Това го написах  по-скоро на майтап , ясно е че  маслото  трябва да напълни навсякъде :)

Е,за майтапа си беше ясно,затова и отговора ми беше в същия тон.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 26, 2016, 23:45:27
Отговор #238

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Колеги, имам питане и аз пооправям една бабичка на 40+ и този уикенд се занимавах със задната част от колата.
Два дена си играя и не мога да запаля лампата в багажника. Педи да я разкомлектовам за боядисване си светеше, а сега неще и неще. Някой може ли да ми каже къде е датчика за отворен багажник. Баща ми твърди, че е някъде на пружината на пантите но аз там кабел не намерих. /Знам също, че за да светне колата трябва да е поне на гаварити/. Моля ако някой знае да сподели къде да го търся.

Юни 27, 2016, 09:19:21
Отговор #239

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не търси датчик.При тебе лампата се задейства от 80-я елемент от таблицата на Менделеев,намира се вътре в самия патрон .Дано при ремонтите не си го загубил някъде из гаража,че тогава положението става много опасно.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.