Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226541 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2016, 12:15:34
Отговор #250

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново , колата вече е по софийските улици, но явно се появи проблем

Налягането на маслото е много ниско след като  смених маслото , държи малко над нулата което  или самия датчик не е адекватен  или  от някъде диша системата или нещо друго което нямам идея

Дайте съвет какво може да се е случило , ако въобще може да се дава съвет за такова нещо  през форума




Юли 20, 2016, 16:32:09
Отговор #251

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Замери реалното налягане с механичен манометър за да изключиш повреда в датчика, ако и тогава е ниско, вариантите са няколко - лагери на колянов и разпределителен вал, маслена помпа или клапана на същата, понякога под съчмата застава боклук и клапана пропуска, виждал съм и счупена пружина.Там имаше и някакви регулиращи шайби по памет. А понеже пишеш, че е станало след смяна на маслото, сигурен ли си че точно в него не е проблема?

Юли 20, 2016, 16:37:51
Отговор #252

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Реално смених  масления филтър и маслото,. Маслото е 15 W 40 , според мен не е тънко за колата , но дори и да е  не би трябвало налягането да падне.

Юли 20, 2016, 16:44:57
Отговор #253

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Имах предвид друго, да не са ти набутали някакъв ментак.15W40 си е добре

Юли 23, 2016, 21:41:08
Отговор #254

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Искам да попитам знаещите, това делко от какво е и става ли  за двигателя на Газ 24  и какво трябва да се преправя ако има разлики



Юли 23, 2016, 22:05:19
Отговор #255

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Никак не  е подходящо , не влизай в никакъв филм . Има си делко за Волга с безконтактен сензор.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 24, 2016, 21:59:17
Отговор #256

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да прав си , ще търся оригинално , просто получих това  като мислех че ще получа оригинално .
Няма проблем , ще намеря оригинално делко  :)


Юли 24, 2016, 22:33:51
Отговор #257

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да прав си , ще търся оригинално , просто получих това  като мислех че ще получа оригинално .
Няма проблем , ще намеря оригинално делко  :)
Aко си решил да правиш тунинг на запалването с безконтактен сензор , търси делко с такъв от доловалов фордов 1,1 /1,3 мотор до
1986г. Това е граничната година , когато излиза EDIS 4/6 запалването с двете двойни бобини.

Търси такова фордово делко , защото посоката му на въртене съвпада с тази на волговите и москвичовите 408/412 УЗАМ мотори-
срещу часовниковата стрелка и вакуумния и центробежния регулатор работят правилно.
 
Ще ти помогна да го адаптираш , иска малко стругарска  работа.

Момчил вече адаптира оригинално волгово безконтактно с комутатора и бобината на неговата М21 , ако изкопаш такова , и аз , и той ще
помогнем. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 25, 2016, 13:53:53
Отговор #258

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Чакайте, чакайте, аз не разбрах колегата да търси да преправя и да слага безконтактно.

По въпроса - това на снимката на прима виста ми изглежда на Р-3Б - оригиналното делко на ГАЗ-21 до към 1967-68. Ден днешен е рядкост да се намери цяло, някои от частите му ги има залежали по магазини. Както сам се досещаш, някои лаици и не само, като кажат "за Волга" имат предвид и ГАЗ-21, и ГАЗ-24 и Латвия, и Жук и Бог знае още какво, а еднаквите неща между двата модела (ГАЗ-21 и ГАЗ-24) всъщност са доста малко. Виждал съм обратното, и то доста често - на ГАЗ-21 24-ковото делко Р-119Б, поради факта, че това за ГАЗ-21 (Р-3Б) отдавна не се намира комплектно по магазините. Дали може да се пригоди на ГАЗ-24 - не знам, някой може да е опитвал. Принципно това с ниската капачка си е рядкост, твойто изглежда в добро състояние и върви да отиде на някоя хубава 21-ца за автентичност, ако е това наистина. За да сме сигурни виж какво пише на самата табличка като модел.

А не е зле да споделиш какво точно те притеснява в твойто делко, повечето от частите му ги има по магазините все още. Това което НЕ препоръчвам, е да се търси делко съвременно производство по магазините, независимо дали с чукче или безконтактно. Със съвременното руско-китайско производство никога нещата не стоят: "Взех ново, поставих го  и забравих за проблемите". В най-добрия случай получаваш "детски конструктор" за сглобяване, разглобяване и доработка. На практика, както казах е възможно все още за старото да се намерят чарковете му нови по магазините и да се направи една хубава профилактика, ако има нужда.

Юли 25, 2016, 15:29:38
Отговор #259

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 134
Делкото на снимката е от Победа и ГАЗ 69. Става на Варшава, Ниса  и Жук.
ГАЗ 69