Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 229330 пъти)

Alex 1959 и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 25, 2016, 20:22:55
Отговор #260

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Така, много съм благодарен за коментарите и ми се изясняват нещата

На делкото на табелката както каза пише Р-3Б,   делкото е ново и комплектно , вътре е с нисък палец и капачката е ниска, но  днес гледах и сравнявах и  не може да се  наложи, тоест може но с преправянки и компромис, а аз искам да е за 24 ка

Идеята ми е да сложа ново и да изключа делкото като причина за неравномерната работа на мотора.  която още ме дразни , колата вече я карам  но въпреки всичко това ме дразни и трябва да се оправи

Като цяло имам две делка ,  едното ползвано другото ново, но явно аз съм причината и не мога да ги настроя  вероятно
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 20:30:28 от fokke »

Август 16, 2016, 16:30:33
Отговор #261

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Вече си имам "нов"   здрав волан за кораба  :)





Август 23, 2016, 23:09:11
Отговор #262

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Динамото на колата не зарежда...

Свалих го , видимо няма никакви щети,  четките са достатъчно,  веригата  на намотките не е прекъсната , мерих я с мълтицет . почвам да се чудя каква магия ми е направена :))))

Август 23, 2016, 23:11:16
Отговор #263

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
На възбудителната намотка през пръстените ли мери целостта и?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2016, 09:18:47
Отговор #264

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Замерих намотката на статора, но понеже съм пълен лаик по отношение на тоци  е възможно да  не съм  проверил адекватно, ще го занеса  на майстор да си каже думата


Септември 07, 2016, 13:11:43
Отговор #265

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Днес си купих един малък но съществен аксесоар за този тип автомобили :)



Септември 08, 2016, 11:32:44
Отговор #266

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За Лада, Москвич, Вартбург... дори Шкода /казвам го с мъка на сърце :))/ може би ще тича такава топка, но на номенклатурна лимузина като Волгата според мен й стои като на свинче звънче. Да си призная и аз пазя като сувенир още от времето на соца подобна прозрачна топка, само че с ретро автомобилче вътре. Навремето баща ми я купи /по мое тинейджърско настояване :shy:/ за семейната Лада 2102, но за добро или зло резбата не пасна на скоростния лост, та така си и остана в чекмеджето да прашасва. До сега все още не съм се прежалил да я бодна на някоя от шкодите и явно ще продължи да си лежи там като спомен от доброто старо време...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 08, 2016, 12:50:16
Отговор #267

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
.......................

Септември 08, 2016, 12:51:07
Отговор #268

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com

Соц тунинг :)))))
Предстои  да сложа  ресни от покривка за спалня над задното стъкло , под него куче с клатеща глава и ръчичка на Шел със счупени пръсти без средния, отразители на ръбовете на всички врати , капачки от червено и бяло вино нанизани на рамената на чистачките, губер на таблото и червен плюш на волата

Смятам също  във всяка дупка по тапицерията на тавана да набода пух от  пухено елече разшито за целта , ефекта е когато се отвори прозореца  въздуха да движи пухената облицовка на вълни  :winktongue: получава се зашеметяващ ефект и  младата другарка която си качил  веднага припада на задната седалка покрита с китеник  с мотив Короната !

Също за мен важен елемент е  пластмасов жълтък от корекомско шоколадово яйце на върха на антената в което е вкарана крушка от 2.5 волта , така при каране на тъмно ефекта е че те съпровожда странен чуждоземен обект и привлича вниманието , пък и факта че си се сдобил с нещо корекомско те издига в очите на другите  ! ;)

Върха на соц тунинга според моите разбирания са антистатиците , обикновено се поставят от 5 до 10  като на всеки се слага котешко око  от балканче редувайки се червен и бял цвят и не на последно място  малки боксови ръкавички на огледалото или цървулки от Етъра.

Та с топката това е едва началото :)))))

Септември 08, 2016, 19:44:07
Отговор #269

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте отново

Сега сериозно ,  оказа се проблем и в релето , не работи и ще помоля за съвет как да процедирам. Дали да търся ново , от къде  и какво , или да се ремонтира това ?