Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 229687 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 17, 2016, 16:15:12
Отговор #290

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Румене,сложи нови амортисьори отпред и отзад и притесненията ти в завоите ще отпаднат.
Усещането за по малка скорост не е само при Волгите,при всяка голяма кола е така.При мен е обратно,като ме возят на по малка кола,усещам скороста по голяма.
Волгата може да се кара на четвърта от 30 км./ч. нагоре,без да хълца,придърпва и т.н.Така че,спокойно може да слагаш четвърта на 40 км.,не на 60-65.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 17, 2016, 18:19:29
Отговор #291

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Да , наистина руснаците й викат баржа , а аз й викам  шлеп :)) Така е , немски коли предимно :) и една италянка ;)

Румене,сложи нови амортисьори отпред и отзад и притесненията ти в завоите ще отпаднат.
Усещането за по малка скорост не е само при Волгите,при всяка голяма кола е така.При мен е обратно,като ме возят на по малка кола,усещам скороста по голяма.
Волгата може да се кара на четвърта от 30 км./ч. нагоре,без да хълца,придърпва и т.н.Така че,спокойно може да слагаш четвърта на 40 км.,не на 60-65.
Много ти благодаря за съвета за скоростите, по усет я карам  и сменям на 50 км на 4та , явно може и на по-ниска скорост

Ще ги сменя  амортисьорите  с нови :)

А ето че днес в 7:30 сутринта с колата се появихме на километричната опашна пред КАТ , до 2 следобеда бях готов
Проверяващия на канала се оказа собственик на М21 Волга, та се заприказвахме и минах без драми :))
Много съм доволен, на практика вече съм официално собственик на Волга М24 и определено усещането е супер , а и номера ми излезе лесен за помнене,   0191  ;)





Ноември 17, 2016, 19:11:10
Отговор #292

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Чудесна работа си свършил! Да ти е честит новия номер!  ;)

Ноември 19, 2016, 20:08:32
Отговор #293

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Благодаря

Пореден въпрос  към знаещите. Работата по купето ще е пролетта , до тогава искам да консервирам до тук избилата ръжда по прагове , подкалници и долните ръбове на вратите , дайте идея с какво да ги намажа поне да стопирам и изолирам ръждата до момента в който ще се прави колата ???

Ноември 19, 2016, 20:28:02
Отговор #294

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Аз лично съм виждал да го правят с отработено масло. Парцал напоен с масло и цапваш там където е избила ръжда, поне така съм чувал.

Ноември 19, 2016, 22:10:33
Отговор #295

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Всякаква намеса с масло по детайли, които ще се режат/ заваряват/ боядисват и обработват  е нежелателна. Изтъркай доколкото позволява и намажи с грунд.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Ноември 20, 2016, 23:58:57
Отговор #296

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Благодаря ви за мненията , и едното и другото имат резон.
Мисля си , че така и така ще играе флекса и ще се стърже до метал така , че маслото или греста не биха били проблем

Ето че бавно, но славно  интериора се подобрява,  и въпреки песимистичните прогнози от началото на темата ми , лека -полека  нещата вървят към добре ;)

предните две седалки готови , следва задната , която е по-лесна




Декември 05, 2016, 23:16:47
Отговор #297

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
И така , регулатора на напрежение тип РР 350 е на операционната ми маса. :)

Бързо открих повредата - пробил преход колектор - емитер в крайния мощен германиев PNP транзистор П 217 , най
вероятно в резултат на неволно късо съединение във веригата на възбудителната намотка на алтернатора Г 250

Тъй като материалната полупроводникова база е много стара ( регулатора е електронен , изграден на базата на
германиеви транзистори , които днес изобщо не се намират по магазините за джаджи , само по битаци и мазета)

Ама аз пазя история и го замених със същия по параметри германиев PNP транзистор ASZ 1018 , има ги и италианско
, и лицензно унгарско от соца още производство.

Ето и снимки , утре предстои тест за издръжливост и още снимки. :)





Благодарение на  Жоро  колата е в движение , мина си прегледа и след това КАТ , а случайно купих един същия  в кутия  чисто нов от време оно :)



Питане към запознатите, оборотите вече са регулирани на 600 в минута, но забелязвам че почва да присветва лампата на маслото, това е признак на намаляло масло или налягането е слабо и не вдига до горе ??

Пояснявам , че поради студеното време големия кръг на маслото пред предния радиатор съм го спрял

Нивото на маслото на шиша е ОК

Декември 06, 2016, 00:04:05
Отговор #298

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Румба , много деликатен и комплексен проблем. Може да е на прима виста както вискозитета на маслото - да идва леко рядко , работата
на помпата да не вдига достатъчно налягане ( компенсира се от пружинно съчмения клапан , вграден в нея).

Ако вместо лампа поставиш уред и сензор за налягане на маслото , това ще отговори автоматично на въпроса. Най лесната проверка е
като вдигнеш леко оборотите на празен ход , ако до - 50 -100 оборота в минута премигването изчезне , значи си доближил праговото налягане на маслената помпа. Просто ги вдигаш леко . :)

п.п. - Киро. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 06, 2016, 09:21:10
Отговор #299

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Румене, честит рожден ден! Да си жив и здрав и много успехи!!!
Волгата има манометър на маслото освен въпросната лампа. Какво показва? Нормално на празен ход би следвало на загрял двигател да държи поне 1 атм. Лятото да речем ако е яко загряла може да падне и до 0,5. Точно може да се разбере какво се случва, като към главна маслена магистрала се свърже контролен манометър (механичен) и се види какво става реално. В общия случай се повреждат датчиците на манометъра и контролната лампа и се сменят с нови.
Отделен вариант е да са ти ниски оборотите на празен ход. Как ги уцелихте, че са 600? На стенд ли сте я закачали? Може да й пипнеш карбуратора да държи поне 700-750об/мин.
Маслената помпа на 24 е предостатъчно мощна, налягане трябва да имаш в излишък. Оттам нататък ако наистина положението е зле и не държи налягане от над 2 атм. на средни обороти по механичен манометър, се отива на ремонт на мотора. По ред на номерата - биелни, основни лагери, лагери на разпределителния вал и т.н. Но това е слабо вероятно. Тия мотори са доста издръжливи.
« Последна редакция: Декември 06, 2016, 09:47:02 от m_g »