Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226490 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 06, 2016, 09:58:54
Отговор #300

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Киро , риза трябва да ти купя :)))

При леееко подаване на газ  и леко вдигане на оборотите лампата спира, а тоя номер го прави на загряла.

Имам едно леко подозрение , след смяната на гуменото уплътнение на прозореца за клапаните отстрани на двигателя, сега си капе  богато но в тия студове  не ми се маца с масла, евентуално от там да губи и налягане леко ..?

Колата я карах в Дружба в бившия сервиз за соц автомобили , там едни байчовци от време оно  ми я закачиха на стенд и ми регулира карба, така че сега работи като двуцилиндров боксер, реди  ги така, че мога да ги броя.

Това обаче не ми харесва, толкова ниски обороти  са  по разписание в книгата, но  колата идва мудна , при рязко подаване на газ от толкова ниски колата глъхне  , което било лек проблем с  ускорителната помпа...... Това го компенсирам като държа колата на лек смукач,  така карба е далеч по-динамичен и не глъхне

Като я газирам ще изчезне всичко ама да видим кога ще е

Много ти благодаря за поздрава Момчиле , жив и здрав и ти !
« Последна редакция: Декември 06, 2016, 10:07:10 от fokke »

Декември 07, 2016, 12:38:47
Отговор #301

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Kато няма нови , и старите са нови .  голям зор да намеря от стария тип стопове, еми няма и няма , реших да купя  спрейчета за стопове и да ги подновя моите




Декември 07, 2016, 13:51:55
Отговор #302

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Аварийния датчик на Волгата затваря контактите при 0.5-0.7 атм.Ако при добре загрял двигател лампата ти примигва,не е беда.Налягане 0.5-0.7 атм. е достатъчно за празен ход.
 В някаква литература мисля че бяха дадени 600 об. на празен ход за Волгата,но са малко височки.Волгата трябва да работи на празен ход устойчиво между 475 и 525 об.мин.Аз на моите  Волги и Победи съм ги направил 450,400 об. е границата,под 400 двигателя започва да заглъхва.За да чуеш правилно отрегулиран двигател на Волга,трябва да се доближиш до колата.
« Последна редакция: Декември 07, 2016, 15:37:48 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 13, 2016, 11:31:41
Отговор #303

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Купих си  електромотор  за чистачки от едно момче в София, оказа се, че той има волга и аз от чисто любопитство  пожелах да я видя :))

Ето какво намерих, 24ка във вид който съм виждал само в нета










Декември 13, 2016, 11:39:27
Отговор #304

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
А под капака видя ли я?Преди години беше с оригиналния мотор с турбина и се беше зарекъл да и слага осмак Газ-53.

Декември 13, 2016, 12:19:13
Отговор #305

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
двигателя е с турбо
ковани бутала, усилени лагери,  универсален кулер , турбината от Импреса . Окачването е с по твърди пружини  , задния мост е от Волво , скоростната кутия е от Форд сиера

Декември 13, 2016, 13:02:03
Отговор #306

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... усилени лагери,  ...
Позволете ми една лека забележка - в това понятие не виждам голям смисъл. :winktongue:
Иначе, мисля, че съм виждал въпросната кола на/до паркинга на Лидл до надлеза на Захарна фабрика.

Декември 13, 2016, 18:17:48
Отговор #307

Неактивен Dyanev21

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Смисъл има,тъй като при този вид лагери има примес от никел в заливката на лагера и меден слой над стоманената основа,което намалява значително умората на материала.Умората на материа има възходящ растеж при константно натоварване(да кажем максималното възпроизведено от мотовилката на този двигател),след което става константа,но ако има достатъчна якост,ако не се разрушава.Това е само част от разликата със стандартните.

Декември 13, 2016, 19:22:00
Отговор #308

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Смисъл има,тъй като при този вид лагери има примес от никел в заливката на лагера и меден слой над стоманената основа,което намалява значително умората на материала.Умората на материа има възходящ растеж при константно натоварване(да кажем максималното възпроизведено от мотовилката на този двигател),след което става константа,но ако има достатъчна якост,ако не се разрушава.Това е само част от разликата със стандартните.
Не бих нарекъл три-металните лагер усилени, но да не спамим темата на колегата... ;)

Декември 30, 2016, 12:31:30
Отговор #309

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето какво си намерих вчера , направо не ми се вярва, след като къде ли не питах за този тройник