Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226514 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 12, 2017, 19:09:47
Отговор #330

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
... А най-лесно е било да отидеш в първия магазин за Лада и да купиш нова помпичка за 10-ина лв. Има ги във всевъзможни изпълнения на всякакви производители. На всички съветски автомобили от средата на 70-те до 90-те тия казанчета и помпички са еднакви. Стига човек да не страда от манията на абсолютно всичко да му пише "СССР", което в конкретния случай не е по-добрия вариант.

Конкретно при ГАЗ-24 проблемите в пръскалката много по-често са в зле измисления включвател на чистачките, който в положение "Натиснато", демек умивателя, нагаря контактите, топи пластмасата и се мъчи да запали инсталацията. При двете положения "завъртяно по часовниковата стрелка", когато работят само чистачките няма проблеми. Мъчих се с няколко стари включвателя, при положение за пръскане винаги в крайна сметка изгаряха. След като не успях да пригодя от новия образец УАЗ-ов включвател, в крайна сметка на оригиналния останаха само чистачките, а само пръскалото отиде на нов включвател за УАЗ скрит някъде под таблото.

Февруари 12, 2017, 21:49:32
Отговор #331

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ако не е автентичното и оригиналното , тази помпа да съм я пратил на майната си. Нито мотор , нито привод , нито конструкция
А колхозното съременно руско е ужас.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 12, 2017, 22:16:17
Отговор #332

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
В крайна сметка  38 години и една пружинка се е скапала, . Веднага ми хрумва  колко би изкарала  съвременна помпичка , дали би се справила с 38 те години

Февруари 12, 2017, 23:06:11
Отговор #333

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
В крайна сметка  38 години и една пружинка се е скапала, . Веднага ми хрумва  колко би изкарала  съвременна помпичка , дали би се справила с 38 те години

Румба , съвременното е ужас . Две пластмаски на този дълъг вал на помпата , врътне 10 пъти и толкоз . И качеството на моторчето
е трагедия.
Аз съм сменял точно него и то не на какво да е , а на дипломната си работа от ВВОУ - то - сложих на чисто нов резервоар с две помпи
от лада 2107 други по големи на мощност и габарити моторчета , и помпите полудяваха от дебит и напор. Иначе турбинките им ги бива. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 15, 2017, 11:04:30
Отговор #334

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вчера и днес са ми поредните дни за купуване на неща по колата

Вчера купих  два нови стопа от евтините  уплътнител за багажника  който е с различно захващане от оригиналния и бях на ръба  да го върна и уплътнител за врата . Взех едно  уплътнение за врата , защото жената не успя да ми каже дали е това което се лепи на вратата или седи на купето,  та се оказа  това , което се захваща на купето , както и да е , ново е и ще взема още три за другите врати.

Днес  получих и така желания от мен подлакътник, най-накрая успях да намеря такъв от  първите серии Волги  на които са поставяни подлакътници . Исках да имам такъв подлакътник, поради  НЕергономичността на седалките и това, че при ляв завой   трябва да се държа за волана което е тъпо :)) Подлакътника ще ми даде опората  и ще е по удобно с него, чудя се , защо са спрели да го предлагат като опция и в следващите модификации .






Февруари 15, 2017, 11:11:15
Отговор #335

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Остана ли ти от плата да го претапицираш?

Февруари 15, 2017, 11:23:39
Отговор #336

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Браво, супер се получават нещата! :)
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Февруари 15, 2017, 11:45:28
Отговор #337

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
О да, аз съм взел повече плат , ще претапицирам и детайла който е между двете седалки и самия подлакътник. Сега разглобих  подлакътника и както предполагах вътре лепне от изгнил  дунапрен, а самата тапицерийка  се разпра  от леко напъване, което говори , че плата е тотално изгнил


Февруари 15, 2017, 20:24:14
Отговор #338

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Днес понеже се чудех какво да правя и ме човърка това, че  пръскалката не ми работи , а електромотора на чистачките превъртял явно е така като се купуват резервни части  на старо . Та слязох при колата и разколачих  и пръскалката , свалих моторчето с целия механизъм  и мотора на чистачките.

От стария  мотор за чистачки който е изгорял  взех  голямото зъбно колело , то е текстолитово и е здраво за разлика от превъртялото, което е от полиамидна пласмаса , Мотора вече върти  хубаво и уверено

Положението с ел. мотора помпичка  е че вътре четките  се притискат  посредством пружинка , която в моя случай бе изгнила и съответно четките не правят контакт с ротора на мотора .

Измих и почистих всичко , сложих нова пружинка  сглобих и вече имам читава помпа за пръскалка :)

Понякога нещата се случват с лекота, друг път с големи клизми и псувни, в тоя случай  по лесния начин :)
Тази помпичка досущ ми прилича на ладова, а такива се намират нови все още... но щом е станало по лесния начин сигурно ти е доставило удоволствие човъркането, пък и да си свъшиш още нещо сам по колата :) А салона на горната снимка с подлакътника на твоята кола ли е или просто примерна снимка? Щото тия криви черни шевове хич не ме кефят...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 15, 2017, 20:37:13
Отговор #339

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
На моята е и на мен не ме кефят , ще се разпорва всичко и ще се подлага 5милиметра дунапрен за да стане дебело и шевовете ще се правят с друга машина за да няма къдраво.

За моторчето  вероятно ще купя ново да имам второ както правя с всичко , а ремонта   ми показа как действа и какъв е механизма. Гледам всичко да разглобя и оправя сам макар да имам и нов детайл с цел опознаване на колата и да съм сигурен че всичко съм пипнал .
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 20:39:29 от fokke »