Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228394 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2017, 20:18:22
Отговор #340

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Днес свърших две неща ,  смених  маслото на скоростната и диференциала  с Негрол sae90   .

Също така днес получих по еконт  и антена. Моята някой идиот минавайки я е бил пречупил  и реално нямах антена , моторчето ми работи но самата антена липсва
Естествено  юнашко сърце не трае  и веднага я разглобих да видя как действа, като измих всичко и смазах с нова грес , антенката работи вече мазно и е поредния детайл, който чака слагането на купето след боята 

Понеже прекарах колата на канал на Радиал за смяната на маслото  имах възможността да видя реално колата за първи път  от долу. На последната снимка се вижда какво е състоянието на дъното , паднало парче от битума показва че под него всичко е като ново  и на грунд . Това доста ме зарадва

&feature=youtu.be












Февруари 17, 2017, 00:09:48
Отговор #341

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Я дай по-подробно инфо за маслото, което си налял, че аз за Нигрол /точно Нигрол се пише/, много отдавна не съм и чувал. Навремето го замениха с ТАД 17, което уж ставало и за хипоидни предавки. А Нигрола не се вмества в никакви САЕ-та, да не говорим, че е абсолютно недопустим за хипоидни предавки и синхронизирани скоростни кутии.

Февруари 17, 2017, 08:37:49
Отговор #342

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Е,какво да дава инфо ,то е ясно,масло от най ниския клас GL-1 без никакви антизадиращи присадки.
Румене,източи го при първа възможност и налей GL-5.
Нигрола може да го запазиш,ако някъде имаш дървена ограда,кокошарник или нещо подобно,може да намажеш с него дъските.За тази работа е чудесен.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 17, 2017, 09:20:42
Отговор #343

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Така, хората в магазина на Ботевградско ми препоръчаха това масло. Като се каже Нигрол човек си мисли за старата течна грес . Това е друго  , по ливко е , а за САЕто , ами написано е , пък колко е сае90  кой може да каже ............

Жоро, за това масло ли ми пишеш ??

Ще ви помоля ако знаете марка и масло което е подходящо и за двете  места , скоростна и диф да ми препоръчате , защото само GL 5  не ми помага.

Това е маслото което съм налял , GL2   sae90 

« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 09:23:28 от fokke »

Февруари 17, 2017, 09:46:26
Отговор #344

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Налял си масло ТЕп-15,не знам защо този производител, Ойл Райт, е добавил името Нигрол.
Нигрола е от клас GL1,ТЕп-15 е от клас GL-2,и двете масла стават само за бавноходна техника от типа на старите трактори или за мазане на дървении,както писах по горе.
Ти трябва да сложиш масло от клас GL-5,като вариант например,ЕP 90 което някъде го пишат едносезонно,другаде всесезонно,но за нашите температури става.Или ще сложиш всесезонно ЕР 85W-90.
Производителя ще си го избереш ти,защото у нас се предлагат общо взето ,едни и същи боклуци в ниския ценови сегмент.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 17, 2017, 10:33:40
Отговор #345

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com


Ако с това масло което съм налял  навъртя 200 -300 километра  според теб проблем ли ще е  и след това да го сменя , поне да изплакне старите греси които бяха ?

Февруари 17, 2017, 10:53:12
Отговор #346

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
За 200-300 км. едва ли ще му стане нещо,но и не очаквай,че ще измие кой знае какво,в това масло присадките са минимално количество.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 17, 2017, 11:43:04
Отговор #347

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Какво е това масло не съм го чувал никога. Придържай се към познатите марки и по-високи спецификации. Без значение каква е колата маслото прави едно и също!
Някъде луфтовете са по-големи другаде по-малки ама ,,Масло за Волга" не е правилният въпрос когато купуваш.
     Ето ти един вариант който аз лично ползвам за старата кутия на Маздата. Производителят го препоръчва при шумни кутии и затруднено превключване. Това покрива всички нужди.
Кутията започна да превключва като пушка Манлихер.  :D

MOTUL Motyl Gear 75w80    API GL4 и GL5



Февруари 17, 2017, 19:52:57
Отговор #348

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Ойл Райт си е сравнително известна марка в Русия, използва се масово. Сега, въпросът е че по спецификация маслото за диференциала не е това. В същите туби, на същия производител си се продава масло под наименованието ТАД-17, а и на други производители също. То се води че отговаря на спецификацията GL-5. По магазините за ВАЗ - Москвич се продават в общия случай такива масла, както и български, последните години масови са и сивите туби на Газпромнефт - те са си със съвременни обозначения и спецификации. Надали има проблем с тях. Пише "нигрол" най-вероятно щото в Русия разговорно това се е превърнало в нещо като генерично име за трансмисионни масла, както използват и "солидол" като синоним на грес, нищо че това е един от видовете.

Проблемът идва в това, че по спецификация маслата в скоростната кутия и диференциала се различават. За задния мост трябва хипоидно, демек GL-5, а за скоростната се говори, че въпросното изяждало синхронизаторите. По книжка в кутията трябва да е ТАП-15в, отговарящо на GL-3. Такова купих преди години наливно голямо количество и в скоростната кутия ми е такова, иначе с него смазвам предницата. И съвременно GL-4 да се сипе не би трябвало да е проблем. А за диференциала, без да си усложнявам живота, от първата бензиностанция взех Лукойл ТМ-5 (GL-5) и в задния мост ми е такова. Сега, от разни марки, скъпи и вървежни има масла отговарящи уж на GL-4 и GL-5. Нямам опит с тях, но надали би имало проблем, въпросът е да не си дава човек парите за ненужни скъпотии, защото тия коли действително не са капризни откъм консумативи, но поне спецификациите дадени някога си трябва да се спазват.

Февруари 17, 2017, 20:18:33
Отговор #349

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Чета адски внимателно всичките ви мнения и става една каша..........
Ясно е че съм налял грешното , макар  да е препоръчано от "специалистите " в магазина за соц возила на ботевградско .

Едно е хубаво, че на тая страница ще остане  това като архив и вашите мнения за да са като помощ на други чудещи се като мен. Аз нямам никакъв опит с подобни масла, сменял съм на всичките си коли маслата според предписанията на производителя , но  те са съвременни коли , а с диф не съм карал до сега кола .......