Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228352 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2017, 19:52:00
Отговор #360

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Благодаря на всички за коментарите, разцъкахме темата доволно добре .

В неделя ходих до нашия приятел Момчил, който най любезно ми бе купил така мечтаните  стопове за 24  на три парчета . Благодаря ти Момчиле !

Та там снимах лекичко колите ни на общ кадър :)




Февруари 25, 2017, 09:22:12
Отговор #361

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Вчера го снимах в село Борима , линейката на троянска болница








Февруари 25, 2017, 19:11:24
Отговор #362

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Линейката е много яка! Много ме кефи!
Най-вероятно я кара някой стар шофер, дето си я кара от нова. Но и друг да е, личи че се пази и поддържа. Не са се "упражнявали" много хора на нея. Само в повече ми идват бурканите на тавана.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 26, 2017, 09:55:44
Отговор #363

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 132
Тази Волга я даваха по нова или бтв преди време. Колегата я кара от нова 1978 година.
ГАЗ 69

Февруари 26, 2017, 22:19:27
Отговор #364

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Това май е волгата(снимките ми са от преди Коледа , но най-вероятно е същата кола)

http://moskvich2138.snimka.bg/super-expensive-cars/skrap.892033.37828554

Февруари 27, 2017, 23:14:14
Отговор #365

Неактивен vasko__2

  • Публикации: 40
Къде е това?

Февруари 28, 2017, 13:16:19
Отговор #366

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Къде е това?
В надин Нови искър.Не е ли това колата  за която ти спомена?

Март 01, 2017, 01:08:27
Отговор #367

Неактивен vasko__2

  • Публикации: 40
Тя е  ама около нея са поразместили колите и затова викам да не е някоя друга морга.

Март 06, 2017, 20:05:34
Отговор #368

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
И така , след точно една година след купуването на колата  и довличането й  в София , страшно много време  висене по , над , под нея  и закупуването на части  колкото за още една кола , натоварих всичко и на 3ти март потеглих на самоход за временната й спирка за следващия етап на работата по колата , село в троянска област. ( егати изречението )   ;D

Пътя до там е по магистрала Хемус , но аз  отбих  преди първия тунел в дясно през Витиня. Грешката ми бе , че после свих за да се кача пак на магистралата и ме очакваше още една тапа която ми коства 45 минути. Бях забравил да отворя жалузите отпред и преди да слеза на стария път колата вдигна до 90 градуса , та спрях и ги отворих. Жилото ми е скъсано и още не съм намерил за да го сменя и да ги командвам от купето.

По стария път си беше приказка , МАШИНА НА ВРЕМЕТО , така не съм се кефил от години, караш си колата от 79-та по пътя  по който преди 30 години се влачехме  всички , половината спрели в отбивките с вдигнати капаци и преврели двигатели :)) .  Дори спрях и се снимах на бензиностанцията Петрол  на Витиня.
Заради тия мигове  човек  виси по колата си месеци , за да я вкара в кондиция :)

Като се върнах на магистралата в задръстването  колата не вдигна повече от 50 градуса , което ме подсети че обезателно трябва да оправя жилото и да я държа в оптимална работна темп. , а не да е прекалено студена или загряла. Човек стига до определени изводи сам  след като преживее нещата. 

В задръстването хората ме гледаха като подвижен цирк, а и понеже побеснявам  тарикатите да карат в аварийната лента  почнах  да правя тираджийския номер  да пусна аварийките  и да карам с потока с половината кола в аварийната , така , че ако се зададе линейка или аварийна  кола да се прибера бързо на мястото си.

Като цяло колата върви без  проблем и  мъка,  имам буза на едната предна  и трябва да сменя четирите гуми с нови отговарящи на реалния размер от 80 /14 .
Понякога при определени обороти се чува дифа да вие, като  на старите чавдарки , но това да е дерта :))
Определено трябва да сменя 4-те амортисьора с новите които купих , колата става нестабилна при над 80км , особено ако попадне в неравност.
 Последните 17 километра от пътя ми са  адски скапана настилка и когато минавам с другите ми коли там сърцето ме боли за окачването, този път обаче с Волгата нещата бяха  далеч по-различни , колата плуваше над ямите   и ако пак пушех щях да си запаля с кеф една цигарка  докато прелитам плавно над дупките :)))
Закарах си колата безпроблемно  до локацията  , и съм адски доволен , кефа е огромен   и разбирам всички хора пишещи във форума каква реални е целта на всеки  при реставрацията и  притежанието на класическа кола :)

Следва , подмяна на 4те калника, , 4те врати , прагове ,  жулене на ръжди и боя . След това на море с Волга , ако успея на време , ако ли не, догодина живот и здраве :)



















Март 06, 2017, 20:27:47
Отговор #369

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      През далечната 1990 година притежавахме чисто нова Волга 2410. Това беше и първият автомобил който управлявах като мой за няколко години. Още тогава забелязах факта, че температурата на антифриза твърде много се влияе от наклона на пътя. При дълго спускане колата се преохлаждаше ако не се затворят жалузите и въпреки новият термостат. Така и не разбрах дали е техническа недомислица или нещо не работи.