Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 228694 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2017, 20:56:43
Отговор #370

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Иво , майната й на температурата, не за това писах тоя ферман , а да разкажа за малката екскурзийка която си спретнах :)

Нямам идея какво е да караш чисто нова  Волга , вероятно за ония години си е било  събитие. Всеки случай от тия коли не може да се очаква  поведение като на Маздата или Силвията.

Аз лично очаквах проблеми при 3 часа каране, а щетата беше капане на масло след като акостирах, което за мен си е победа , като се има предвид че колата не бе пипана 10 години пред някаква панелка в Козлодуй :)

Март 06, 2017, 21:47:20
Отговор #371

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Иво , майната й на температурата, не за това писах тоя ферман , а да разкажа за малката екскурзийка която си спретнах :)

Нямам идея какво е да караш чисто нова  Волга , вероятно за ония години си е било  събитие. Всеки случай от тия коли не може да се очаква  поведение като на Маздата или Силвията.

Аз лично очаквах проблеми при 3 часа каране, а щетата беше капане на масло след като акостирах, което за мен си е победа , като се има предвид че колата не бе пипана 10 години пред някаква панелка в Козлодуй :)



      Мисля, че е съвсем ясно, че написаното от теб касае духовното преживяване, но с моя пост само подкрепям факта за температурните ,,аномалии" при Волгите макар и произведени с 20-тина години разлика. :D
      А иначе изобщо не правя паралел с другите 2 коли. Говоря само за Волга.  O0

Март 06, 2017, 21:49:33
Отговор #372

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Колко познато е всичко което си написал... за кефа от карането де, особенно по старите пътища.Аз с ладата най-обичам да ида до селото ми в Хасковско без да стъпя на магистралата... Самоков, Костенец, Пловдив... усещането е неповторимо.И до морето ти стискам палци да е готова, емоцията е страхотна.
В задръстването хората ме гледаха като подвижен цирк...
Хехе, ндаа, ндаа... свиква се... :))

Март 06, 2017, 22:40:02
Отговор #373

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Определено  ако се стигне до море ще го мина пътя по подбалканския , бавно със спирания за ядене на диня  в някоя нива  :D
 Не знам дали се свиква, но  в София като карах тая кола имаше хора които ми свиреха  и махаха, със сигурност и на другите   хора от форума  по същия начин реагират  по улиците , някой дори снимат и се хилят :))
В крайна сметка, поне при мен нещата  ги правя не за участия по ретро сбирки ,в което няма нищо лошо. Харесва ми самата идея, да имам няколко основни чарка в багажника , и да съм сигурен че колата дори да спре някъде ще мога да я оправя и да продължа , простотата  в тия автомобили  комбинирана със сравнително  луксозната возия на Волгата си е направо  дюшеш. :)

Машина на времето ........

Март 07, 2017, 10:06:25
Отговор #374

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Румене, и аз много се изкефих, че всичко е минало успешно. При старите коли има един момент, когато вече си препипал доста неща и колата става годна за каране и нищо драматично не се случва. Волгата е комфортна кола - широка, масивна, вози меко и на фона на соц колите, а и на масата западни от 70-те върви много прилично. На фона на соц ширпотребата е и по-безшумна, може би само Лада 2106 и 2107 са й конкуренция. Така че - боядисвай я и смело газ. И е красива кола. 
Аз също съм привърженик на пътешествията със стар автомобил - колкото по-стар, толкова по-добре.
2015 година с жена ми си направихме над 800км пътешествие из южна България - София - Старосел - Перперикон - яз. Кърджали - Ардино - Смолян - Широка лъка - Ягодина - Ягодинска пещера - Пещера Дяволското гърло - Кричим - Пловдив - София. Това с Варшава 223.
Беше страхотно, особено пътя от Кърджали до Ягодина. С 40км/ч по пуст планински път, стъклата до долу. Пет часа пътувахме 150 км. Седиш си на дивана и не усещаш умора. Варшавата е с адски удобни седалки.


Миналата година направо ме хвана яд, че не можах да попътешествам с нея. 2017 мисля пак да я покарам активно. А направя ли Волгата, и на нея няма да й се размине. Това е идеята на цялото правене - да ти доставя удоволствие. Мисля и аз за море с Варшава, последно 2010 ходих с нея и си изкарах супер. Обиколихме цялото Южно Черноморие. И за Нисата има мераклии приятели да ходим, та знае ли се. Може и с 21цата, като излезе от бокса, да се разходим. Тя както е и морско синьо, е тамън за такива неща.

Март 08, 2017, 11:28:40
Отговор #375

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Уникални пътешествия са това. Аз и жена ми ги правим с другите ни коли  но се надявам сега с Волгата да е далеч по=интересно :)

А тия дестинации по Родопите са уникални,  обикаляхме  и ние , дори се отказахме една година от море за да обикаляме целите Родопи.

Март 08, 2017, 21:27:31
Отговор #376

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Харесва ми самата идея, да имам няколко основни чарка в багажника , и да съм сигурен че колата дори да спре някъде ще мога да я оправя и да продължа....


Румене,не се притеснявай!ГАЗ 24 ,въпреки че е автомобил разработен в началото на 60-те,и днес  почти 60 години по късно е  напълно годен за сериозно каране.Защото не уморява и е напълно надежден.
Аз,с Волга 79 г.,в средата на януари в най големите студове,тръгнах от Асеновград в два и половина след обяд и в 10 часа вечерта вече пиех Елен пиво на 660 км. в Сремска Митровица,Войводина.При това минах граница,а сърбите нещо работеха с не особено желание и отделно спрях в Белград за вечеря.На трите магистрали под 120 не съм карал.
Направи я и си е ползвай ,няма да мислиш,че ще спре някъде, губиш така удоволствието.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 09, 2017, 13:12:24
Отговор #377

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Жоро, яд ме хвана като мина през София и не успяхме да се видим , ноти казах по какъв повод имам работа ... Не знаех че си бил с 24 ката , тя е същата година като моята. Интересно би било да се види твоята как е и дали  заводски е правена на пикап

От много места чувам че като цяло Волгата в днешно време е доста надеждна кола имайки предвид китайските части с които ги кърпим . Аз гледам винаги оригинални руски да купувам но никога нямаш гаранция. Като сменях маслото на скоростната и дифа  майсторчето ми каза че ми е за смяна маркуча на долната помпа на съединителя , а той е нов сменен преди месеци и се е напукал ......

Март 09, 2017, 15:31:03
Отговор #378

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не ,заводси пикапи и фургони  няма.Волгата  е на 38 г. но на малко километри,взех я 2010 г. на 56 х. сега е на 115 х.
Фургона беше на друга Волга 24-10,прехвърлих го на тази.
За частите,търси и купувай неща  които са останали по гаражи и мазета от съветско време.
Това което се предлага сега не е за купуване,вносителите вкарват най нискокачествените части,които ги купуват на килограм,за да може после да се натоварят по веригата с големите проценти.Качествената и скъпа стока не се внася за съжаление,защото няма как да я натоварят за  голяма печалба,ще стане непродаваема..
« Последна редакция: Март 09, 2017, 15:47:38 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 09, 2017, 17:33:41
Отговор #379

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Като стана дума за части  исках да те питам теб а и който е запознат и сменял зъбно колело на ангренажа


Моето е с луфт и чука и трябва да се смени , но трябва да купя ново, новите такива колела за два типа, А2 и А4 , кое трябва да купя за мотор 24 Д ?