Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226473 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2017, 07:58:32
Отговор #390

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Аз веднага ще ти кажа какво можеш да направиш. Сега идва лято- хубави, топли и слънчеви дни ( разбирай неповторими емоции със старото желязо).  Повози се с Волгата из страната, пък когато вече усетиш, че е време за "спа процедурите"- започвай смело.


     Много точно!  Тая работа с поетапното няма да стане. Хем да се возиш хем да реставрираш. А и как ще смениш праговете след салона като заварките ще изгорят епоксито, че и килима.
Използвай лятото и докато се возиш вземи скови един гараж на Борима, и на есен я вкарай в гаража и ще имаш забавление до другото лято  :))

Април 07, 2017, 09:53:33
Отговор #391

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Аз по принцип даже и не знам какво ще и реставрираш тъй като съм я виждал. Колата си е хубава и така, да видиш моята каква е, а си я карам. Според мен и трябва едно хубаво полиране и изчистване и ще си я караш сумати години. Иначе и моето мнение е, че поетапно няма как да стане. Или се прави наведнъж като хората или изобщо не я пипай. Няма как да заваряваш и да караш, става мазало. Макар, че пак казвам, не виждам много смисъл да я правиш, тя си е добра.

Април 07, 2017, 10:58:50
Отговор #392

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
НИкъде не съм споменал че ще карам колата междувременно !
 Просто питах за последователността на ремонта, да почна от вътре на вън , Ма четете ги тия постове бре , ама ха  :))

КОй е поставял  самозалепващ битум или так както се казва на пода на ВОЛГА , грунда преди  него ли е , каква е последователността на химиите и  манипулациите по обработка на вътрешната страна на пода ?

Април 07, 2017, 11:39:05
Отговор #393

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Съгласен съм с Методи, разпиляваш и правиш от край до край! Започни от купето - нямаш ли купе, нямаш кола! Най-тежкият и време губещ ремонт са си точно ламарините, винаги съм гледал да започна от тях. Точно лятото е сезона, в който се правят тенекии, освен ако не разполагаш със сухо и отопляемо помещение, удобно за работа през зимата.

Април 09, 2017, 23:27:06
Отговор #394

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
КОй е поставял  самозалепващ битум или так както се казва на пода на ВОЛГА?

На Волга не съм, на Лада съм поставял, но не виждам принципна разлика.Последователноста според мен трябва да е-чистене до голо и лъскаво или ако има много ръжди-пясъкоструй. Цинков грунд, после епоксиден грунд и боя. И най отгоре битумен лист, като според мен не е задължително да покрива целия под-това е виброизолация преди всичко, той дава плътност на ламарината и тя не дрънчи така гадно на метал. Усеща се най-вече на вратите като се залепи. Върху нея-шумоизолация и отгоре мокет. Вече има леки и много ефективни шумоизолации, непромукаеми...
Може ли един съвет за вратите-изчисти ги, грундирай ги, отвън ги подготви за боя, но ги боядисай само отвътре и по фалцовете и залепи битумен лист. Отвън ще ги боядисаш като пръскаш цялата кола, за да не се получават различни нюанси на цвета.

Април 10, 2017, 09:49:26
Отговор #395

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
На Волга не съм, на Лада съм поставял, но не виждам принципна разлика.Последователноста според мен трябва да е-чистене до голо и лъскаво или ако има много ръжди-пясъкоструй. Цинков грунд, после епоксиден грунд и боя. И най отгоре битумен лист, като според мен не е задължително да покрива целия под-това е виброизолация преди всичко, той дава плътност на ламарината и тя не дрънчи така гадно на метал. Усеща се най-вече на вратите като се залепи. Върху нея-шумоизолация и отгоре мокет. Вече има леки и много ефективни шумоизолации, непромукаеми...
Може ли един съвет за вратите-изчисти ги, грундирай ги, отвън ги подготви за боя, но ги боядисай само отвътре и по фалцовете и залепи битумен лист. Отвън ще ги боядисаш като пръскаш цялата кола, за да не се получават различни нюанси на цвета.

Точно това ми бе въпроса! Благодаря за съвета  ще го направя по тази последователност .
Колкото за вратите , това е интересно, къде се лепи  битумния лист по нея ?
Въпроса с боята го бях измислил , но ще е добре да сподели някой  как е по-добре, дали детайлите да се пръскат на магаре поотделно  или да  са на колата?
Аз мислех да пръскам колата  детайл по детайл , вратите така  или иначе са ми свалени ,  предния и задния капак ще ги свалям за обработка , предните калници също са ми свалени.
Идеята е да ми забъркат 2 литра боя  акрил , след грунда пръскам 3 ръце , после съхне добре и шкурка 800  и 2-3 ръце лак
Ако детайлите са ми поотделно ще е по лесно ,  , накрая колата се пръска  и се сглобява

Април 10, 2017, 20:42:07
Отговор #396

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
На вратите се лепи отвътре, по самата ламарина-ефекта обикновенно е, че вратата започва да звучи много по плътно при затваряне (като на мерцедес или като на хладилник, както казва народа).
Аз не съм бояджия и нямам никакъв хабер от тая дейност, но майсторите предпочитат да я пръскат накуп, когато е за цялостно.Те си гледат и времето което ще отиде за една кола де, но изтъкват и разни доводи, че се получавали разлики понякога и от нищото-от налягането на пистолета или забъркването на боята с втвърдителя и разредителя...
Според мен нашите коли са много заслужили да се възползват от съвременните блага, като боя база и лак, камери, съвременни пистолети и добри бояджии. Ако имаш възможност, използвай колкото се може повече от тея екстри.
П.С.Навремето добре пребоядисана соц кола беше голяма рядкост. И боите калпави и техниката смотана, а и много майстори не знаеха какво правят въобще... нашата семейна лада с всяка боя ставаше все по зле и по зле. Скриването на ръждите костваше загуба на гланц, а след всяко пребоядисване нещата ставаха още по зле. На последното и цвета не беше уцелен, та стана от гланцова тъмно бежова, на матова светло бежова. А шестицата ми сега е база лак и допълнително полирана, боята е по гладка от стъклата...

Април 12, 2017, 11:45:29
Отговор #397

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря ти за споделения опит !


« Последна редакция: Април 12, 2017, 12:21:06 от fokke »

Април 12, 2017, 11:46:14
Отговор #398

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Здравейте и от мен:)Успех с начинанието:)Лично моето мнение е че вратите звучат адски приятно при затваряне .Знам,че гледате клипове в Ютуб и обърнете внимание,че там специално се подчертава характерния звук при затваряне на вратите.Ако не се затварят с леко бутване има проблем в регулирането или в геометрията на колата.Ламарината е доста дебела и не дрънчи на кухо.Факт е че се заваря дори с обикновен инвертор с електроди.

Април 12, 2017, 12:24:01
Отговор #399

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да ,  звука при затваряне на вратите е легендарен. Моите врати се затварят с един пръст  с побутване и то при нови уплътнения . Смятам че битума във вратите  би предпазил самата врата от корозия при изгниване на стъклените уплътнения на стъклото което се спуска. Съмнявам се да окаже влияние  на звука от ключалката при затваряне.


Намерих си стенд  и човек за реглаж на предницата. Оказа се в днешно време подобна манипулация се прави на много малко места .

Въпроса е към хората с Волги, дайте идея от къде да намеря пластини за изправяне- реглаж  на предното окачване ?