Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 229712 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 12, 2017, 12:43:08
Отговор #400

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Ще изразя лично мнение.Въпроса с тази влага може да се реши само с отвори в най-ниската точка на вратата.Почти всички автомобили ги имат фабрично.Важното е да се чистят от време на време.Лично аз мажа и грес.Но така правя аз и не твърдя,че е най-правилното.Иначе мисля,че не е проблем да се извади една ламанаринка и да се направят по нея други с различни дебелени.

Април 13, 2017, 21:17:32
Отговор #401

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Въпроса с тази волга е решен отдавна , спасена е от оня с металната лапа :))

Скоро не съм писал какви неща съм купувал , междувременно купих доста дреболии по колата.
Вчера взех и едни китайски гимета летни 175 80 14  , много лекички седят а отзивите за тях са доста добри за цената си




Април 13, 2017, 21:21:21
Отговор #402

Неактивен победовод

  • Публикации: 838

Намерих си стенд  и човек за реглаж на предницата. Оказа се в днешно време подобна манипулация се прави на много малко места .

Въпроса е към хората с Волги, дайте идея от къде да намеря пластини за изправяне- реглаж  на предното окачване ?

Реглажа на предницата може да го направи всеки на стенд,но на никой не му се развиват примерно 35-40 години непипани болтове.Затова казват,че не правят тази услуга на Волги,или ако я вземат ще счупят един два китайски ключа,след което ще ти направят сходимоста,което в случая е 1/3 работа и ще те изпратят поживо,поздраво.Затова аз,преди да отида на стенд,сам развивам болтовете на горните носачи.А пък хората от стенда ми взимат по малко пари от обявените им тарифи,защото са доволни, че ключовете им остават здрави и не им се налага да ме лъжат или да  се оправдават.

П.П. На стенд се отива с абсолютно изправна  предница,без хлабини в шенкели,резбови болтове и втулки,шарнири и хебели на управлението,както и тампоните на горните и долни носачи.
Относно пластините,знам къде би трябвало да има едно комплектче,ако го взема в ръцете,ще те уведомя.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 18, 2017, 20:23:15
Отговор #403

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Преди 3 дена смених задните амортисьори  и колата веднага лепна на пътя, хем вози меко , хем не люшка като карета
Смених и сложих новите високи гуми и нещата съвсем  се подобриха, шума от колелата изчезна поради по тесните и нови  гуми .

И понеже  не ме свърта и единствения слънчев ден е днес,  веднага скочихме в "кораба"  и газ. :))

Дестинацията  село Борима троянско , крайна цел Боженци през  Орешак , Стоките  Горна Росица , Габрово  Боженци. ПО обратния път  с лека разлика в маршрута през няколко различни села . В едната посока 100км  и обратно 100 та общо 200 километра с 40 лева бензин , което е около 9 на сто  разход

Колата се  държи много добре и все по- уверено почвам да я експлоатирам

Ето и малко разказ в картинки :)




























Април 19, 2017, 21:42:20
Отговор #404

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Втори ден на пътуване и поредни 200 километра навъртяни по планински пътища на висока надморска височина  и завои !Много съм доволен, от поведението  й, че на края на пътуването и в проливен дъжд се оказахме :))

Задължително трябва да оправя жилото на жалузите че седи мотора студен ,  гледам че намалява и течността на съединителя, което е значк че новите гумички са пресовани в Китай а не в СССР

Дразни ме некоректното отчитане на километража, преди да тръгнем,  жена ми с нейната кола ми засече с каква скорос и какво показва километража на Волгата . След 60км  километража почва да лъже и да показва повече. При показани 90  на километража реалната скорост е 80 , при показани 80  реално е 70 ....това вече нямам идея как се коригира


Ето и малко снимчици от днешната разходка до Тетевен, Гложенски манастир , Шипково
















Май 12, 2017, 20:43:32
Отговор #405

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Днес  започнах с риненето  на торта и асфалта от пода на колата.
Започнах с багажника , и бях изненадах какво количество кал изкарах от долнищата на калниците:)
Нещата мислех че ще са далеч по зле , реално  купето  има две дупки в краката  на предните седалки , и две в  багажника , като в багажника са и доста лесни за кърпене .

Гнило за сега не се показва другаде и почвам да се замислям дали да сменям праговете. Като гледам всички сменени прагове нямат нищо общо с реалността , явно или не ги сгъват като хората или са някакви ментацКато им дойде реда ще ги прегледам и ще се решава, за сега съм на пода

В тая връзка,  може ли някой да препоръча магазин от който да отида да си купя асфалтово покритие ?




















Май 17, 2017, 15:45:42
Отговор #406

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Аз лепих на моята битумни самозалепващи листове.Продават ги за покриви, но вършат същата работа.Купих ги от баухаус, Сика е производителя.Ширината им е една педя някъде и се продава на руло, режат се с ножица и имат транспортно фолио.

Май 18, 2017, 08:48:31
Отговор #407

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Каква дебелина  положи на пода, има ли самозалепваща страна или трябва да се топи с лампа  и каква цена беше ако помниш?

Също , каква беше основата ти под битума ?

Май 18, 2017, 23:01:30
Отговор #408

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Много лесно и приятно се работи с тези битумни ленти. Имат си самозалепващ слой, който прилепва доволно добре, но можеш да му помогнеш леко с пистолет за топъл въздух, въпреки че не е необходимо.
Асфалтът е допотопен материал . Сам виждаш ,че лесно се цепи, силно се втвърдява и след това прави зверски мизерии с конденз и влага.
Освен битумни ленти могат да се ползват и по-качествени решения с листове от типа на Dynamat, но всичко зависи от парите, които искаш да вложиш, понеже Dynamat-а е значително по-скъп.

Май 18, 2017, 23:28:35
Отговор #409

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А да попитам в рамките на таз тема битумните листове подходящи ли са
за двигателен отсек? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987