Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226517 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 16, 2019, 20:48:25
Отговор #550

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Имах такъв проблем на единия ми Москвич. На топъл двигател налягането на маслото беше много ниско(кой знае от кога не беше сминяно маслото). Смених му маслото и сега топъл не пада под 2атмосфери, на студен стига до 5.
Аз бих пробвал първо със смяня на маслото и ако няма промяна бих търсил повреда в мотора.

Септември 16, 2019, 21:04:37
Отговор #551

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Маслото съм сменял  преди около 3-4 хил км. 15/40  на OMV като в момента нивото му е малко над средата...  Просто при вдигане на темп , налягането пада до толкова, че в задръстване се налага да подавам гас да вдигам обороти че да гасне лампата ............. тъпа работа , явно  пролетта ще го разглобявам поетапно  вместо боба да мятам . но ми се искаше и  вашето мнение , не да разкоствам всичко  без да съм питал.

Септември 16, 2019, 21:07:26
Отговор #552

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 134
Да както казва колегата може да е от заседнал клапан на маслената помпа или счупена пружина на клапана.
ГАЗ 69

Септември 17, 2019, 10:43:08
Отговор #553

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Привет. Как започна да го прави този проблем, преди как е било налягането, изведнъж ли стана ? От хлабави връзки ми се е получавал този проблем, показва ниско налягане. След това пробвай с друг датчик, често дефектират особено ако са по ново производство, че и старо да са, пак правят проблем. Слаба маса по таблото също прави номера. Та моя съвет е да провериш първо връзките и датчиците, след това да разглабяш мотора. А стрелката си подскача и моята прави същото. Явно 40 - те години им се отразяват :) По принцип 0.8 на празен ход си е нормално. Ако е ниско нивото на маслото го прави същото, ама пък казваш че е над средата ? Кажи най напред какви са симптомите преди проблема ?

Септември 17, 2019, 16:06:34
Отговор #554

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
ПОстепенно стана така с времето, преди държеше налягане  дори и да загрее, но постепено  стигна до това състояние. Нивото на маслото ми е над средата и колата не го харчи, нито капе , нивото  не мърда дори след изминали 1300 км до морето и обратно . Мотора работи много тихо и спокойно , както си спомняш за прекъсването , вече и него го няма. Ще започна от датчика за налягане и ще карам наред макар че колата ще отива за замимяване след месец и нещо.

Септември 17, 2019, 19:18:18
Отговор #555

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Я закачи един механичен манометър и виж какво точно се случва. Свали и датчиците за масло и виж на входа им да не е застанал някой боклук.

Септември 19, 2019, 10:15:05
Отговор #556

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Двигател на 80 х. трябва да държи загрял, минимум 2атм. на празен ход. На такъв пробег,ако не се е случило нещо извънредно, лагерите на коляновия вал и втулките трябва да са като нови. В твоя случай се процедира така:
Първо се измиват двата датчика, ако няма промяна, се мери с механичен. Ако пак наляганено е ниско, се вади привода на делкото и се гледа шестограма. Ако не е заоблен, се вади масления филтър, разпорва се и се търсят стружки, Ако няма такива, се сваля картера на място и се гледа маслоприемника и клапана на маслената помпа. Последно се свалят петите на биелните лагери и се оглежда състоянието на лагерите. Ако са се износили по някаква причина, например лоши масла, се мери коляновия вал и ако може да поеме, се слагат лагери 0.05. Ако коляновия вал е без износване, се слагат нови стандартни лагери. Всичко това се прави на място, поетапно и без излишно разглобяване и  сваляне на двигател на 80 х.Това на практика е току що добре разработен мотор.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Октомври 08, 2019, 12:36:17
Отговор #557

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес мина на преглед , спирачките били уникални , по стойности над показателите на доста коли ......... Интересното е , че аз правих ремонти по сервото но не съм отварял барабаните на колелата от както съм купил колата . По принципа на немците" щом работи не го пипай' , е и това ще стане отдавна им се каня да ги разхвърлям и да сменя цалата течност .


Ноември 27, 2019, 14:21:27
Отговор #558

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Една бегла равносметка на целия проект до тук от покупката на колата през февроари 2016та до момента
В момента колата се кара редовно софийско градско :)

Списък с това какво имам налично като резервни части за колата купувани през годините , които не са сложени по колата и седят на склад, като съм гледал да купувам само СССР части и 95 % са такива
По колата съм правил и доста неща . Като се почне от смяна на салона с по-нов от същата модификация дори и същия цвят кола , ремонти по салона . Ново гърне и предна тръба , смяна на сервоусилвателя с нов СССР , смяна на бенз помпа, нови кабели , свещи , смяна на гарнитура глава , смяна с нови спирачен цилиндър ,  нови два цилиндра  на съединителя , смяна на гумените маркучи по охладителната с-ма , смяна на карборатор . Пълно сервизиране на стартер ,ново делко, сменен нивомер за бензина , сменени предни и задни амортисьори с нови.Ремонтирана водна помпа със сменена капачка  и турбинка , сменено ангренажно зъбно колело , прочистване на водния радиатор и целия блок на мотора , като смених и гумички на клапани на главата. Ремонтирано  динамо и смяна с ново релето му. Ремонтирано казанче за вода за предно стъкло , Нови гуми летни 5 броя с резервната и много други дребни неща както и десетките часове работа по колата .
Ходихме един път на Спасов ден  и ми дадоха листче че съм бил участник, разбирасе не съм ходил там с идеята да се явявам в конкурси, ясно е че в този си вид колата не е за каквато и да било оценка.
Бяхме също и на  ретро събор в Дряново
Ходене до морето и обиколка на черноморието като колата навъртя 1200 км пробег в този си тук без никаква дори и дребна забележка.
Накрая много позитивни емоции  и весели моменти

заден мост стар
преден мост стар
заден капак ползван
предна решетка
4 врати ползвани
3 врати нови на грунд
комплект седалки
Скоростна кутия нова

предни калници нови на грунд
предни вътрешни калници нови на грунд
задни калници нови на грунд
задна маска нова на грунд
задна нова престилка под броня
задна броня ползвана
нова водна помпа
теглич ползван
Волан ползван
решетка над чистачките с рамена за чистачки и 3 ел моторчета
Нова секторна кутия с кормилен прът
нови задни стопове
нови мигачи
Нов комплект лагери колянов вал
нови накрайници за кормилна уредба
нови тампони окачване
карбуратор ползван
6 бутала нови
8 накладки за спирачки нови
капак акумулатор нов
апарат съединител горен нов
дистрибуторна капачка нова
комплект  клапани
фибър водна помпа
ресорен болт с тампон
шенкел с лагерните втулки /иглени в случая/
аксиален лагер на шенкела
зъбно колело задна скорост паразитно
храповик колянов вал
тампон ресор и някаква втулка, предполагам за бутален болт
конзоли за двигател
реле фарове
комплект кори за врати като нови
реле за алтернатор
жила за ръчна спирачка нови
нови огледала ляво дясно
гумени елементи по купето  и окачването
нови ляв и десен гог за предна броня
феродо за накладки 12 бг
нови спирачни каркучи
нови хромирани рингове за фарове
ново осветително тяло за номер
Нов разпределител за спирачна система
нови стъкла за мигачи
Плафон за купето
Надписи два ВОЛГА
6 броя нови гумени калобрани
Нови ключалки за врати с ключове
нова гключалка за преден капак
Книга за газ 24
два рефлектора за задна маска
Подлакътник за предни седалки
Чисто нова антена  работеща
НОВИ прагове външни и вътрешни
НОВИ фарове за мъгла хромирани
две светлини за страничните задни колони
лостче за мигачи ново
Автоматични колани за предните седалки ползвани
КОжено покривало за предна маска ползвано
нови два спирачни барабана
нов хебел
нови два кормилни накрайника

Декември 05, 2019, 14:21:36
Отговор #559

Неактивен gonzo87

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
 Здравей, продаваш ли някои от изброените части, или просто правиш равносметка :) предполагам второто,но съм длъжен да питам все пак...