Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1979  (Прочетена 226605 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2020, 21:28:50
Отговор #580

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Хубаво трябва да се промие канала на ускорителната помпа, маншета трябва да се движи без да запъва.
Задните амортисьори са взаимозаменяеми, обаче много е странно, че съветски амортисьори са дали фира на 5 хил.
Обикновено, ресурса на съветските задни амортисьори ГАЗ 24, свършва заедно с ресурса на колата.

Оригиналните задни се бяха скапали и намерих чисто нови  СССР предни и задни от един дядо, който разпродаваше едно магазинче с чарколяци. Смених ги и ходих на едно море с тях и когато се виждахме с Методи есента той прави едно кръгче с колата  и му направи впечатление че се люшка и че прекъсва и забавя реакцията на мотора .
Като се столи времето пролетта ще ги пипна тия неща, че ме дразни да е така, реално колата я карам в сезоните разрешени за летни гуми .

Февруари 07, 2020, 22:23:29
Отговор #581

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Една зимна снимка и от мен :)


Февруари 21, 2020, 19:34:47
Отговор #582

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес си купих кутия цигари БТ пакет макар да не пуша от повече от 11 години :))

Лека фотосесия с пакета цигари в стилистиката на колата.

PS: Цигарите са експортни  с банерол :)))






Февруари 26, 2020, 23:52:11
Отговор #583

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Готино, на снега светлосинята боя си хармонира жестоко с него, още по-ярка седи.

А БТ в 70-те и 80-те год, май бяха най-скъпата БГ марка цигари, особен с капак формата им.
Според тая статия долу, ги пускат като модел за 10-я конгрес на БКП.

https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/direktorska-kutiq-za-cigari-ot-soca-eto-kak-izglejda-snimki

Стюардеса цигарите примерно бяха по-обикновени. Арда още повече.
Единия ми дядо, каращ Симсон швалбе, не другия с Мерцедесите, пушеше па като по-народен човек, редовно плочки Слънче без филтърни.
Тия Слънце, като че ли бяха едни от най-евтините, заедно с Родопи.


Февруари 27, 2020, 01:22:10
Отговор #584

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Най-евтините цигари за които аз лично знам бяха Дунав , родопи и след тях слънце . след тях бяха стюардеса и натам вече пакетите на БТ и Феникс, след тях  кутиите на Феникс и БТ .
Исках да намеря БТ кутия, но с цигарите вътре както е тоя пакет, който купих на търг, но така и няма. Вероятно по-натам ще излезе, но на висока цена :)

Аз съм пропушил 89та с Боро пакет 100 , но след това минах на Кентон, отвратителни цигари, но се запознах с един австриец във влака София - Русе, бяхме тръгнали на концерт на Нова Генерация в някакво русенско село, та във влака , австриеца поиска да вземе 3те ми пакета Кентон били много истински непарфюмиран тютюн , но за замяна ми даде  син Дънхил плочка 4 кутии . Бях неземно щастлив, бях ги виждал само в КОреком  на витрина. Та така с цигарите , добре че се откачих преди 10 години и сега не пиам и съм супер , но си останах пушач. Кефи ме и лулата и хубавата цигара  и ароматна пурета и вунящата пура :)

Да имаш ретро кола не е само колата, а всичките съпровождащи неща от епохата й, цигарите , лекия тунинг, който са правили хората , че и начина на пътуване. Любимо ми е за морето  да се тръгне супер рано , да се спира за почивка с ядене на задния капак на някоя отбивка , да цепнеш някоя диня  да се разхладиш , и те така до заветното море. После като стигнете там , се караше по старите пътища, които са точно до плажа  и се кара бавно за да не удариш пресичащите туристи носещо надуваеми платнени дючеци :)))) Гледаш с възхита  издигащия се парашут с рекламен надпис на HB  цигари дърпан от моторница  и ти е толкова жега , че нямаш търпение да стигнете и да си слагате банските за плаж :))))

Лирични  отклонения ;)
« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 01:26:11 от fokke »

Февруари 28, 2020, 10:18:26
Отговор #585

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много готин цвят за класика!
Някой ден ще трябва да се повозя в таква Волга....


Аз завидях и за радиото. Май ще търся такова за Ладата
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 28, 2020, 12:04:28
Отговор #586

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
На Спасов ден ако съм там направо ти я давам да си караш колкото искаш :))

Радиото е оригиналното от колата , лошото е че врътките за фина настройка са адски изгорели и вероятно ще се наложи да си ги принтирам  на принтера, иначе самото радио работи , ако може да се нарече работене хващането на шум ..... няма предавания на къси и укв .

Колкто до цвета, жалко че не е като Ладата ти , която както там писах не й бих пипал цвета, жалкото е че Волгата е пребоядисвана в тотално неадекватния цвят, осигиналния е адски приятен , гълъбово сиво-син цвят , който ще  се опитвам да пресъздам някой ден когато колата се боядисва :)

Март 02, 2020, 11:41:06
Отговор #587

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Предавания има и на УКВ и на КВ, но първите са в горния диапазон 88-108, а вторите, доколкото останаха, не се хващат от смутители. Принципно е възможно да се пренастрои от долния в горния обхват - трябва да се отмотаят намотки на хетеродина и в УКВ тракта, да се сменят и няколко кондензатора с по-малки, но вероятно ще е съпроводено с доста експериментиране. Чисто на теория - би трябвало да се получи качествен радиоприемник. Радиотехниката някога се е правила да бъде с добра селективност и висока чувствителност, иначе казано - лови станциите лесно и ги свири добре. Познавам не един и двама човека които си пазят селената или вефа, защото само той лови примерно в мазето, или пък на вилата. Съвременните радиа се изчисляват така, сякаш радиокулата е на 100 метра от тебе, но то и на УКВ концертните радиостанции им изтича времето, сега си пускаме блутута и музиката от телефона... пък и пакетите данни на мобилните оператори стават все по евтини, та просто може да си пуснеш желаната музика от ютуб или спотифай.

И все пак, да подкараш и радиоприемника на колата (при това именно оригиналния) е доста интересен щрих от една цяла реставрация. Бях се заканил на моята да и направя един А-271 в съвременния обхват, но все отлагах... пък и си я харесвах и без радиото.

Март 03, 2020, 10:48:48
Отговор #588

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
....... ако може да се нарече работене хващането на шум ..... няма предавания на къси.



Грамада излъчва на 576 kHz Румене. Би трябвало да хващаш Хоризонт  през деня.
Иначе вечер,  поляци и руснаци на дълги, чехи през унгарци и поне 3-4 румънски на средни.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 05, 2020, 11:17:33
Отговор #589

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Хаха, аз чак сега се сетих, че тея приемници нямат КВ...