Автор Тема: Ford Mustang coupe 1970  (Прочетена 19583 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 29, 2016, 17:06:50
Прочетена 19583 пъти

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Здравейте, казвам се Велико и ще ви представя моята ретро кола: форд мустанг 1970 купе.










Купих я преди две години без да имам каквато и да е идея с какво се захващам. Може да се каже че я купих случайно. Много исках да имам ретро кола, може би спортна, и понеже бях нетърпелив като дете, не ми се чакаше да "изпадне" от някъде. След една седмица раглеждане на ибей, вече си бях напазарувал чудесна кола осмак, с много коне, в движение, дет се вика само за освежаване. Продавача даже ми каза "Оооо, можеш да си я караш  и да си я ремонтираш по малко като имаш време" даже ми прати и разни работи по интериора и екстериора, купени за колата нови, слагам снимки на някои от тях:





Тези снимки и още няколко са всичко което трябваше да ми даде представа за колата, дори си нямах и понятие за звука на двигателя...минаха няколко месеца, колата дойде. Много и се зарадвах. Първото ми впечатление беше "тази кола е стара" вътре смърдеше на мухъл, беше ми пояснено че при транспортирането в контейнер, ако е зима и ако контейнера не го огрява слънце от морския въздух, тои е влажен,  се получава конденз и така, дори лъскавите капаци на двигателя бяха ръждясали от влагата, но това се оказа най-малкото което тябваше да ме притеснява.
Пробвах да запаля - не щя. Оказа се че бобината е за смяна, странно, продавача каза че е сменил. Моя приятел и помощник в реставрирането Калоян изказа съмнение че може би е била забравена на контакт или нещо такова, както и да е смени го това нещо и колата запали...и я подкарах. Управлението и возията на този автомобил не ме впечатлиха, виж ускорението да. Оказа се двигателя е пипан, оригиналния двукамерен карбуратор Аутолайт, беше сменен със пърформанс Холи четирикамерен, чугунения входящ колектор беше заменен с алуминиев Еделброк /според сайта на прозводителя тази част поставена на конкретния смол блок 302 добавя 50коня/   иееее Вери найс и  Хукър хедърс да допълня картинката, това е колата снимана отдолу:





Минах Декра, взех номера от КАТ/това е в кат,вижда се как кита се е олюпил тук там/




и си казах да я почвам, трябва кърпене и боя, какво толкова, нали върви - това е важното, Да ама не, факта че ще станат две години откакто е в бокса, е доказателство че ламарините изобщо не трябва да бъдат подценявани!!! Оказа се че колата е много изгнила, роговете са добре ама от там нагоре...













Поста май стана малко дългичък
« Последна редакция: Март 01, 2016, 11:43:15 от dido1903 »
Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Февруари 29, 2016, 17:30:56
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако правилно те разбирам, си я купил от щатите гледайки я само на снимка? От кола на 46 години е трябвало да очакваш такива изненади, след като си поел такъв риск. Какви са ти плановете, ще ти трябва изключително кадърен тенекеджия.Честито все пак :D

Февруари 29, 2016, 17:37:14
Отговор #2

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Честито!
Всичко е поправимо стига да попаднеш на подходящото място и хора.Имам съмнения,че някога е била с кожен/винилов таван?!
Успех!
retrobs.com

Февруари 29, 2016, 17:41:28
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Трябва да е била някъде из северните щати за да е токова гнила... дано имаш добър тенекеджия, на който му се занимава, иначе много готин и рядък у нас модел, така че честито и от мен!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 29, 2016, 17:44:43
Отговор #4

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Охаѝо според номера.

Честита придобивка.

Февруари 29, 2016, 17:49:14
Отговор #5

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Мъдростта идва бавно и винаги болезнено, с други думи, момчета не купувайте стара кола от мокър щат, или държава!
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 18:02:16 от 351W »
Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Февруари 29, 2016, 18:08:03
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хмм да, от Тексас или Аризона май щеше да е по-разумно :)... но ако си го взел изгодно просто ще вложиш малко повечко в тенекиите и нещата ще си дойдат пък и ще си сигурен, че всичко е ОК.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 29, 2016, 18:13:50
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Доколкото знам, в щатско за американските коли се намират нови тенекии.

Февруари 29, 2016, 18:19:51
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да де ама на тази външните явно са добре, ама ще и трябват нови колонки и др. носещи части от купето... дъждовете по Мисисипи са я изяли отвътре :'( Могат да се изградят наново, ама е пипкаво и трябва на някой да му се занимава... аз веднъж успях да хвана такъв, ама втори път едва ли ще се захване след моя случай :))
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 18:23:43 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 29, 2016, 18:46:52
Отговор #9

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Бог бе добър и ми прати тенекеджия с опит, и най-вече смел, това е А колона от пасжерската страна




и горе




задния джам преди-след









Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past