Автор Тема: Ford Mustang coupe 1970  (Прочетена 19575 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 01, 2016, 14:06:08
Отговор #20

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Добре дошъл, колега!
Позната ми е всичко това, защото и аз , а и други колеги, минаваме по този ръждив път.
Затова стискам палци да довършиш нещата.
Да попитам:
- тъй като прочетох, че проектът е от преди 2 години, тези снимки актуални ли са, т.е. това ли е фазата на проекта в момента?
- би ли споделил малко повече за закупуването, процедурата, доставянето от И-бей?
Поздрави!

Март 02, 2016, 15:03:00
Отговор #21

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Здравейте колеги,
има отправени няколко въпроса и забележки, ще се опитам да съм изчерпателен доколкото мога.
колегата Michev отбелязва че колата е купена по картинка - така е, когато човек няма опит прави глупости, и все пак, нереално е да се вдигна и да отида и да я разгледам на място, самият факт че търговията на коли по ибей върви, означава че не съм единствения. Ако човек обаче знае за какво да гледа, и какви въпроси да зададе на продавача...но пък ако знаех за каква кошница иде реч, нямаше да я купя а да купя друга с може би други проблеми. Имам един чичо, дето много ги разбира, все си избира колите, и накрая все му дават сериозни дефекти....така че КЪСМЕТ. Важен е пътя.

100%Bastard  пита за точната модификация а тя е Mustang Coupe /Hardtop/  да поясня мустанг е бестселъра на Форд по онова време. С модерна визия и достъпна цена - от форд знаят как да го направят. Тук е мястото да се отбележи че в стремежа си да свалят производствената цена на Мустанга, резервоара за гориво е монтиран така че служи и като дъно на багажника, може да се каже че между него и  пътниците няма сериозна преграда. Документирани са много случай, когато при удар отзад горивото залива хората в колата и е въпрос на късмет дали ще изгорят. Наскоро шеф от Форд призна че са били запознати с проблема но не са взели мерки!!! 
Мустанг полага основите на нов клас коли - "Pony Car". Първоначалния интерес на публиката е огромен. Продадени са милиони бройки, но конкуренцията не спи  GM бързо наваксва с "Chevrolet Camaro" и Chrysler с "Plimouth Barracuda" и "Dodge Chalenger"  на по-късен етап.
Графиката която копирах от уикипедия илюстрира спада в продажбите на Мустанга

 

В желанието си да задържат продажбите от Форд разнообразяват гамата. За моделите от 69-70 основните версии са три
1.Хардтоп/дву или четириврата кола с липсваща В колона/ Мустанга е с 2 врати, разбира се


На горната картинка имаме Хардтоп със преден спойлер/chin/, декоративен въздухозаборник, спортни странични огледала и фабрични джанти Магнум500 /всичко това допълнителна опция/

2.Спотсрууф /или хечбек макар че на дължина е същия/





3.Кабриолет



Shelby си е Shelby но няма как да не го добавим и него



на базата на хардтоп са Кабриото и Мустанг Гранд - същия но с Винилен покрив, по-луксозен, по-тежък...за по-улегнали чиковци.
От това което е Спортсрууф правят Boss 302, Boss 428, Boss 429, GT което не се продава добре и се превръща в Mach1.

Наименованията Хардтоп и Спортсрууф са анахронизми, да така ги водят и в талона ми пише Мустанг Хардтоп, но масово се използват понятията Купе за Хардтоп и Фастбек за Спортсрууф!
Това са двигателите които са били монтирани на Мустанг /69-70/  пак от уикипедиа



Сега, тази таблица не е много вярна! Двигателите като наименования са верни, но не и конете. На много места в нета се цитират други цифри. Казват че е имало практика да се занижават конете в талона за да плаща потенциалния бъдещ собственик по-малък данък, и така също са печелили клиенти.
Например моя Мустанг е съвременния за  времето си 302 2bbl и според горната таблица трябва да е 157kw  ама в талона ми е записан като 164kw. Аиде де!
Друго което е важно за мустангите от това време е the Rear end или Прасето както му казват тука. Варианти пак много. Стандартните са 8" и 9" и заключен или шпер, не съм сигурен ако така е правилното название той е за най-спортните хехе.
това е таблица с диференциалите





а това е моя и табелката му, аз не разбрах нищо, ако някой иска да се пробва с "разгадаването"





После,,,,Цвета! Оригиналният е бил много модерният за времето си chestnut или кестен металик
като този:



Новия цвят няма нужда да уточнявам какъв ще e. Това ще бъде "следващия червен мустанг" хехе
друго-другооо,,,,има стандартни винилови бъкет сийтс, както се вижда на картинката, оригинално те са били една идея по-скъпи от стандартните/с отделен подглавник/ защото са по-спортни, който иска да е спортен ще си плащааа. Има и по висок клас седалки  но той се слага само на Мах1 - пак бъкет, но плетени и със много яка "рейсингова" червена линия,и са наистина мнооого кул. А ако щете вярвайте, са се произвеждали и мустанги със предна бенч сийт/пейка/ и лост за скоростите на волана - луда работа, може би мадамата да ти е по-наблизо.
изморих се да, пиша друг път, пак. Ако някой не е съгласен с нещо от горе написаното - ползвам инфо от нета, каквото-такова.
Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Март 02, 2016, 15:11:08
Отговор #22

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Забравих, скоростите са С4 на малките двигатели са слагали това или FMX а на големите...C6  или ръчка разбира се 
Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Март 02, 2016, 15:35:17
Отговор #23

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Колега,моите питанки си пропуснал  :D :D :D
Ако не ти се занимава,няма проблем.

Март 02, 2016, 15:53:45
Отговор #24

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
няма да те пропусна, просто се изморих а гледам да карам подред
Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Март 03, 2016, 10:01:30
Отговор #25

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Добре дошъл във форума и честита придобивка, макар и две годишна вече :)

Март 08, 2016, 12:45:59
Отговор #26

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Снимките са от миналата година, лятото. Колата беше изкърпена и после почна китосването, и ...отнема време. От едната страна се получи добре, обаче от другата се различаваше и трябваше задния десен калник да се преправи за да станат еднакви. Зимата е тегаво да се бачка, и сега на пролет очаквам някакъв напредък, не вярвам в чудеса, но до година две може би ще я боядисаме, и после събирането ще отнеме може би седмица, сега се уча, със следващата кола ще стане по-бързо, защото вече ще знам  ;D

като казах следващата, това е тя




това е от миналата зима, помолих фирмата доставчик да ми я пази докато събера кураж да да призная на съпругата ми, че съм купил още една кола. Като имам напредък с нея ще и направя и на нея тема - да сме живи и здрави.

За купуването. Много е лесно. Дето се вика ако имаш пари и желание няма кой да те спре. Откриваш си сметка в банка, без значение коя, издават ти карта, с картата си правиш Пейпал акаунт. После регистрация в Ибей. После разглеждаш. Изборът е огромен, дори ако това което търсиш го няма...ще се покаже. Ориентираш се за цената. Как се пазарува в ибей си е цяла наука, в общи линий най важно е да знаеш каква е Цената на това което ще купуваш, избираш си марка и модел кола, и натискаш бутона "наблюдавай", така след като прключи търга, в който ти Не участваш/трябва първо да рзбереш каква е средната вървежна цена, нали/ виждаш за колко е била купена. и така след 10-15 търга добиваш представа за цената. После когато мислиш че си видял твоята кола, почваш да пишеш на продавача да ти я продаде директно,,, той първо се опъва защото го е страх да не се мине, най-вероятно и дрги тарикати също му пишат, и продавачът започва да се изкушава, все пак при търга не се знае докъде ще стигне цената, а и най-вероятно поне от половин година се опитва да я продаде в креглист или разни местни сайтове за обяви от типа Мобиле.бг   и ако имаш късмет ще ти обяви цена която е горе-долу тази която си готов да дадеш. Дааа ей така и на мен ми се е случвало гледам..супер кола, GTO 67, от Тексас, на 70000мили, без едно петно ръжда, със всичките и документи и оригиналната фактура - докато и се тамъня и обявата се изпари, някой набързо я е спазарил и продавача е спрял търга. След като спечелиш търга, превеждаш с пейпал $500 на продавача да спи спокойно и го молиш да ти я държи при него една седмица - обясняваш му, че дори не си в америка. Като цяло леко се дразнят, че не си ги предупредил, но това няма никакво значение, колата е вече твоя. Намираш фирма да ти я докара от америка - много са, просто пиши в гугъл и веднага ще ти излезе някоя - ще ти кажат най-близкото пристанище до колата - за да са ти по-малко разходите за вътрешен транспорт - едни $500-600 даваш им адреса и телефона на продавача и те имат грижата да я приберат от него и да я натоварят на парахода...През това време превеждаш на продавача остатъка от сумата - може пак с пейпал, което като цяло си е сурвачка щото веднъж те брули при обмяната лев - евро - долар, веднъж има и комисионна за превода, ама като не можеш да му платиш кеш...а колата я искаш, нали!
После като докарат колата от америка - имаш $1600 за морски превоз, 500лв да я докарат до София/в моя случай/ и трябва да се освободи от митницата - от фирмата превозвач ще ти прдложат за някаква такса да ти извършат и тази услуга, ако си умен ще се възползваш защото има един тънък момент ....митото е 10% то се слага и на транспорта, после имаш 20% на всичко до тука,,,,такаааа ама колата само ти знаеш че си я купил за $10000/примерно/ ако кажеш на някой че си я купил за $1000 много вероятно е да ти каже - Ти си будала, толкова пари да дадеш за едно ръждиво желязо. и на митницата е малко мижи да те лажем, но ако не познаваш митничаря не пробвай, или плати на този дето го познава да свърши работата. После имаш 1400лв за Декра......Всичко дотука с "вноса"го има описано на поне няколко места във форума, това е най-примитивния и неандерталски начин за внос от америка. Тези, за които това е бизнес го правят през бели страни като Германия - идва колата в хамбург/и транспорта е по евтин/, няма мито, няма ддс, едни временни номера - прескачаш и Декрата, В Холандия също се внася без мито и ддс за стари коли.
« Последна редакция: Март 08, 2016, 14:11:48 от 351W »
Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Март 08, 2016, 13:11:21
Отговор #27

Неактивен 351W

  • Публикации: 13
Леко освежаване на таблото от нашия приятел Естео:
преди-след


Misunderstanding of the present grows fatally from the ignorance of the past

Март 08, 2016, 15:45:31
Отговор #28

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Много благодаря за полезното и изчерпателно четиво,колега!

Март 08, 2016, 16:15:58
Отговор #29

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Колега, това със събирането на кураж и признанието ми много познато, и то няколко пъти :D
Хубаво е че реално гледаш на нещата и не си мислиш, че за месец два ще станат нещата както трябва.
А що се отнася за работата на Ванката (Esteo) коментара е излишен.
Успех с проекта, и не почвай втория преди да завършиш първия.