Автор Тема: Ford Mustang coupe 1970  (Прочетена 19588 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2016, 15:22:16
Отговор #30

Неактивен joro150

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
дай още снимки на колата в процеса на ремонта

Март 11, 2016, 16:42:51
Отговор #31

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравей колега

Поздравления и от мен за проекта. Наистина сериозен - от гледна точка на ламарини.
Но хубаво, че си намерил подходящ човек за ремонта.
Пожелавам ти успешно довършване на проекта.

Поздрави

Октомври 24, 2016, 11:12:27
Отговор #32

Неактивен Mumko

  • Публикации: 26
Здравей Велико, запознахме се с теб във фотото онзи ден :)
Разгледах темата... Мустанга е от Красивите, казвам го защото този модел е може би единствения който ми харесва от всички Мустанги. Въпрос на личен вкус.
Обаче хич не ми хареса реставрацията на колата. В момента се кърпи, а не се реставрира. Точно като да кърпиш стари гащи.
Извинявай че толкова директно ти го казвам, но наистина ако така правите колата, няма да издържи много време здрава.
За да подобриш нещата намери някой калайджия да напълни добре около заварките и където ламарините се застъпват.
Но като гледам нямаш голям избор на майстори, така че каквото такова.
Все пак... много хубав модел.
А за оригиналния карбуратор и смукателни колектори не се притеснявай, това е което имаш сега е по-добрия избор.

Октомври 24, 2016, 12:08:55
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами за това конкретно състояние, откъдето са почнали нещата аз не виждам друг начин за кърпене на "гащите" - всъщност много точен израз, щото това си е дефакто бельото на колата ;) Другият вариант е директна доставка от Щатите на нови "афтър маркет" ламарини и елементи, но дори от там едва ли ще може да се намери съвсем всичко - примерно колонките. Всъщност това наистина може би щеше да е по-добрият вариант за влагане на средства, вместо да си докарваш още една кола още преди да си завършил първата... Но то си е личен избор и не съм точно аз човекът, който да съдя при положение, че също имам дори няколко коли, дето ги чакат тенекеджийско-бояджийски епопеи, надявам се доста по-леки де :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 24, 2016, 14:53:23
Отговор #34

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ами за това конкретно състояние, откъдето са почнали нещата аз не виждам друг начин за кърпене на "гащите" - всъщност много точен израз, щото това си е дефакто бельото на колата ;) Другият вариант е директна доставка от Щатите на нови "афтър маркет" ламарини и елементи, но дори от там едва ли ще може да се намери съвсем всичко - примерно колонките. Всъщност това наистина може би щеше да е по-добрият вариант за влагане на средства, вместо да си докарваш още една кола още преди да си завършил първата... Но то си е личен избор и не съм точно аз човекът, който да съдя при положение, че също имам дори няколко коли, дето ги чакат тенекеджийско-бояджийски епопеи, надявам се доста по-леки де :)

Митко, за мустанг има всичко, включително и цяло купе ако искаш може да си вземеш ;)
Друг е въпроса дали си струва да се взимат готови ламарини или да се кърпи.




Октомври 24, 2016, 16:32:19
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Боби, според мен има доста голям смисъл, но не знам как са откъм качество... специално при марките, за които съм пазарувал аз, най-евтините предлагани панели обикновено не пасват точно и пак трябва да се режат, снаждат и преправят... така че изглежда трябва да се търси по-скъпото, освен ако колата не е предназначена за продажба веднага след реставрацията. Иначе колегата по-горе е прав, че толкова много заварки и кит са предпоставка за доста скорошно ново тръгване на пукнатини и ръжди, колкото и да се е постарал майсторът... е, вече зависи и после как ще се съхранява колата, колко ще се кара и в какви пътни и климатични условия.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 24, 2016, 18:59:31
Отговор #36

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Кое има смисъл? 18к usd за купе ли?
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 24, 2016, 19:15:36
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имах предвид само отделни елементи, които са най-зле, а не цялото купе... то ако купето се замени с ново афтър маркет такова, крайният резултат вече няма да е оригинал, а реплика.

п.с. извинявам се ако нещо не съм доразбрал, но от горната картинка не става ясно дали купето е "афтър маркет" или "ню олд сток", т. е. произведено едно време и лежало по складовете - в този случай колата остава оригинал.
« Последна редакция: Октомври 24, 2016, 19:20:55 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 24, 2016, 20:39:29
Отговор #38

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Естествено, че е афтър маркет. Както и всички ламарини, разликата е къде са правени, в Тайланд, Китай, Мексико, Канада или САЩ, което се отразява на цената.
Кое има смисъл? 18к usd за купе ли?

Е, купе за 18к си е луда работа  :D

Октомври 25, 2016, 18:33:39
Отговор #39

Неактивен Mumko

  • Публикации: 26
Живеем в България, и нещата са малко по-различни тук. Но с това което писах преди няколко поста имах друго предвид.
Без да се обиди някой "майстор"  това което се прави по колата, и по начина по който се прави е мърлящина от най-високо ниво! Този който кърпи така колата или не знае изобщо как се реставрира автомобил, или само гледа да замаже нещата като лисицата с опашката.
И понеже аз лично съм участвал в реставрации (не една) на стари автомобили, знам какво говоря и знам как се правят нещата.
Като видя някой да точкова така и да пили после "заварката" спокойно мога да го сложа в графа левчо ръков!