Автор Тема: Рециклиране на спирачна помпа  (Прочетена 3274 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2017, 21:41:01
Отговор #10

Неактивен penyo63

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
колега почисти помпата с щкурка, и сложи гумичките. възможно е това да бъде достатъчно

Март 13, 2017, 09:57:44
Отговор #11

Неактивен ufer

• Публикации: 198
Няма да стане толкова лесно. Язвичките са дълбоки и се налага да се отиде на ремонтен размер, който е 20,5 мм, с надеждата да не са по дълбоки. Това означава, че трябва да се пусне стружка 0,75 мм, което не е никак малко и само със шкурка нищо няма да стане. Да не говорим, че окръжността няма да е добра, а ще се получи овал и дори коничност, ако нямаш правилната машинка...

Март 13, 2017, 19:44:57
Отговор #12

Неактивен 136

• Публикации: 502
Има един стар майстор в Княжево все още работи.Той може лекода зашлайфа и да ти направи усилени гумички той си ги пече но ако няма матрица излиза по скъпо.Иска около 60 лв за матрица.На мен ми направи една проблемна помпа която изкара около 2 години.Просто цената на нова помпа е от 300 евро нагоре.Слагат е на няколко модела на Ферараи :) в крайна сметка сега съм с нова помпа :)

Март 14, 2017, 10:17:33
Отговор #13

Неактивен ufer

И тук има такива майстори, които съм ползвал от десетилетия, но има проблеми с качеството - издържат до 1 година. Или материалът за гумичките не е добър, или обработката на цилиндрите не е прецизна.

Март 24, 2017, 09:10:07
Отговор #14

Неактивен ufer

Помпата вече е хонингована и полирана вътре на размер 20,5 мм. Но... беше ходене по мъките, гимнастики и какво ли не... Сега ще правя новото бутало...

Юни 30, 2017, 08:24:14
Отговор #15

Неактивен ufer

Ето и малко снимки на ремонтирания спирачен цилиндър и новите неща....

Ноември 11, 2017, 06:36:58
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

• Публикации: 1053
При изработката на новите бутала внимавайте много с хлабината между буталото и цилиндъра да не е по малка от необходимото.Навремето по този начин си ремонтирах задни спирачни цилиндри при много добри специалисти които ги направиха доста плътно и след като загря спирачната система и барабаните и се оказах неприятно изненадан с блокирала спирана система в планината.Алуминиевите бутала се разширяват много при нагряване,отделно от това при прегряване маслото в системата се прогонва и навлиза въздух и на практика оставате тотално без спирачки и с блокирали колелета.

Ноември 22, 2017, 07:48:17
Отговор #17

Неактивен ufer

Затова новото бутало е от бронз... пък ще видим ка ще се държи!

Април 10, 2018, 15:09:56
Отговор #18

Неактивен ufer

Този диаметър се оказа малко тесен - 20,5 мм. Гумичката се води 20,6 мм - на испанската фирма Сеинса. По препоръка на майстор шлайфах на малкия размер и въпреки че на ръка макар и трудно пружината връщаше, впоследствие, монтирана на сервото, се оказа, че остава блокирана на дъното на цилиндъра и няма никакъв помпен ефект - буталцето не се връща назад. Не знам дали някой ще може да пришлайфа цилиндъра с 0,05 мм, за да я пробвам постепенно. По-вероятно е да я взема с 0,1 мм и да се надявам, че ще улуча комбинацията.