Автор Тема: Седми Трабант фест-Велико Търново 19 март 2016 г.  (Прочетена 3621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2016, 16:23:26
Прочетена 3621 пъти

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
Уважаеми приятели и любители на Трабант ,отново на 19 март 2016 г. , в навечерието на празника на старата столица ще се проведе Седмия Трабант фест -Велико Търново. каним всички наши стари и нови приятели за участие .Програмата ще я публикуваме в следващите дни

Март 09, 2016, 23:17:22
Отговор #1

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
we all have wings, but some of us don't know why


Март 19, 2016, 13:19:52
Отговор #3

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Велико Търново: Над 50 участници се включиха в седмото издание на „Трабант фест”
http://www.focus-news.net/news/2016/03/19/2211567/veliko-tarnovo-nad-50-uchastnitsi-se-vklyuchiha-v-sedmoto-izdanie-na-trabant-fest.html

 Над 50 участници се включиха в седмото издание на „Трабант фест” във Велико Търново. Освен от цяла България участници има от Румъния, Германия и англичанин, който живее в България, информира един от организаторите на събитието доц. Милен Михов, предаде репортер на Радио „Фокус” – Велико Търново .
Освен трабанти има и други автомобили, произведени от Германската демократична република като баркас и вартбург.
Във фестът се включиха както най- старите модели на трабант, така и най- новите, произведени преди 25 години. „Всички любители на този автомобил видяха много интересни автомобили, с много добро качество, все едно излезли току-що от завода’’, каза доц. Михов.
Д-ц Милен Михов, който е депутат в 43-то Народно събрание коментира, че ходи на работа в трабанта си и дори пропускът му за парламента е сложен на автомобила.
Един от участниците във феста - Марийка Вачкова, сподели, че трабантът й носи също нейното име, като 30 години са били неотлъчно „една до друга’’. „Тя ми е осигурявала безаварийно пътуване, аз съм я черпила с гориво’’, каза Вачкова. Тя добави, че преди години, когато във Велико Търново по случай 8 март се е организирало рали за дами, тя винаги се е включвала и е заемала подобаващо място.
Явор- Борислав Чочев, също участник във феста, предизвика интерес сред посетителите със своя тунингован трабант. Той е притежател на автомобила от 8 години, но в последните 6 години го модифицира. „От дете съм влюбен в тази марка’’, коментира Чочев. По думите му в трабанта, който е произведен през 1971 година, са инвестирани 12 хиляди лева. Купето на автомобила му е от 2 мм. ламарина, а не е традиционната за трабанта смола. Освен този автомобил Чочев има още 4 трабанта.
В парада се включи и Тольо Желязков, който от два трабанта и половина е направил лимузина. Желязков, който е колекционер заяви, че разполага с около 40 ретро автомобила. В лимузината си той е поставил масичка и телевизор като се очаква в най- скоро време да пристигне и мини бар.

Март 20, 2016, 01:06:32
Отговор #4

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Днес ме извикаха с тропане по стената, за да видя репортажа по телевизията.   :D Има ли някъде снимки и информация относно автомобила на Борислав Чочев (Трабантът с 2мм ламарина) ?
They call me Polski Fiat 125p 1975r


Март 20, 2016, 12:47:51
Отговор #6

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
Днес ме извикаха с тропане по стената, за да видя репортажа по телевизията.   :D Има ли някъде снимки и информация относно автомобила на Борислав Чочев (Трабантът с 2мм ламарина) ?
Ето тук има снимка на въпросния Трабант.