Автор Тема: Реглаж на преден мост  (Прочетена 5067 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2016, 16:13:58
Прочетена 5067 пъти

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Здравейте всички!
Нов съм, за пръв път влизам в сайта. Търся информация за реглаж на предния мост с вертикалната сходимост (дано съм уцелил термина) на предните колела на Жук, Варшава, Ниса. Къде и кой може да го направи професионално. Благодаря предварително! [email protected]
« Последна редакция: Март 11, 2016, 16:26:13 от dido1903 »

Март 11, 2016, 16:21:45
Отговор #1

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Здравейте всички!
Търся информация за реглаж на предния мост на Жук, Варшава, Ниса. Кой и къде може да го направи грамотно вкл. вертикалната сходимост на предните колела (дано съм уцелил термина)

Март 11, 2016, 17:19:21
Отговор #2

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще ти снимам страничките от ръководството за експлоатация за данните.
За каква кола? Жук, Ниса или Варшава (и за трите имам книги)
Откъде си? Ако си от София, ще говоря с колегата, който направи реглажа на моята Варшава, когато сложих чисто нов преден мост, да се навие. Конструкцията е особена и наистина се иска човек, който да е работил по такива коли.
Напълно изправна ли ти е предницата? Ако имаш износени елементи (резбови втулки, кормилно у-ние), няма смисъл да се кара на реглаж преди да се оправи всичко.

Март 11, 2016, 17:53:26
Отговор #3

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Ааааааа, здравейте!
Отдавна чета романтичната история за вашата Варшава. Много ми харесва. Искам да си купя бус Жук или Ниса пътнически, запазен. Вероятно мисията е невъзможна но все пак... Засега събирам информация относно ремонтната сага която предстои след покупката. Оказва се че най-деликатния момент е нуждата от чест реглаж на предницата поради особеностите на предното окачване. Аз нямам възможности и опит за реставрации на коли, ако се стигне до покупка ще ползвам сервизни услуги и имам нужда от информация за да попадна на правилното място.
Иначе си имам Шкода 120 Л от 1990 която я спуквам от каране и си я поддържам съответно в добро техническо състояние. Ежедневно навъртам по около 50-70 км. Годишно около 20 000. А, забравих- интересува ме дали на оригиналните джанти на Варшава, Жук, Ниса могат да се монтират безкамерни гуми.
Благодаря!

Март 11, 2016, 18:12:32
Отговор #4

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Забравих да отговоря- от София съм.

Март 11, 2016, 20:48:43
Отговор #5

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
И аз имам 120Л, само че моята е зарязана от години. Имам и още една за части. Може да направите тема за Шкодата. Във форума сме много шкодаджиите!
Ето какво пише за Жук:






Не представлява проблем да помогна, в случай че си намерите автомобил. И реглаж има къде да се направи. Даже, може и данните да си седят запаметени в стенда.
Конструктивно Жук, Ниса и Варшава са с архаична и ремонтопригодна конструкция. Части все още могат да се намерят по магазини и складове. Остава да се открие подходящ за възстановяване екземпляр. Повечето са тотално убити.

На оригиналните джанти може да се сложат безкамерни гуми, ама вентилите са от камионджийските, с по-голям диаметър и са по 12 лева парчето ако се не лъжа. Нова вътрешна и тя е тия пари, аз последно купих от Диана точно с голям вентил и 15 цола. Иначе тегаво се намират добри вътрешни с голям вентил. УАЗковите са много дебели и тежки и после колелото трудно се балансира.
« Последна редакция: Март 11, 2016, 20:51:24 от m_g »

Март 12, 2016, 16:53:01
Отговор #6

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Благодаря за отговора!
Много добре е че може да се монтират безкамерни гуми. Това спестява доста разправии при спукване на гума. Ако не представлява трудност- интересува ме още: дали може да се инсталират прахозащитни маншончета по предното окачване за да се смазва предницата с грес а не с течни или полутечни смазки. Последното едва ли е най-доброто, предполагам че конструкторите не са имали много вяра на тогавашните греси та са решили да се прилага течна смазка. Същото важи и за карданното каре.
От шофирали такива автомобили се чу че слабо място в мотора са буталните болтове-бързо започвали да чукат защото по тяхно мнение били доста тънки. За да се избегне проблема адаптирали успешно бутални болтове от Москвич (не знам от кой модел). Имате ли впечатления по този въпрос или е лъжлива тревога? И още нещо- добре било да се монтира термостат с параметри 70-80 градуса (това е от руските сайтове). Плюс радиаторна перка с 5 или 6 лопатки. Целта била да се намалят шансовете за прегряване. Не казват обаче от какъв автомобил може да се вземе.
А относно шкодата: тя ми е единствения автомобил и без нея не мога и затова си я поддържам. А и си я харесвам и обичам! Търсех да си купя Жигули обаче запазени и на малък пробег не се намират на приемливи за мен цени. А Шкодичката се оказа с оригиналната боя , без ръжда никъде и на 43 х. км. Сега е на 173 000 км. още е с оригиналната боя въпреки това че живее на улицата ( ръждите вече цъфнаха но това или другото лято ще я боядисам). Още е с оригинанлния съединител и мотора не е ремонтиран. Главата е изпилена с 1.5 мм, въздушен филтър с ниско съпротивление, пловдивско електронно запалване, нова газова Ловато и напред в галоп из дупките на Родината!

Март 12, 2016, 17:08:05
Отговор #7

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Забравих да попитам и за това: ще устиска ли ел. инсталацията ако се монтира алтернатор = или > 55А или ще и пеем " искам огън да ти дам". Оригиналното изпълнение е много, много скромно доколкото разбрах.

Март 12, 2016, 17:23:17
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тя инсталацията ще устиска, ама първо купи кола, така на нероден Петко гащи кроим. Има достатъчно компетентни хора във форума, които ще ти помогнат, когато му дойде времето!

Март 12, 2016, 18:11:38
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Забравих да попитам и за това: ще устиска ли ел. инсталацията ако се монтира алтернатор = или > 55А или ще и пеем " искам огън да ти дам". Оригиналното изпълнение е много, много скромно доколкото разбрах.
Само си пусни темичка и си готов онлайн! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987