Автор Тема: Купувам карбуратор Solex, Weber и т.н.  (Прочетена 3193 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2016, 10:36:02
Прочетена 3193 пъти

Неактивен hellcreep

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Търся да купя карбуратор Solex 32 Dis или Weber 32 Dat от турбо рено 5 или ланция дедра. Общо взето търся турбо карбуратор по-възможност в пълен комплект с регулатора на горивото и т.н. но приемам всякакви предложения. Ако не изпадне нищо подобно евентуално търся запазен и сносен еднокамерен карбуратор. Моля ако имате предложения най-добре тук на лс или направо в темата може да се свържете с мен и да пратите някоя и друга снимка. За предпочитане са хората от София, Пловдив и Пазарджик за да може лично да се видим. 0895664589.

Март 13, 2016, 11:08:21
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Че то няма Дедри турбо с карбурации.
На турбо Дедрата по принцип е сложен мотора от Интеграле, а той е винаги инжекция в турбо версията му.
А най-масовия турбокарбуратор дето може да намериш у нас, много повече на бройки от Алпинския, е карб от старо Масерати Битурбо.

По мои наблюдения в Бг има поне 20-30 броя разглобени двигателя от Битурбо. Повечето са по-старите версии с карбурации.
Все някой от тия им собственици ще продава отделно и карбуратори.
Някъде в северна България към Монтана или Враца, не помня точно, един фен имаше 10-20 броя разгл. Битурбота, вкл. и такива с карбурации версии. Ама му нямам координатите.

Март 13, 2016, 12:09:18
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
В София пък има едно момче, дето се занимаваше предимно с 5-ци турбо ка ул. Козлодуй му е гаража близо до Златен Меркурий. Лошото, че и аз му нямам номера, понеже преди време ми изгоря стария телефон и загубих доста контакти...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 13, 2016, 13:34:05
Отговор #3

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=176804.0  :)

Трябва да имам карбуратор от 5ца турбо второ поколение, но доколко беше цял.....

Март 14, 2016, 19:30:14
Отговор #4

Неактивен hellcreep

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
USfan колега извинявай объркал съм модела за Ланчия Делта ХФ 1,6 става въпрос. Доколкото ми обясниха от ланция форума това е моделчето с турбо карбуратор но никъде не мога да открия нищо от подобни автомобили. Ще се разровя и за това което ти спомена но ако случайно някога попаднеш на нещо много бих се радвал ако ми пишеш, че вече бая време издирвам добър карбуратор но не мога да попадна на нищо.

krankenstein колега спомняш ли си горе-долу къде се намира този сервиз защото съм ходил няколко пъти до Златен Меркурий но там не ги знам много уличките и не съм виждал други сервизи освен техния.

kaci аз съм колега. Бая се опитвам да изнамеря нещо читаво, че не ми се занимава да минавам на моноинжекцион пък и така има повече тръпка :D Кофтито е, че и в чужбина няма нищо читаво а хубавите карбуратори струват колкото да си внеса пълен комплект за моноинжекция и да си платя донякъде турбо комплекта :D
Отворен съм към всякакви предложения и бих бил много благодарен за всякакви препоръки и съвети.

Март 14, 2016, 20:05:04
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
krankenstein колега спомняш ли си горе-долу къде се намира този сервиз защото съм ходил няколко пъти до Златен Меркурий но там не ги знам много уличките и не съм виждал други сервизи освен техния.
На същата улица /Козлодуй/ след сервиза на Зл. Меркурий и от същата страна, като се движиш в посока бул. Хр. Ботев. Преди пред гаража обикновено стояха по 2-3 Рена, ама сега вече е Зелена зона и може да ги няма. Тук някой беше споменал, че го познава - дано прочете и даде по-точни координати, тел. номер и т.н...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2016, 22:06:21
Отговор #6

Неактивен hellcreep

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Хайде колеги все още търся, освен ладови карбуратори друго няма ли?
Успях да изнамеря един Solex 32 Dis турбо но беше разпробиван и имаше няколко липсващи пружини та се отказах, цената беше стабилна също, но все още ми се иска да намеря нещо защото сега карам с едно микуни за което никъде не мога да намеря части а ми създава ядове.

Май 02, 2020, 11:50:16
Отговор #7

Неактивен hellcreep

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Търся да купя карбуратор Solex 32 Bis от Renault 5 1.1.

Може и да е само за части или здрав.

Приемам оферти от всяка а за София/Пазарджик/Пловдив може да се видим лично.
За контакти тук на лс най-добре или на телефон 08955689.

Ако имате предложения моля изпращайте снимки за да мога да видя за какво става дума.