Автор Тема: RETRO RALLY BULGARIA - 2016 (13-15.05.2016)  (Прочетена 18702 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2016, 10:16:24
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Разискванията по нататък само дигат ненужно акциите на "Брауновата кола".
Единствения оригинален елемент по колата или част от огигинален елемент е от V170 e част от носещата рама.
Ето снимки от кухнята и дано няма сърдити:



PS. Забравих да се похваля, че Волвото ми е било собственост на Състава АББА, като са ходили на турнета през 70 -те
Поздрави

Хах, друго си е да седиш на седалка, където Бйорн Улвеус е получавал целувки, а може и друго,  ;) от Агнета Фелстског.  O:-)

Иначе тази снима е много интересна, на нея се вижда комплект от напълно модерно окачване с двойни триъгълни носачи и пружини /а на оригиналните горни едновремешни Даймлер снимки, оригинала както се вижда, е с листови ресйори/ барабар и с цялото магаре/подрама, ползвана по принцип при модерни самоносещи конструкции.

Може да се гадае дали е от Мерцедеси в123, в126 ли пък в114/в116 този комплект, или е окачване или от някоя друга отн. модерна кола.
Ако го гледаме като загадка, някой дали може да познае от каква точно кола е това предно окачване?

Май 20, 2016, 10:51:50
Отговор #51

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Един много хубав албум, за съжаление достъпен само през фейса https://www.facebook.com/antonio.georgiev.65/media_set?set=a.10208159231890705.1073743098.1598436722&type=3
и пак за съжаление само от церемониалния старт и награждаването - фотографът не е бил по трасето.
« Последна редакция: Май 20, 2016, 10:55:25 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 20, 2016, 14:07:34
Отговор #52

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
На мен лично тази реплика на предвоенен Мерцедес ми харесва,действително е вложено много старание и умения.Само се питам защо просто не се свържете с човека,който е правил колата,той със сигурност знае коя част от кой МБ модел е насадена.Ще е интересно за всички ,а и ще си спестим догадките,въпреки ,че покрай тези аналлизи се изведе доста интересна информация.

Май 20, 2016, 14:19:57
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами щом собственикът на колата държи тя да минава за произведена 1936 г. и бивша собственост ма Ева Браун, едва ли майсторът /Кирил Николаев от с. Сусам, Хасковско известен със своите хот-роди/, ще е склонен да опровергава версията на клиента си. Аз лично съм говорил с Кирил на миналогодишното ретро рали Марица, където участваше с една от другите си реплики на Мерцедеси от 30-те. Питах от любопитство как е регистрирал такава самоделна реплика, събирана с части от различни коли, самоделно купе и т.н. Отговори ми доста лаконично, че тя всъщност си имала отпреди редовна регистрация и била в движение, затова не се наложило да минава дори Технотест. Значи вероятно "хватката" е - взима за база автомобил с редовни документи и в движение, прави го с ретро визия отпреди войната и после дори не се налага да минава КАТ или пък просто има стабилни връзки с местните органи на МВР... А за майсторлъка му и качеството на репликите, които прави две мнения няма - на световно ниво са.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.