Автор Тема: Първи Ретро-парад в град Дряново - 30.04-01.05. 2016 г.  (Прочетена 14574 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2016, 14:13:37
Прочетена 14574 пъти

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Здравейте всички.Искам да предложа идея за провеждането на първия в историята на моят град-Дряново,ретро парад.От много години ми е мечта и сега имам възможността да я осъществя.
Вече съм говорил с местната власт и всичко е одобрено.Изготвил съм програма за провеждането на парада.
Имаме удобен за това хотел с паркинг,план за провеждането на парада (в рамките на един уикенд 30.04-01.05.2016),денонощна охрана за автомобилите,
маршрути за обиколка на града и на манастира ни (на 3-4км. от града е)Запознаване със историята и забележителностите на града,награди,грамоти и др.
Въпроса ми е по какъв начин може да се организират желаещи и да действаме.До скоро.
==================================================================
===================== П Р О Г Р А М А =============================
==================================================================
На 30.04.2016 на площад Колю Фичето в 13:00.
От 13 до 15 колите ще бъдат паркирани там.
От 15 до 16 колите ще са на Ларгото,като почерпката ще бъде изместена в тази пауза поради факта,че на манастира няма да има свободни места.
От 16 до 17 колите ще са Боюв Яз до моста на Колю Фичето. След това заминаваме на манастира.
Ще има полицейски ескорт.
Колите ще се паркират на къмпинг "Стринава" а на самия манастир ще е свободна програма.Промяната в плана идва от там,че ще има струпване на коли и хора на манастира.
« Последна редакция: Април 25, 2016, 15:36:20 от dido1903 »

Март 11, 2016, 14:31:16
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Стефко, просто го организирайте! Не очаквай предварителни нагласи, обещания и т. н. Нека общинският съвет да гласува, да приеме, да отпусне бюджет. Който цаните за организатор изработва плакат, осигурява купи, определя категории, програма и прочее, обявявате че всичко е официално и започвате да чупите пръсти ще дойдат ли достатъчно хора или ще се изложите. Най-вероятно ще дойдат повече, поради което ще срещнете някои други трудности, не всичко ще е идеално, но съвестно ще си отбелязвате пропуските, на сърдите ще се извините искрено, а през 2017-та парада ще е още по-хубав!!!
Имам преки наблюдения и съвсем скромно участие в първоначалната идея и реализацията на първия русенски парад, та затова съм сигурен, че не сте го направили, защото не сте рекли. Действайте смело, сигурен съм, че ще има успех. Габрово например е съвсем близо, а там има достатъчно стари превозни средства. Но и десет коли да сте - шоуто си е шоу!
Пожелавам успех и ако мога да си позволя един съвет - помислете къде ще се хранят гостите, откъде ще си купуват кафе, вода, бира... Използвайте случая и за някаква кратка културно - историческа лекция и съм сигурен, че ще има много доволни!!!

Март 11, 2016, 14:40:33
Отговор #2

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Много добра идея,още повече , че местната власт ще окаже съдействие.Определи срок за записване,така поне ще имаш примерна бройка присъстващи.Какво ще включва парада и ценови параметри за гала-вечерята,хотела...Желая ви успех с организацията.Ще се опитаме от нашия клуб да уважим мероприятието.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 11, 2016, 14:45:52
Отговор #3

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Стефко, просто го организирайте! Не очаквай предварителни нагласи, обещания и т. н. Нека общинският съвет да гласува, да приеме, да отпусне бюджет. Който цаните за организатор изработва плакат, осигурява купи, определя категории, програма и прочее, обявявате че всичко е официално и започвате да чупите пръсти ще дойдат ли достатъчно хора или ще се изложите. Най-вероятно ще дойдат повече, поради което ще срещнете някои други трудности, не всичко ще е идеално, но съвестно ще си отбелязвате пропуските, на сърдите ще се извините искрено, а през 2017-та парада ще е още по-хубав!!!
Имам преки наблюдения и съвсем скромно участие в първоначалната идея и реализацията на първия русенски парад, та затова съм сигурен, че не сте го направили, защото не сте рекли. Действайте смело, сигурен съм, че ще има успех. Габрово например е съвсем близо, а там има достатъчно стари превозни средства. Но и десет коли да сте - шоуто си е шоу!
Пожелавам успех и ако мога да си позволя един съвет - помислете къде ще се хранят гостите, откъде ще си купуват кафе, вода, бира... Използвайте случая и за някаква кратка културно - историческа лекция и съм сигурен, че ще има много доволни!!!

+1

Март 11, 2016, 17:39:52
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Красиво местенце за съвместяване парад и почивка през уикенда... дано и времето да се случи хубаво, тогава вероятно ще се съберат достатъчно учатници. И аз, живот и здраве мисля да го уважа, като докарам някой експонат от любимата ти марка :) Успех с организацията!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2016, 17:48:24
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Стефчо, аз споменах в разговора по-рано с теб, че опасенията ми са свързани с факта, че на 30 април е Великден.
От тази гледна точка не знам дали да не помислиш за алтернативна дата.
За всичко останало съм убеден, че ще успееш внимателно и в твоя стил да се погрижиш.
За мен е особено важно,че си осигурил подкрепата и надявам се, съдействието на местната власт.
Иначе в Дряново ,а и наоколо има много красиви места!
Когато си сигурен за датата на парада - пусни му отделна тема в "Ретро паради".

Март 11, 2016, 18:03:51
Отговор #6

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Отсега записвам участие :D Наблизо ми е, а и често пътувам с децата до Етъра, много им харесва там, та ще съчетая нещата :D

Март 11, 2016, 19:59:32
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Стефчо, аз споменах в разговора по-рано с теб, че опасенията ми са свързани с факта, че на 30 април е Великден.
Сега го забелязах и аз - вероятно много хора вече имат планове за Великден или просто традиционно си го празнуват на софра у дома... мен обаче не би ме отказало - в семейството обичаме разнообразието и най-запомнящия се Великден сме го посрещали в Троянския манастир обикаляйки църквата там /тогава все още не беше гръмнал скандала с баба Гуси :)/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2016, 21:05:28
Отговор #8

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Браво, добра идея е ретро парада в Дряново. В Габрово има един ретро парад заедно с карнавала в града, но някакси минава тихомълком покрай другите мероприятия около  карнавала. Та в този ред на мисли би било добре наоколо да се провежда един по-така специално организиран ретро парад. Дряново е приятен град, с история и живописни местности и според мен с една добре пипната програма ще привлече участници. Може човек да го съчетае разходка до Велико Търново, Габрово, Боженци. Манастирът и пещерата Бачо Киро са интересни, вероятно и музеят на Кольо Фичето (който още не съм посетил). Освен това лично за мен ще е полезно да се запозная с ретро феновете от околността :)

Успех с организацията!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 11, 2016, 21:25:05
Отговор #9

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Здравейте.Свободните дати за месец Април са 16 и 17-ти.Удобни ли са тези дати?Иначе планът ми е много плътен,че се притеснявам да не е отегчителен.Най-кратко:настаняване в хотела.Колите стоят на паркинга отпред 2-3 часа,като през това време хората могат да се поразходят и да си починат от шофирането.След това с полицейски ескорт се прави обиколка на града като се спира на по-важните места (площад Колю Фичето,където се намират музея,църквата и Лафчиевата къща.)След това се спира на часовниковата кула (там се намира най-стария часовников механизъм на Балканите,Икономовата къща и първата релефна карта на Б-я.)След това колите се нареждат на пешеходната зона,където мислим да има народни танци,бирария и кебабчийница както и сергийки със сувенири изработени от деца от читалището и др.После се посещава моста на Майстора,който е единствената постройка,която не е бил реконструирана.После се тръгва към манастира където ще има и специално място за колите.Там има много красиви места за посещение:костницата,църквата,Сини вир,пещерата,екопътеките и др.Вечерта ще има някаква програма в хотела.може да се направи импровизиран двубой по футбол или волейбол.Ще има и охрана за колите.Нека само да има желаещи.