Автор Тема: Skoda 450 - възстановяване на екзотиката  (Прочетена 8431 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2016, 22:20:41
Прочетена 8431 пъти

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колеги -след 24 години отлагане започнах възстановяването на този екзотичен модел.Казвам -възстановяване----защото думата РЕСТАВРИРАНЕ някак си не се вписва в БГ--- действителността.Досега  реставриран в БГ. автомобил не съм срещал ---но възстановени пьк---ДАЛ БОГ....................Приемам всякакви критики както и съвети--- и то с усмивка.Разни окуражителни подхвърляния не са ми необходими. Не съм и от хората който като боядисат един- два фара---започват да се хвалят--- затова след тези снимки ще ВИ покажа колата шприцвана с 3-4 фотоса и след това направо ще  ВИ покажа финала.         ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ ЛЮБИТЕЛИ НА РЕТРО-АВТОМОБИЛИТЕ.
















« Последна редакция: Март 16, 2016, 10:36:27 от dido1903 »

Март 15, 2016, 23:00:19
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То като гледам я произвеждаш наново, поне откъм ламарини.

Март 16, 2016, 00:49:53
Отговор #2

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Яко е изгнила. Ето тука може да се видят доста неща: http://www.oldtimer-hollen.sk/en/Restoration/Completed/Skoda-Felicia-I.alej

Според мен ламарината на пода трябваше да има някакви профили, а не така гладка.

Март 16, 2016, 07:44:21
Отговор #3

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Яко е изгнила. Ето тука може да се видят доста неща: http://www.oldtimer-hollen.sk/en/Restoration/Completed/Skoda-Felicia-I.alej

Според мен ламарината на пода трябваше да има някакви профили, а не така гладка.
     
 КОЛЕГА -прав си за профилите-----НО-време няма---това са 24 г. прехвърляне на колата -ту тук ту там----така че моята цел е да тръгне с 98-процента оригиналност.ДВИГАТЕЛЯТ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО Е ГОТОВО----И ма и регистрация. В ЧЕХИЯ има сайтове които доставят готови за пода ламарини----Но не ме задоволява дебелината им-  Тези които в момента съм положил на пода са от 2---мм черна ламарина и смятам че колата по-вече няма да се нуждае от ремонт по купето.Сега търся начин да оправя хрома и тапицера----- неговата част. Впрочем някои ако има излишни читави елементи от броня да се обади. ПОЗДРАВИ.

Март 16, 2016, 10:02:36
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Поне в краката на шофьора и пътника забелязвам някаква гофрирана ламарина. За под седалките може да я укрепиш допълнително с някакви напречни профили, които няма много да се виждат като сложиш самите седалки... виждал съм подобни решения при подсилване купетата на състезателни коли, а и при кабриолетите доколкото знам, също е много важна здравината на пода.
Радвам се, че още една такава ще се върне скоро на пътя, навремето е имало доста голям внос у нас, част от тях са били ползвани дори като учебни към ДОСО. Само не разбрах точно модела 450 ли е или Фелиция, защото имат доста разлики - 450 е с по-архаичното предно ресорно окачване на база 440 Спартак, има такава добре възстановена в Пловдив, а Фелиция с по-модерното независимо окачване, черни циферблати и перки на задните калници съм виждал в Бургас на ретро парад.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 16, 2016, 10:30:33
Отговор #5

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колата е с белите уреди и малките стопове.  450

Март 16, 2016, 12:48:58
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честито и от мен , Младене , търпението е възнаградено подобаващо. :)

Каква кубатура е мотора 1221 или 1089 кубика , при 450 има серии и  с двата мотора.Виждам че е с единия еднокамерен
карб Jikov 30 , при Фелиция вече серийно е с два такива карба.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 16, 2016, 12:59:42
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сега се загледах, че и кутията на въздушния филтър не е оригинална, ами от Шкода 100/1000МБ. Попитай колегата Пламен /PVV/ от Разград дали случайно няма някоя излишна в повече.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 16, 2016, 13:47:44
Отговор #8

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Момчета да Ви поясня имам шаси с Два карба и дв.1221 Та купето ще го прехвьрлям за да си стане както трябва. Благодаря ви за това че нищо не Ви убягва от погледа.

Март 16, 2016, 19:52:13
Отговор #9

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колеги---получих на ЛС. доста запитвания относно двигателя--- затова Ви пускам тези 2-снимки.Двигател-1221 кубика с ДВА карбуратора----Долни скорости и бърз диференциал.Това всичко съм го подготвил- и е монтирано на друго шаси------само прехвърлям купето след като му боядисам отсега на двигателя.Мисля да му намеря и някакви ляти джанти----само това може би ще бъде---НЕОРГИНАЛНО----но аз поясних че оригинал от 96-97-процента ми е напълно достатъчен.